آشنایی با مدل پرده های جدید پذیرایی موجود در بازار

به این ترتیب ابهت پرده زیادتر شده و فضا کلاسیکتر خواهد شد. در هردکوراسیونی این نکته بسیار مهم است که تنها یک المان به عنوان نقطه اصلی در فضا باید بدرخشد برای مثال اگریکی از اجزای اتاق مانند دیوارها، فرش ها و یا اشیا دیگر اتاق و یا مبلمان دارای رنگ خاص هستند از پرده های با رنگ خنثی استفاده می کنید. از آنجا که اتاقهای خواب معمولاً اتاق کم رفت و آمد هستند، میتوان از پارچههایی استفاده کرد که در مکانهای دیگر استفاده نمیکنید مانند ابریشم یا مخمل. در طراحی سبک کلاسیک و ویکتوریا استفاده از پرده های سنگین یکی از مشخصه ها شناخته می شود، اما همان طور که اشاره شد در طراحی مدرن استفاده از انواع پرده های سبک مانند حریر کاربرد فراوانی دارد. در این خیابان مشهد انواع پارچه پرده ای با تنوع بالای طرح و رنگ به مشتریان ارائه می شود. در این بازارچه باریک و طولانی می توان پارچه های پرده ای بسیار مناسب و مقرون بصرفه با تنوع بالا تهیه نمود. علاوه بر جنبه های زیبایی شناختی، پرده نشان دهنده علایق و سلایق صاحب خانه نیز هست. به عنوان مثال، در دکورهای سنتی استفاده از پرده های توری ساده چندان زیبایی بصری ندارد.

در راسته پارچه فروشان بازار تهران که در خیابان 15 خرداد واقع شده است، اغلب پارچه های پرده ای معمولی عرضه می شود. مشاهدات میدانی «دنیایاقتصاد» از دو بازار پردهفروشی تهران نشان میدهد اختلاف قیمت در این دو بازار زیاد است. اختلاف قیمتی که در فروشگاه های این خیابان به چشم می خورد به دلیل وجود مغازه های گران و ارائه سرویس دهی به مشتریان است. در خیابان ابن سینا از گران ترین و شیک ترین پارچه های پرده ای گرفته تا ارزان ترین و معمولی ترین آن ها به مشتریان عرضه می شود. به عنوان مثال، در انتخاب پرده­های ابریشمی سعی ­کنید تا با یک مبل با زمینه ابریشمی مطابقت داشته باشد. تا حد امکان سعی کنید از فروشگاه هایی خرید کنید که خودشان تولید کننده یا وارد کننده هستند تا با حذف واسطه ها بتوانید پرده ای با قیمت مناسب بخرید . علاوه بر فروش پارچه، لوازم جانبی و انواع تزئینات پرده نیز ارائه می شوند تا مشتریان بتوانند تمام مراحل خرید، دوخت و نصب پرده را به کمک فروشندگان محترم و نصابان انجام دهند. در این خیابان چندین فروشگاه و مجتمع تجاری جهت فروش انواع پارچه های پرده ای در طرح های مختلف موجود می باشد. برای مثال استفاده از پرده ای که در آن از رنگ های آبی و سفید با استفاده از تکنیک آمبره استفاده شده است، نمای بسیار زیبا و دراماتیکی ایجاد می کند.

این نوع پرده ها پوشش کاملی را برای جلوگیری از نور طبیعی فراهم می کنند و جلوه ای لوکس و زیباتر را در دکوراسیون داخلی ایجاد می کنند. اگر نمی خواهید یک فضا را پوشیده از پرده کنید، تنها کافی است از پارچه ای استفاده کنید که با رنگ دیوارها همخوان باشد و تضاد چندانی با آن ایجاد نکند. پرده نقش مهمی در دکوراسیون دارد و می تواند جلوه ای از شکوه، زیبایی و رنگ را در خانه به نمایش درآورد و تاثیر فراوانی بر چیدمان و دکوراسیون منزل دارد. اما همیشه این موضوع را مد نظر داشته باشید که این زیبایی و جذابیت وقتی تکمیل می شود که با قدم زدن در قسمت های مختلف خانه متوجه یک تناسب و هارمونی باشید و وقتی که فضای اتاق خواب شما طوری چیده شده باشد که هم همخوانی خیلی زیادی با فضای دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن داشته باشد این زیبایی از دید شما و میهمانان چندین برابر می شود.

بنابراین برای انتخاب پرده مناسب اتاق پذیرایی توجه زیادی به خرج دهید و تمام نکاتی که در مورد خرید پرده اتاق خواب ذکر کردیم، برای خرید پرده پذیرایی هم صادق است و شما باید علاوه بر زیبایی پرده ها و تناسب آن ها با سبک دکوراسیون داخلی پذیرایی، به جنس پرده ها و هدفی که از خرید آن ها دارید نیز دقت داشته باشید. استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع آنلاین نیز می تواند راهگشای شما در این زمینه باشد. مدل رومن با سلیقه های متفاوت متناسب است و در دکوراسیون کلاسیک و مدرن نیز می توان از آن استفاده کرد. قیمت پرده ساده در مقایسه با پرده های مدل دار ارزان تر است. پرده قبلا فقط به عنوان وسیله ای برای حفظ تعادل دمای اتاق و جلوگیری از ورود نور به داخل فضا استفاده میشد، اما حالا یکی از مهم ترین اکسسوری های منزل میباشد، به طوری که برای طراحی دکور داخلی باید انتخاب مدل پرده مناسب را جزء اولویت ها قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید