ارزان ترین پرده های موجود در بازار کدامند؟

کدام پرده ها رو میتوان برقی کرد؟ برای آشپزخانه بهتر است از پرده های توری یا کتانی استفاده کرد. در حالی که در سالهای نه چندان دور بیشتر خانمهای خانهدار این نوع فعالیتها را خودشان در خانه انجام داده و به نوعی سعی در حفظ منابع مالی داشته و از هزینه کرد برای موارد مشابه جلوگیری کنند. ترسی از این نداشته باشید که به دلیل ظرافت بیش از حد نتوانید آن را تمیز کنید. این پارچه ها با طراحی خاص، مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کرده اند. انتخاب پارچه در پردههای پانچی بسیار مهم است. پرده اتاق کودک باید جنس بسیار خوبی داشته باشد تا در مقابل شستشوی مداوم مقاوم باشد و اندازه آن هم بهتر است به اندازه پنجره اتاق باشد، یعنی اگر پنجره اتاق کودک کوتاه است از پرده های کوتاه استفاده کنید. یعنی همه چیز درست همان گونه که باید باشد رخ داده است. در اغلب فضاهای منزل پنجره ای وجود دارد که بهتر است به کمک پرده ای مناسب پوشیده شوند. انتخاب کردن پرده برای هر فضایی نیاز به در نظر گرفتن نکاتی دارد که کمک می کنند کاربری و زیبایی آن فضا بیش تر شود. این حایل یا فاصله گاهی اوقات می تواند قطعه ای پارچه باشد، که از عبور نور، باد و…

هنگام خرید پارچه، به میزان دو الی سه برابر پارچه اندازه گرفته شده، پارچه خریداری کنید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید. می توانید دو رنگ اصلی دکوراسیون را ملاک قرار داده و پرده ها را مطابق همان دو رنگ سفارش دهید. و یا ترکیبی از هر دو؟ ترکیبی روشن با طرحها و رنگهای دلخواهتان انتخاب کنید. همان طور که در مقدمه نیز گفتیم، نحوه انتخاب پرده مناسب برای خانه های مختلف و حتی فضاهای مختلف یک خانه متفاوت است. حساسیت بالا هنگام شستشو و همین طور خشک کردن مناسب تورها از جمله سختیهای به کارگیری تور به عنوان پرده آشپزخانه است. پردههای قابل شستشو را انتخاب کنید. در مقایسه با سبک های سنتی، پردههای معاصر ظاهر تازه تری دارند. پرده ها که عناصری عمودی هستند که معمولا بزرگ هم می باشند، خیلی زیاد در معرض دید ما قرار دارند و اگر رنگ آن ها به درستی انتخاب نکنیم، تاثیر بدی روی ظاهر خانه مان می گذارند. با این وجود ما در این قسمت میخواهیم شما را به یاد دوران گذشته برده و این اطمینان را به شما بدهیم که حتی در خانه نیز میتوانید نیازهای بصری دکوراسیون خانه خود را شخصاً برطرف نمایید. ما در کنار شما هستیم تا با ارائه این نکات راه را برای خرید پرده آشپزخانه دلخواه شما آسان نماییم.

تورها به عنوان یک مکمل نیز میتوانند در کنار پردههای پارچهای بر روی پنرج ها مستقر شوند. پردههای خشک و غیر قابل انعطاف که به پردههای صنعتی نیز معروف هستند انتخاب بهتری بوده و امنیت بیشتری را دارند، چرا که اگر از نوع پارچه باشند و در کنار اجاق نیز قرار داشته باشند احتمال آتش سوزی و خطرات این چنینی بالا میرود در حالی که این نوع پردههای چنین خطراتی را در پی نخواهند داشت. در انتخاب نوع پارچه موثر است. در صورت نیاز می توانید برای انتخاب پرده آشپزخانه، از پرده های کوتاه و حاشیه دار استفاده نمایید که زیبایی ظاهری خاصی هم به فضای آشپزخانه میدهد. نصب پرده های یکسره به دکوراسیون شما زیبایی خاصی می بخشد. فروشگاه ها نیز برای محافظت از محصولات و کالاهای موجود در ویترین در برابر خورشید این پرده ها را نصب می کنند. پس از آماده شدن پرده آن را به صورت دستی روی پنجره نگه دارید تا موقعیت مناسب برای نصب میله پرده آشپزخانه فراهم گردد. پنجره های شمالی در طی روز نوری یکنواخت و ملایم را دریافت می کنند.

اگر پرده را به صورت والن دار دوختهاید اندازه والن ها را با توجه به نسبت ارتفاع پرده تنظیم کنید تا از نظر بصری جلوه خوبی داشته باشد. این کار شما را نسبت به این موضوع که شاید پردهها کوتاه شوند با خیالی آسوده به پای چرخ خیاطی میکشاند. پردهها علاوه بر زیبایی و جلوهای که به پنجرهها و محیط زندگی میدهند نقص دیوارها و پنجرهها را نیز پوشش میدهند. سعی کنید طرحی را برای پرده منزلتان انتخاب کنید که مطابق سبک به کار رفته در دکوراسیون داخلی و لوازم و مبلمان منزل شما باشد. با اسفاده از الگوهایی که از بیرون تهیه کردهاید یا از طریق اینترنت به دست آوردهاید طرح مورد نظر را شروع به برش کرده و پس از آن مرحله به مرحله دوختن را پیش ببرید. البته این نوع آموزش مخصوص کسانی است که برای اولین بار قصد دارند دست به دوختن پرده آشپزخانه برده و اولین تجربه خود را مورد استفاده قرار بدهند، چرا که بیشتر خانمهای ایرانی در هنرهای دستی توانمند بوده و به خوبی از پس این پروژههای ساده بر میآیند. از پرده های ساده و سبک گرفته تا پرده های سنگین و طرح دار، همه در دسترس عموم قرار دارند و هر فرد با توجه به سلیقه و میزان بودجه خود می تواند متناسب با دکوراسیون داخلی منزل پرده مناسب را انتخاب کند.

دیدگاهتان را بنویسید