انتخاب مدل پرده پذیرایی

پرده والان دار: یکی از قدیمیترین مدلهای پرده میباشد که در آن والان به عنوان یک شال بر روی پرده اصلی قرار میگیرد. پرده هایی که کلاسیک هستند، شکیل تر می باشند، تزیینات زیاد دارند و معمولا پارچه های سنگین و والان و کتیبه نیز دارند. در پرده های مدرن، چین و والان و کتیبه به چشم نمی خورد. هر روزه پرده های مدل جدید به بازار می آیند و برای اینکه پرده پارچه ای زیباتر به نظر برسند اغلب با چین هایی مشخص بر روی آن ها دوخته می شوند. همان طور که پیش تر گفته شد، جنس های مختلفی از پارچه پرده وجود دارند که هر کدام از ضخامت مخصوص به خود برخوردار هستند. به گفته حسین بیشترین تقاضا سمت «همین پردههای توری است». نصب پردههای دوتایی: در این روش نصب از دو پرده در هر دو سمت میله پرده استفاده می­شود.از این روش نصب می­توان برای پردههای دو پنجرهای که در کنار یکدیگر قرارگرفتهاند فقط با نصب یک میله پرده استفاده کرد. اگر پنجرهای عریض دارید استفاده از پردههای توری انتخاب شایستهای برای آشپزخانه شما است.

میزان حساسیت و دقت در برش و دوختن پرده آشپزخانه که از تورهای طریف تشکیل شدهاند بسیار حائز اهمیت است. نکات گوناگونی وجود دارند که در انتخاب بهترین پرده برای خانه شما اهمیت دارند. مورد بعدی که اهمیت زیادی در انتخاب پرده مناسب دارد، جنس آن است. این پرده از جمله بادوامترین پردهها نیز محسوب میشود تیغههای این نوع پرده از جنس چوب یا فلز است که امروزه نمونههای فلزی آن کمتر متداول است. این رنگ به شدت بچه ها را تحریک می کند یا رنگ آبی ساده کلا بچه ها را کم انرژی می کند. مخصوصا اگر به دنبال فضایی ساده و بزرگ هستید، این انتخاب بیشتر نقش خود را نمایان می کند. این پرده ها برای دکوراسیون خانه های اشرافی و تجملاتی خوب هستند و با مبلمان کلاسیک ست می شوند. انتخاب رنگ برای پرده ها خیلی مهم است و باید با دقت زیاد صورت بگیرد، زیرا رنگ می تواند تاثیر قابل توجهی روی دکوراسیون داخلی منزل شما بگذارد.

برای اینکه نمای خانه را با پرده ها زیباتر کنید، سوای جنس خاصی که برای پرده های پذیرایی در نظر گرفته می شود باید به طرح مناسب شان هم فکر کنید. تنوع رنگ پردههای مدرن، میزان نور عبوری و طرح آنها دست شما را برای ایجاد نشاط و سرزندگی یا آرامش و سکون را باز میگذارد. برای آشپزخانه پردههای متنوع و شاخص زیادی وجود دارد که انتخاب آنها به سلیقه شما و کارایی آن در خانه بستگی دارد. کیفیت پارچه آنها دارای پوشش اکریلیک، آنتیاستاتیک (ضد گرد و غبار و چربی)، و آنتییووی است و به همین جهت یک انتخاب بسیار مناسب برای محیط هایی مثل آشپزخانه می باشد. همه آنچه که نیاز است در مورد پرده آشپزخانه بدانید در این مقاله آمده است.بی شک این مقاله یکی از جامع ترین و کامل ترین متون در مورد پرده آشپزخانه است، پیشنهاد می کنیم برای درک این موضوع ما را با سایر مجلات مقایسه نمایید. البته هستند فروشگاههایی که پس از آنکه پارچه مورد نظر خود را انتخاب کردید، برای شما تکیه از آن به عنوان نمونه ارسال کنند تا شما از نزدیک جنس و بافت و رنگ پرده خود را رویت کنید. البته لزومی ندارد حتما این کار را انجام دهید، اما کلا بدانید که پارچه های سنگین و شق و رق برای دکوراسیون کلاسیک بهتر هستند و پارچه های سبک و نازک برای دکوراسیون مینیمال مناسب تر می باشند.

به یاد داشته باشید پرده آشپزخانه که از تور شکل گرفته باشد، هنگام شستشو نیز دردسرهایی برای شما ایجاد خواهد کرد. مثلا پرده های آشپزخانه با پرده های اتاق خواب و نشیمن فرق دارند. دکوراسیون خانه با پرده بسیار مهم بشمار میروند و فرقی نمیکند که در اتاق خواب یا آشپزخانه و اتاق نشیمن باشند، در هر صورت تأثیر بسزایی در زیبایی و حتی راحتی خانه دارند. پرده کلاسیک: پردههای کلاسیک یا سلطنتی از پارچههای فاخر و پرنقش تهیه میشوند، ابزار و یراق بیشتری دارند که در فضای نشیمن و اتاقهای خواب بزرگ نصب میشوند و حالت رسمی به محیط میدهند. پرده دانتل نمای بسیار زیبایی دارند و انتخاب مناسبی برای پرده های اتاق های نشیمن هستند. برای نشیمن و پذیرایی می توان به سراغ پارچه های مرغوب تر و شکیل تر رفت. با انواع مدل پرده پذیرایی آشنا شدیم، با توجه به نکته ­های بیان شده می­توانید بهترین نوع آن را برای منزل خود انتخاب کنید. پرده ساده هرگز از مد نمی افتد، پس درصورتی که جنس مناسب و با کیفیت خریداری کنید، می توانید تا سال ها از آن استفاده کنید. پرده های دیگری نیز هستند که ساده و بی آلایش می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید