انتخاب مدل پرده پذیرایی

توصیه میشود در خانههایی با سبک دکوراسیون کلاسیک، از پرده های والاندار استفاده کنید و برای خانههایی با سبک مدرن، مدلهای ساده و تکرنگ را مدنظر قرار دهید. بهطور مثال میتوانید با استفاده از ابزار دقیق اندازهگیری مشخص کنید که میخواهید پرده شما چه مقدار فاصله با کف اتاق داشته باشد یا این که عرض آن چقدر باشد. سعی کنید پرده شما با یکی از عناصر سقف، دیوار، کف و یا مبلمان خانه همخوانی داشته باشد. انتخاب پرده مناسب علاوه بر جنبههای زیباییشناسی، نشاندهنده سلیقه و علاقه شما به دیگران است. علاوه بر مدل پرده باید به جنس و پارچه آن نیز توجه کنید. پرده هایی که برای اتاق استفاده می کنید بر اندازه و شکل ضاهری اتاق نیز تاثیر دارد. اگر اتاق شما کم نور است هیچگاه از طرحهای والان یا قاب پرده و یا پرده هایی ضخیم و به رنگ تیره استفاده نکنید. پرده گلدار یکی از زیباترین و شیک ترین طرح هایی است که همه افراد با هر سلیقه ای برای طراحی دکوراسیون منزل شان یا محل کارشان مورد استفاده قرار می دهند. این پرده دو تکه با گل های ریز رنگی شاد و زمینه زرد مناسب اتاق خواب و پذیرایی می باشد و به دلیل ترکیب رنگ زرد با رنگ های دیگر فضای شما را شاد تر و گرم تر نشان می دهد.

پرده گل دار سرمه ایی و نارنجی با زمینه سفید یکی از شیک ترین رنگها و طرح ها برای پرده محسوب می شود که به راحتی می توانید این تم رنگ پرده را با رنگ سفید ترکیب نمایید. پرده های زبرا طرح دار هم به صورت طرح های آماده و حاضری موجود است و هم به صورت سفارشی با طرح دلخواه مشتری قابل تولید است. علاوهبر این سعی کنید بیش از دو رنگ مختلف در پرده موردنظرتان به کار نرفته باشد، تا هماهنگی لازم با بقیه اجزای موجود در خانه حفظ شود. این محصول شبیه به یک پرده عمودی است، اما دارای پنلهای بسیار گستردهتری از پارچه، به اندازه ۳۰ سانتی متر، ۴۵ سانتی متر یا ۶۰ سانتی متر عرض موجود است. اگر دیوارها، فرش یا سایر اشیاء یک اتاق به رنگ روشن باشد، بهتر است پردهها را به گونهای انتخاب کنید که دارای یک رنگ خنثی باشند. از طرفی، با برخی از پردههای دارای مکانیزم که در پذیراییها استفاده میشوند میتوان والان استفاده کرد؛ در این مورد پرده والانهای سادهتر مانند باکس پلیسه ای و ساده بیشتر کاربرد دارند. پرده پارچهای: پردههای پارچهای طیف وسیعی را شامل میشوند مانند توریهای ظریف، حریرهای نازک، مخمل ضخیم، ابریشمی، کتان و نخی که پرطرفدارند و هرکدام در قسمتهای مختلف خانه کاربرد دارند.

تفاوت دیگر از نظر ظاهری است، پرده شید و زبرا شبیه به هم هستند اما از نظر کاربرد یکسان نیستند. تا جایی که مقدور است، پرده را نزدیک به سقف نصب کنید، این کار دیوار را کشیدهتر جلوه میدهد و به شیک بودن اتاق کمک میکند. این فرم پرده زبرا بیشتر در فضاهایی مانند هتل ها، سالن های پذیرایی و جاهایی که از پرده برای دکور فضا استفاده می شود، به کار می رود. در مقابل پنبه ، تمیز کردن پارچه به کار زیادی نیاز دارد. طریقه باز و بسته کردن پرده شید با استفاده از چوب پرده می باشد. پرده طرح ساده بیشتر برای فضاهایی با سبک مینیمال و ساده مورد استفاده قرار می گیرد و برای آشپزخانه، اتاق خواب و پذیرایی مناسب است. نوع پارچه پرده را بر اساس نور طبیعی در مکان مورد استفاده آن انتخاب کنید. برای سالن های کاملا رسمی و با استایل کلاسیک، از پرده های والان دار استفاده می شود که تزیینات خیلی زیادی دارند. و یا یک اتاق بزرگ به پرده بلند و مدل دار احتیاج دارد تا به کانون توجه اتاق تبدیل شود. اگر سقف اتاق بسیار بلند است، پنجره ها عرض کمی دارند، از پرده های با خطوط و راه راه های افقی استفاده کنید.

رنگ های تند با گذشت زمان برای افراد منزل خسته کننده می شوند، استفاده از رنگ های گرم با تن رنگ پایین انتخاب مناسبتری است. بعضی افراد پرده زبرا و پرده شید را از یک نوع پرده می دانند، اما این تصور اشتباست. زیرا فضای اتاق را تاریک تر و خفه می کند. برای انتخاب پرده اتاق خواب سوای رنگ و طرحی که باید مورد علاقه شما باشد به مقاوم بودن جنس آن هم توجه کنید وگرنه مجبورید هرازگاهی پرده هاي رنگ و رو رفته تان را کنار بگذارید. حتی این پردهها میتوانند به تنهایی نقش عنصر اصلی فضای ساده و صمیمی شما را ایفا کنند و چشمها را از خستگی به دور نگاه دارد. حتی می توانید طرح های خلاقانه ای مثل شاخه درخت سفارش دهید تا برایتان ساخته شود. این پرده به صورت دولایه موازی بر روی هم قرار گرفته و با بالا و پایین کردن پرده در نتیجه جابجایی نوارهای پرده می توان میزان نور عبوری را تنظیم کرد و در صورت نیاز پرده را در کتیبه جمع نمود و از نور کامل استفاده کرد. برای اینکه با انواع والان­ ها آشنا شوید به مطلب مدل والان جدید، 12 طرح برای انواع پرده!

دیدگاهتان را بنویسید