انواع مدل پرده به همراه عکس طرح های جدید – ساختمانچی

در این بازارچه باریک و طولانی می توان پارچه های پرده ای بسیار مناسب و مقرون بصرفه با تنوع بالا تهیه نمود. حال با توجه به سلیقه و سبک زندگی و حفظ حریم خصوصی اتاق خواب بایستی نسبت به انتخاب پرده های ضخیم یا نازک و در طرح های مورد علاقه اقدام نمود. پرده در گذشته فقط برای محفوظ ماندن افراد خانه از گرما، سرما و حفظ حریم خصوصی آنها بوده است. از آنجا که این محصولات از مواد نیمه شفاف ساخته شده اند ، در عین حفظ حریم خصوصی شما، نور خورشید را به میزان زیادی وارد می کنند. استفاده از پرده هایی با رنگ خنثی یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توانید نسبت به اجرایی کردن آن اقدام نمایید. اگر برای آویزان کردن پرده از حلقه استفاده میکنید، باید اندازه را در نظر بگیرید، چون ممکن است نور بیشتری از حلقهها عبور کند؛ شاید نیاز به استفاده از آفتابگیر یا پشتپنجرهای باشد. استفاده از لوازمی مانند پشتپنجرهای یا شیشههای رفلکس، درحالیکه جلوی نور روز را نمیگیرند، بیشترین فضای شخصی را برایتان ایجاد میکنند. به عنوان مثال، در دکورهای سنتی استفاده از پرده های توری ساده چندان زیبایی بصری ندارد.

پرده های پارچه ای مثل مخمل و حریر بسته به اندازه و ابعاد پنجره و جنس انتخاب شده می تواند موجب تحمیل هزینه در سطوح مختلفی شود. به همین دلیل زمانی که به خرید پرده می روید باید نکاتی را به یاد داشته باشید که پرده منزل شما هم زیبا باشد و هم جنس خوبی داشته باشد تا سریعا خراب نشود. اگر بهدنبال ترکیب مدرنیته با طراحی سنتی هستید، باید دستکم یک عنصر متضاد داشته باشید. این پرده ها بیشتر در اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرند اما اگر پارچه و طرح پارچه ی پرده ی پانج، طرحی مناسب و سنگین باشد برای نصب در سالن پذیرایی نیز می توان از آن استفاده کرد. میتوانید برای دیزاینهای ساده از مدلهای طرحدار و برای دیزاینهای شلوغ از مدلهای حریر ساده استفاده کنید. اما همچنان در مدل پرده جدید پذیرایی در سال 2021 از انواع حریر و والان تشکیل شده است. اگر پنجره پذیرایی خانه تان قدی نیست و به صورت نیمه است ، دلیل بر این نمی شود که شما حتما مجبورید پرده ای با همان ارتفاع آویزان کنید .

اگر در انتخاب یک پارچه پرده ای سردرگم شوید و از فروشنده مشاوره بخواهید، قطعا از شما راجعبه میزان نور محیط سوال خواهد کرد. بنابراین هنگام انتخاب پارچه به نور فضای خانهتان توجه کنید و از فروشنده بخواهید چراغهای متمرکزش را خاموش کند تا شما در نور غیرمستقیم هم رنگ پارچه را ببینید. این نکته یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در طراحی اتاق نشیمن و در هنگام انتخاب پرده به آن توجه داشته باشید. در انتخاب پرده اتاق خواب، علاوه بر شکل و اندازه پنجره، اندازهٔ اتاق را هم باید در نظر بگیرید. هرچند از نظر کارکردی، کافیست پرده فقط پنجره را بپوشاند، اما مماس شدن پرده با کف، نمایی باشکوه ایجاد میکند. سه قسمت از منزل و محل سکونت مهم و قابل توجه است که با زیبا ساختن آنها، نما و زیبایی داخل خانه بیشتر خودنمایی میکند، کف، سقف و دیوار، قسمتی از دیوار را پنجره تشکیل میدهند. با حرکت زنجیر بخش پارچه و تور روی یکدیگر قرار میگیرند و با این حرکت نور و دید از فضای بیرون پنجره به داخل اتاق قابل تنظیم میباشد.

این پرده تور طرح پتینه داماس شایلی زیبا با طرحی با وقار و رنگ های پخته و سنگین ، گویی اصالت بیشتری به دکوراسیون شما می بخشد و فضای پر ابهت و مجللی برای شما خلق می کند. پنجره های غربی در معرض پرتوهای خورشید صبح قرار دارند و نور پنجره های شرقی ملایم و مستقیم صبح می باشد. مکانیزم دستی از مدل های پر طرفدار این پرده می باشد که در تمامی مدل های لولایی قابل نصب هستند و بر روی شیشه پنجره و در قسمت زهوار نصب می شود. می خواهید پوشش پنجره ها را در آشپزخانه ، حمام یا اتاق خواب خود بگنجانید ، فقط به پرده های گاه به گاه نگاه نکنید. زمانی که برای خرید پرده مراجعه می کنید، با انواع مدل پرده های مختلف موجود در بازار روبرو خواهید شد. وقتی وارد دنیای پرده ها می شوید با تنوع بالای آن ها روبرو می شوی که قطعا این تنوع درهنگام خرید بسیار گیج کننده است. 6. یک مزیت دیگر خرید پرده از فروشگاه ویکی دکو آن است که در صورت نیاز به اعزام کارشناس برای اندازه گیری، کارشناسان ما چند رنگ و مدل پرده همراه خود داشته تا شما عزیزان بهترین پردهی مناسب دکوراسیون پذیرایی خود را انتخاب نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید