انواع مدل پرده به همراه عکس طرح های جدید – ساختمانچی

در این بین طرح پرده اتاق خواب به دلیل نقشی که در کنترل نور ورودی از پنجرهها دارد، اهمیت زیادی دارد. به طور مثال اگر خانه شما نورگیر است و میخواهید نور کمتر شود، از پرده ضخیم و اگر برعکس این اتفاق بود می توانید از پرده توری استفاده کنید. آنها دریچهای برای ورود نور به فضای درون خانه به شمار میروند. اگر تاریکی اتاق برایتان مهم است، پردهٔ بلکاوت (پارچهای ضدنور و فومدار که کاملا مانع گذر نور میشود) گزینهٔ مناسب شماست. در این میان، میل پرده از بقیه بیش تر به چشم می آید و انتخاب آن خیلی مهم است. اگر به پرده فروشی ها سری بزنید، آلبوم های متنوعی می بینید که در آن ها هزاران نوع پارچه با جنس های مختلف وجود دارد. همان طور که پیش تر گفته شد، جنس های مختلفی از پارچه پرده وجود دارند که هر کدام از ضخامت مخصوص به خود برخوردار هستند. یکی مزیت های این محصول اندازه گیری و نصب آسان این مدل پرده است ، در صورت نیاز به خدمات مشاوره با ما تماس گرفته تا کارشناسان ما در اسرع وقت ضمن همراه داشتن نمونه ها خدمت شما حاضر شوند و پنجره ها راجهت نصب انواع شید اندازه گیری نمایند.

پردهٔ آماده معمولا ارزانتر و بدون اتلاف وقت در اختیارتان است، اما در مقابل، پیدا کردن پردهٔ اندازه و مناسب اتاق دشوارتر است. ۲. پردهٔ آماده بخریم یا پرده بدوزیم؟ این پرده ها برای دفاتر و یا اتاق هایی که نور زیادی دارد، گزینه های مناسبی هستند. متخصصین دکوراسیون داخلی پیشنهاد می کنند هنگام خرید پرده منزل بهترین نوع آن را از لحاظ کیفیت انتخاب کنید زیرا احتمال پوسیده شدن پرده با قرار گرفتن در معرض نور خورشید وجود دارد. اتاق خواب ها هم همین طور، مگر این که پنجره شان تا کف باشد، اما برای نشیمن و پذیرایی، بهتر است حتی اگر پنجره ها از کف فاصله دارند، پرده را بلند در نظر بگیرید. مثلا می توانید برای پنجره ای که 30 سانتی متر از کف فضا فاصله دارد، پرده ای تهیه کنید که دقیقا تا کف پایین می آید. اما اگر نور روی اعصاب خودتان است، می توانید از پرده ها و شیدهای تاشو استفاده کنید؛ مدل هایی که این روزها حسابی باب شده اند و طرفداران زیادی دارند. در پایان به طرحی زیبا میرسید که هم نور را عبور میدهد و هم از فضای خصوصیتان محافظت میکند. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت نمایید.

در صورتی که دکوراسیون منزل شما خلوت و مینیمال است و می خواهید به فضا روح بدهید، می توانید از پرده های نقش دار استفاده نمایید. به طور کلی، سعی کنید تعادل را رعایت کنید تا فضا بی روح یا شلوغ نشود. اگر والان پرده، دارای طرح باشد جذابیت پرده را از بین میبرد؛ زیرا چشم را به سمت طرح خود میکشاند و از سایر قستهای پرده به دور میکند. پرده هایی که کلاسیک هستند، شکیل تر می باشند، تزیینات زیاد دارند و معمولا پارچه های سنگین و والان و کتیبه نیز دارند. این پرده ها برای دکوراسیون خانه های اشرافی و تجملاتی خوب هستند و با مبلمان کلاسیک ست می شوند. یکی دیگر از انواع پرده ­هایی که در خانه ­های مجلل ایرانی دیده می­ شود؛ مدل پرده گیپور است. برای داشتن بهترین و مناسب ترین انتخاب لازم است که با دیگر مدل پرده ها با طرح ها و رنگ های مختلف آشنا شوید.

برای دیگر الحاقات نیز همین طور. وقتی از الحاقات پرده حرف می زنیم، منظورمان میل پرده مناسب ، گیره و حلقه می باشد. تهیه نمود. در جلوی برخی از مغازه ها نیز بساط دستفروش ها پهن است و آنها ته طاقه ها و اضافه توپ های پارچه را با قیمتی بسیار ارزان به فروش می رسانند. سبک پرده را باید طوری انتخاب کرد که با دکوراسیون منزل هماهنگ باشد. مدل رومن با سلیقه های متفاوت متناسب است و در دکوراسیون کلاسیک و مدرن نیز می توان از آن استفاده کرد. البته در بعضی مدلها دارای رویههای زیبا و ظریفی هستند که سبکی کلاسیک به پرده میدهد. ضخامت پرده را باید با توجه به شرایط آب و هوایی تعیین کرد. اگر خانه شما در منطقه ای گرم قرار دارد، بهتر است پرده های نازک انتخاب کنید، اما اگر معمولا هوای خانه تان سرد است، ضخامت پرده را زیاد در نظر بگیرید. برای پنجرههایی که در معرض تابش آفتاب هستند، پارچههای ضخیم انتخاب کنید، پارچهی نازک مناسب پنجرههای رو به سایه است. به یک فروشگاه پارچه بروید تا تنوع زیادی که انواع پارچههای پرده ای دارند حسابی سردرگمتان کند! در صورتی که به صورت اتفاقی فراموش کنیم پنجره را ببندیم، باد و رطوبت هم می توانند باعث آسیب زدن به پرده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید