انواع پرده برقی و مزایای آن را بشناسید!

به عنوان مثال افرادی که تمایل دارند فضای اتاق خود را کم نور نگه دارند در صورت داشتن پنجره جنوبی از پرده های ضخیم بهتر است استفاده نمایند. این مدل پرده از دو لایه حریر به صورت موازی در کنار هم و یک لایه پارچهای به صورت افقی در بین این دو لایه حریر، ساخته شده است و به واسطه قطعات پارچهای که به صورت افقی در بین این دو لایه توری قرار گرفتهاند، کنترل نور به شکل دقیقی انجام میشود. ما ایرانیها بیشتر از هرکسی با انواع پردههای پذیرایی و مدل آنها آشنا هستیم. برای پردههای پارچهای مانند پرده حریر هزینهی دوخت پرده نیز بر اساس متراژ محاسبه و اعلام میگردد. بر اساس آنچه تا الان اعلام شده ایران قرار شد سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ از روسیه تعدادی موشک F300 بخرد. 1 : در انتخاب رنگ بندی بسیار دقت کنید، چون رنگ ها می تواند تاثیر بسیار خوب و بسیار بد را بر اتاق بگذارد.

پرده های کرکره ای، پرده هایی بسیار معروف و متداول هستند و دارای ورقه های افقی. پرده های تک پنل مانند یک صفحه کل پنجره را می پوشاند. دامنههای بلند و کشیده شده بر روی زمین این حس کمبود یا خالی بودن را از بین برده و یک پوشش دهنده مناسب برای آشپزخانه شما خواهد بود. علاوه بر پارچه های پرده ای می توان ابزار نصب پرده مانند ریل، نوار، میل پرده و تزئینات آن را با قیمتی مناسب و ارزان خریداری کرد. از جمله انواع پردهها هستند که برای خرید هر کدام از آنها باید نکاتی را در نظر بگیرید تا با خریدی مناسب و با صرفه محیط منزل یا کار خود را به محیطی دلپذیر و آرامش بخش تبدیل کنید. داشتن سایز صحیح و اندازه دقیق به منظور خرید پرده یکی از نکات مهم این بخش است زیرا طول بیش از حد باعث سایش با زمین و ایجاد آلودگی شده و کم بودن ازتفاع نیز چهرهای نازیبا را به نمایش میگذارد.

علیرغم تحریمهای نفتی ایران، آمریکا در این سالها به کره جنوبی و ژاپن اجازه داد که به خرید نفت خود از ایران ادامه دهند. آن زمان توتال و بیپی قرار بود وارد بازار انرژی ایران شوند. این سرمایهگذاری هم به نفع ایران بود و منابع ارزی زیادی برای ایران داشت و هم به اروپا اجازه میداد انحصار روسیه در حوزه گاز را بشکند. از سال ۲۰۱۶ تاکنون ایران با وجود کاهش شدید درآمدها و محدودیت ارزی، حاضر به پذیرش فروش گاز خود به اروپا نشده تا با روسیه برای فشار وارد کردن به اروپا همراهی کند؟ در سال ۲۰۱۶ هم اروپا تمایل داشت با ایران همکاری کند. اما ناگهان روند ماجرا تغییر کرد و در اگوست ۲۰۱۶ تهران شرایط عجیبی برای ادامه همکاری وضع کرد. در ماه می ۲۰۱۶ قرار شد چند شرکت اروپایی از جمله رویال داچ شل با ایران قراردادهای بلندمدتی در حوزه انرژی و به خصوص گاز منعقد کنند. به خصوص پردههای که نزدیک فر یا اجاق گاز باشند. مثل پردههای آماده و کرپشاینها.» او همانطور که قیمت کرپشاین ایرانی را میگوید که از متری ۱۰۰هزار تومان شروع میشود و تا ۲۱۰هزار تومان میرسد ادامه میدهد: «جنس ایرانی باکیفیت است و با برندهای خارجی رقابت میکند.» او پرده دیگری نشان میدهد که ایرانی است: «پرده پانچ با پارچه عالی متری ۲۵۰هزار تومان.» مغازه کناری پردهها را به گونهای آویخته که نمیتوان آنها را لمس نکرد.

آیا تاکنون به فکر نصب پردههای صورتی در آشپزخانه خود افتادهاید؟ اگر پرده ها در بالاترین نقطه نسبت به زمین نصب شوند، ارتفاع دیوارها را بلندتر نشان داده و پرده ها را جذاب تر، این کار هم چنین باعث بزرگتر نشان دادن محیط می شود. پرده پارچه ای بسته به نوع پارچه استفاده شده می تواند از پرده زبرا گران تر یا ارزان تر باشد؛ پرده زبرا نسبت به پرده پارچه ای از جنس مخمل قیمت کمتری دارد. در آن نشست این مساله مطرح شد که موارد بسیار زیادی درباره روابط ایران با چین و روسیه وجود دارد که ممکن است دولت از آن بیخبر باشد. یک پرده ممکن است بسیار زیبا باشد اما نقش موثری در محرم کردن خانه نداشته باشد. با پیدا کردن طرح نوبت به انتخاب پارچه میرسد. اما هر کدام را که نگاه کنیم مصداقی از همراهی روسیه پیدا نمیکنیم. چون احتمالا هسته سخت قدرت در تهران این موارد را مدیریت میکند و در جریان آن است. چنین همراهی باید برای تهران منافع سیاسی یا اقتصادی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید