تاثیر مستقیم انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی

برای فضاهای کوچک می توانید، رنگ پرده ها را دقیقا هم رنگ با دیوارها انتخاب کنید تا فضا بزرگتر به چشم بیاید. اگر برای دکوراسیون منزل مبلمانی با رنگ های روشن در نظر گرفته اید، پس بهتر است برای روح بخشیدن به دکوراسیون داخلی اتاق تان از رنگ های شاد برای پرده یا فرش استفاده کنید. این بسته به نوع دکوراسیون کلاسیک، مدرن، معاصر و. این موضوع در زمانی که برای آن صرف میکنید نیز صادق است. شاید شما نیز هنگامی که به پنجرههای لخت و خالی خانه مخصوصاً آشپزخانه نگاه میکنید دچار حس عجیبی شوید. اگر در آشپزخانه از رنگهای ساده و خنثی استفاده میکنید بهتر است پردههایتان طرحدار باشند و اگر دیوارها را طرح دار کردهاید پرده آشپزخانه را ساده انتخاب کنید. در مورد نور باید این موضوع را لحاظ کنید که نور طبیعی بهترین هدیه به آشپزخانه است و تا جایی که امکان دارد باید اجازه ورود به آن داده شود، در صورتی که بحث حریم خصوصی ملاک نصب پرده آشپزخانه باشد، امکان نصب شیشههای آینهای و سپس استفاده از پرده راهکاری منطقی و اصولی بوده و از طرفی نور مناسبی نیز به آشپزخانه خواهد رسید. پرده های عمودی را می توان به صورت اتوماتیک و برقی طراحی نمود و امکان نصب آن ها در داخل پارتیشن و یا شیشه های دوجداره وجود دارد.

از آنجا که وزش باد امکان به حرکت درآوردن پرده و رساندن آن به شعلههای گاز را دارد در نتیجه باید نکات ایمنی در این زمینه را به خوبی مد نظر داشته باشید. همان طور که میدانیم کف آشپزخانه خیلی سریعتر از پردهها کثیف میشود و در نتیجه باید در دورههای کوتاه مدتتری نظافت گردد، اما خوشبختانه پردهها این چنین نیستند و به این زودیها ( مگر در شرایط خاص ) نیاز به نظافت پیدا نخواهند کرد. همان طور که میدانید رنگهای روشن فضای اتاق را بازتر و فراختر نشان میدهند و یک محیط کوچک را دلبازتر میکنند. یکی از راحت ترین روش ها برای ایجاد تغییرات مثبت در فضای دکوراسیون پذیرایی تعویض پرده ها می باشد و شما می توانید با توجه به میزان بودجه خود برای پذیرایی منزل تان پرده ای شیک و زیبا را خریداری نمایید. سایت دیبا مک ، یکی از باتجربه ترین در این صنف به شما میگوید برای خرید پرده اتاق نیازی نیست متحمل هزینه گزافی شوید. یکی از اصلیترین امتیازاتی که پرده پشت دری به شما میدهد، دسترسی ساده به درب و پنجرههای مختلف است. پرده آشپزخانه یک راه عالی برای رسیدن به اوج زیبایی این فضا و لمس یک محیط امن و باطراوت است.

گرما و هوای موجود در آشپزخانه باعث میشود رنگ پردهها در طولانی مدت تغییر کرده و زیبایی و طراوت روزهای اول را نداشته باشد، این موضوع نیز مانند موارد قبلی به جنس پارچه بستگی دارد. مثلاً در برخی پارچهها مانند ابریشم یا مخمل که زیبایی بی حد و حصری دارند، با کوچکترین آلودگی، شرایط برای نظافت آنها بسیار سخت خواهد شد. این وضعیت طبیعی است، چرا که همواره تصور از پنجره وجود پردههای پر نقش و نگار یا ساده را خبر میداده که با ورود کوچکترین نسیمی شروع به رقصیدن و خودنمایی میکردهاند. پرده شید تصویری اما این عیب را مرتفع نموده است و با استفاده از مکانیزم جمع شوندگی خود باعث میگردد تا در طول روز پرده نازکتر به گونه ایی جمع میشود تا همپوشانی لازم با پرده ضخیمتر اتفاق افتاده و نور کافی به درون خانه راه یابد. چنین فضایی غالباً محیط دلنشین، دوستانه و شاد است که خانواده را در یک جا جمع میکند و باید این احساسات را نیز تقویت کند. این دو ( پرده و دیوارها ) در کنار هم باید یکدیگر را تکمیل کنند و نباید غلبه یا کمبود از یکی از طرفین آنها خللی در ظاهر آشپزخانه ایجاد کند.

پرده آشپزخانه چه چیزی را باید بازگو کند؟ پس انتخاب درستی برای پرده آشپزخانه نیستند هرچند گرانقیمت بوده یا بسیار چشم نواز باشند. برای این که به یک انتخاب هوشمندانه دست پیدا کنید با یک پرده ارزان قیمت از مشابه پرده مورد علاقه خود، پنجرهها را بیارایید و پس از آن که به درستی انتخاب خود مطمئن شدید و با گذشت عمر کوتاه آن، پرده آشپزخانه خود را از اجناس بهتر سفارش دهید. معمولا برای این نوع پرده ها از پارچه ها چاپی و طرح دار استفاده می کنند و به همین دلیل از آن برای پرده های خانه باغ ها و کلبه ها استفاده می شود. از میان تمامی عواملی که دستبهدست هم میدهند تا فضای داخلی خانه یا همان دکوراسیون منزل شما جذاب و دلنشین به نظر برسد، انتخاب و خرید پرده مناسب میتواند اصلیترین گزینه باشد. از آنجا که آشپزخانه محیطی است که زمان زیادی را در آنجا صرف میکنیم جدا از این که مادر خانه بوده و در حال آشپزی باشید یا فرزند خانواده بوده و برای خوردن غذا به آنجا مراجعت کنید، مدت زمان سپری شدن در آن و به خصوص بر سر میز نهارخوری قابل توجه و تأمل است. این کار تأثیر شگرفی بر روی احساسی که افراد در آن حاضر میشود داشته و محیطی دوست داشتنیتر را ایجاد خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید