تاثیر مستقیم انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی

یکی از مدلهای زیبای پرده کلاسیک، پردههای سلطنتی میباشند که از این مدل در دکوراسیون پذیرایی و نشیمن استفاده میشود. یکی از بخشهای بسیار حائز اهمیت در دکوراسیون خانه ، انتخاب پرده است که خیلی از افراد، بیتوجه از کنار آن میگذرند. این مدل پرده از دو لایه حریر به صورت موازی در کنار هم و یک لایه پارچهای به صورت افقی در بین این دو لایه حریر، ساخته شده است و به واسطه قطعات پارچهای که به صورت افقی در بین این دو لایه توری قرار گرفتهاند، کنترل نور به شکل دقیقی انجام میشود. یک لایه پارچه و یک لایه تور دارد که بصورت موازی بافته شده است. پرده های حریر در لایه زیرین قرار می گیرند تا مانع ورود نور به فضا نشوند و پرده های مجلسی در رو قرار گرفته و حالت تزیینی دارند. انتخاب کنید و لایه ی پشتی آستری می باشد. پرده آستری: پارچه آستری جنسی ارزانقیمت با قابلیت شستشو است که از کتان یا الیاف پلاستیکی تشکیل شده . این پرده ها از دو پرده موازی و مکانیزم مستقل از هم تشکیل شده و به همین دلیل در بازار ایران به اسم پرده دو مکانیزم نیز مشهور است.

برای مثال در سبک کلاسیک اغلب از پارچه هایی با طرح متناسب با پارچه های رومبلی برای پرده ها استفاده می شود و همچنین کارایی اتاق و میزان نور لازم در آن مد نظر قرار می گیرد. یکی دیگر از موارد مهم استفاده از رنگ مناسب در خرید پرده است پس شما اگر می خواهید رنگ پرده با دکوراسیون منزل شما حالتی هماهنگ داشته باشد از رنگ پر رنگ تر استفاده کنید همچنین برای انتخاب رنگ مناسب می توانید به طرح کاغذ دیواری و پارچه مبلمان منزل خود نیز توجه کنید. همچنین اگر شما هم از ایدههای جذاب و خاصی برای مدل پرده های جدید پذیرایی منزل خود استفاده کرده اید، میتوانید از طریق بخش “ارسال نظر” پایین همین مطلب آن را با ما و سایر مخاطبان وبسایت ستاره در میان بگذارید. برای اتاقهای خواب از پردههای شید و تاریک که برای خواب و استراحت مناسباند استفاده کنید. این پرده به صورت دولایه موازی بر روی هم قرار گرفته و با بالا و پایین کردن پرده در نتیجه جابجایی نوارهای پرده می توان میزان نور عبوری را تنظیم کرد و در صورت نیاز پرده را در کتیبه جمع نمود و از نور کامل استفاده کرد.

اما پرده شید قابلیت تنظیم و ایجاد سایه و روشن ندارد، برای جمع کردن پرده یا باید کاملا بالا برود و برای گرفتن نور و دید باید کاملا پایین آورده شود. در مقابل اگر بخواهید ­دکوراسیونی مدرن داشته باشید، باید از این موارد اجتناب­ کنید. اگر سوالی دارید می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه آن را با ما در میان بگذارید. مدل پرده زبرا به گونهای است که اگر پارچه و رنگ مناسبی را برای آن انتخاب کنید، قابلیت نصب در بخشهای مختلف منزل مثل اتاق خواب، آشپزخانه و حتی پذیرایی را دارد. پردههای پارچهای و کرکرهای میتوانند در کنار هم نصب شوند. حتما لازم نیست که پرده و مبل شما یک رنگ باشند، میتوانند مکمل یکدیگر باشند؛ اینگونه انتخاب رنگ جذابتر است. یکی دیگر از آپشن های این نوع پرده این است که شما به راحتی و در هر زمانی که از مدل پرده ی خود خسته شدید، میتوانید سبک و مدل آن را بدون نیاز به حضور در بازار و خرید،تغییر دهید و صاحب یک نوع سبک جدید مطابق با خانه ی خود شوید. پردههای اورسی نوع خاصی از پرده رول هستند که پس از حرکت عمودی تا انتهای پایین، امکان سایه روشن شدنِ پرده با باز شدن کرکرههای پارچهای در آن وجود دارد.

پرده ترک پنل ، پرده عمودی عریضی است که به صورت کشویی میباشد و به حالتهای مختلف به کنارهها یا وسط جمع میشوند. پرده پلیسه با انتشار یکنواخت و فیلتراسیون نور در محیط، فضایی دلنشین را فراهم میکند، این مدل پرده با ارائهی رنگهای متنوع برای هر نوع طراحی داخلی قابل استفاده میباشد. پرده مدرن: این نوع پرده معمولاً سادهتر است، ابزارآلات کمتری در نصب آن به کار میرود، برای پذیرایی، خواب و آشپزخانه و فضاهای کوچک مناسب است. شبکههایی که در پشت پنجرهها نصب میشود، از اتلاف انرژی جلوگیری میکند و اورسی نامیده میشود. اگر میخواهید در محیط پذیراییتان پرده رنگی بزنید، رنگ را از ترکیب رنگ های به کار رفته در دکوراسیون فضای پذیرایی انتخاب کنید. و استفاده از رنگهای روشن فضای اتاق را وسیع تر و یزرگتر نشان می دهد. طریقه باز و بسته کردن پرده شید با استفاده از چوب پرده می باشد. و طریقه کنترل پرده زبرا با زنجیر یا ریموت کنترل است. پرده های شلوغ و پر نقش و نگار موجب بهم ریختگی فضا میشوند مخصوصا اگر عناصری مانند مبلمان، کاغذی دیواری ها یا فرش ها نیز طرح دار یا گل درشت باشند.

دیدگاهتان را بنویسید