جدید ترین مدلهای پرده پذیرایی 2022

مدل پرده تزئینی است و علاوه بر این که می توانید آن را در پذیرایی و سایر اتاق های منزل خود نصب کنید در درون دفتر کار هم می توانید از این مدل پرده استفاده نمایید. دوخت پرده نیز می تواند روی زیبایی آن تاثیر زیادی داشته باشد از این رو بهتر است شما در هنگام دوخت و برش پرده دقت لازم را به خرج دهید. یکی از مهمترین فضاهای قابل دید در منازل از نظر طراحان دکوراسیون داخلی قسمت مربوط به پنجره سالن پذیرایی است. اما یک پرده زمانی هر دو نقش (زیبایی محیط داخلی و حفظ حریم خصوصی خانه) خود را به خوبی ایفا میکند که به درستی انتخاب شده باشد. زمانی که پرده ها وارد دکوراسیون می شوند، علاوه بر این که به خانه روح می بخشند، باعث می شوند تا دکوراسیون هرچند نصفه و نیمه، کامل به نظر برسد. پرده بازار در محصولات تولیدی خود از مواد اولیه مرغوب و پارچه های تولید شده بنام بین المللی استفاده می کند و با تکیه بر این اصل کلیه محصولات خود را از پارچه گرفته تا قطعات استفاده شده در پرده را به مدت 18 ماه ضمانت می کند.

همچنین به سبب نوسانات اخیر نرخ ارز بازار ثابت نیست و فروشندگان میگویند روزانه قیمتها را استعلام میکنند. یا بالعکس برخی پردهها به خوبی حریم خصوصی محیط خانه را حفظ میکنند اما آنقدر ضخیم هستند که نه تنها زیبایی ندارند بلکه مانع از ورود نور به درون محیط نیز میشوند. بسیاری از افراد این اشتباه را مرتکب میشوند. این طرحها میتوانند علاوه بر ساده و روان بودن و بدون اینکه فضای اتاق را شلوغ و بهم ریخته نشان دهند، محیط را صمیمی و شاد جلوه بدهند. ست کردن پرده ومبلمان و فرش ها در فضای پذیرایی یکی از دل مشغولی های خانم های خانه دار است. این پرده چاپی گل دار با رنگ های ملایم ساده و گل های درشت انتخاب بسیار ساده و شیکی می باشد. ۶-قابلیت ایجاد هماهنگی با محیط اطراف با انتخاب طرح و رنگ مناسب زیرا پرده های زبرا قابل ارائه در طرح ها و ابعاد مختلف می باشند و مناسب محیط های گوناگون هستند. بنابراین از مدل های مختلف پرده های مخمل میتوانید در هر دکوراسیونی استفاده کنید. از طرفی اگر ما از پردههای چند لایه سلطنتی برای دکوراسیون کلاسیک استفاده کنیم و رنگ آن را نیز با کلیت اثاثیه ترکیب کنیم صاحب دکوراسیونی فوقالعاده خواهیم بود که در این میان پردهها درخشش زیادی می­کنند.

باید نسبت بهشدت نور روزی که نیاز دارید جنس پارچه آن را انتخاب کنید. این پارچه با توجه به جنس و طرح هایش رنج قیمت گسترده ای دارد. روش نصب پرده یکی از نکاتی است که به اندازه انتخاب نوع پارچه آن اهمیت دارد. از آن گذشته همه ما میدانیم که پردهها صرفا برای زیبایی دکوراسیون محیط داخلی مورد استفاده قرار نمیگیرند؛ بلکه پردهها اجازه نمیدهند از بیرون به فضای داخل دید داشته باشد. اگر میخواهید در محیط پذیراییتان پرده رنگی بزنید، رنگ را از ترکیب رنگ های به کار رفته در دکوراسیون فضای پذیرایی انتخاب کنید. اگر می خواهید محیطی آرام و بدون هیجان داشته باشید، برای پرده از رنگ های خنثی و سرد استفاده کنید. اما دقت داشته باشید که فقط یکی از این دو عنصر را با رنگ های متضاد و خیلی چشم گیر انتخاب کنید. بخاطر داشته باشید که آنها معمولاً به خدمات تمیزکاری حرفه ای نیاز دارند. نوع متداول چوب پرده در ایران که گیره درون ریل قرار گرفته و به سقف و ودیوار نصب می شود. اگر نور فضای مورد نظرتان کم است ولی دوست دارید طرفین پرده محیطتان دکور با پارچهای ضخیم هم بخورد، در صورتی که دو طرف پنجره دیوار خالی وجود دارد، ریل پرده را بزرگتر نصب کرده و دکورها را در واقع روی دیوار نصب کنید تا فضایی از پنجره را اشغال نکرده و جلوی نور را نگیرند.

برای پرده پنجره فضای پذیرایی هم مانند دیگر محیطهای خانه – فارغ از تنوع موجود میان پارچهها – مدلهای مختلفی وجود دارد ولی یادتان باشد مدل و یا حتی پارچه انتخابی برای پرده باید با سبک دکوراسیون فضای مورد نظرتان هماهنگ باشد. شما حتی میتوانید با توجه به عرض دیوار میانی یک بوفه هم آنجا قرار دهید . در حالی که تمیز کردن پردههای جدیدتر بسیار راحتتر بوده و حتی مدلهایی همچون پرده شِید نانو براحتی کثیف نشده و ممکن است حتی نیازی به شست و شو نداشته باشند! یکی از مزایای پارچه مخمل این است که میتوان آن را هم به سبک کلاسیک برای دکوراسیونهای کلاسیک و هم به سبک مدرن برای دکوراسیونهای مدرن طراحی کرد. نام دیگر آن پرده دوبل یا دبل رول است. گاهی برای انتخاب یک پرده با پارچه ساده یا پرده های پر نقش و نگار ممکن است بر سر دوراهی قرار بگیرید. اما اگر پرده ها نقش و نگار شلوغی دارند، بهتر است آنها را ساده و بدون ملزومات خاصی به کار ببرید. نکته دیگری که درباره پردههای نازک حائز اهمیت است، چروک شدن آن است.

دیدگاهتان را بنویسید