در انتخاب نوع پارچه موثر است

ست کردن پرده ومبلمان و فرش ها در فضای پذیرایی یکی از دل مشغولی های خانم های خانه دار است. به گزارش پارس ناز طبق معمول جنس آسترها از کتان یا تترون است و زیر پرده هاي حریر نصب میشود. روش نصب پرده یکی از نکاتی است که به اندازه انتخاب نوع پارچه آن اهمیت دارد. پرده پیلی دار: مدل پیلی دار با بهرهگیری از پردههای حریر به راحتی قابلاجرا است.پرده پیلی دار با هر شکلی از دکوراسیون قابل ست شدن است و جلوهای خاص به محیط میبخشد.از این نوع پرده بیشتر برای فضاهایی که سقف کوتاهی دارند استفاده میشود چرا که باعث سقف اتاق عریض تر به نظر برسد. این وسط تنها مشکل یک دست شدن محیط است که میتوان با کمی ایده آنرا هم اصلاح کرد. البته پارچه هاي مخملی بدلیل ضخیمتر بودن به گرم شدن اتاق در فصل زمستان کمک زیادی میکنند و از ورود سرما از طریق پنجره به داخل اتاق پیشگیري میکنند. بنابر این انتخاب پرده با پارچه هاي روشن برای اتاق هایي که نور زیادی جذب میکنند هوشمندانه نیست چرا که پرد هاي روشن زودتر درخشندگی خودرا از دست میدهند البته اگر قصد دارید پرده هاي خودرا در مدت زمان کوتاهی مرتب عوض کنید در اینصورت مشکلی در انتخاب پردهای رنگ روشن وجود نخواهد داشت.

البته فروشگاههای خیابان زرتشت جنسهای مرغوبتری عرضه میکنند که به نوع تقاضای آنها برمیگردد. این نوع پرده ها علاوه بر ایجاد حریم خصوصی، ظاهری خاص و متفاوت ایجاد می کنند. مزیت این مدل این است که تنوع زیادی دارد و تمیز کردن آن وقت و انرژی زیادی از شما نمی خواهد. به همین دلیل در سایت شیپور آگهی های متنوعی از خرید و فروش و قیمت پرده حریر، طرح دار، ساده یا حتی گلدار قابل مشاهده است. رونق روزافزون بازار خرید و فروش پرده باعث شده تا تولید کنندگان و واردکنندگان این محصول، برای حضور هرچه پررنگتر در این بازار پرتقاضا، مدلهای بسیار متنوعی از پرده های مختلف را در اختیار خریداران قرار دهند. به جرات میتوان گفت که در دکوراسیون منزل شما، رنگ پرده بسیار بیشتر از سبک آن جلبتوجه خواهد کرد. این پردهها به شکلی عمودی و بالا رونده نصب میگردند و به راحتی میتوان به کمک آن نور و دید به بیرون از پنجره را تنظیم کرد. پردههای حریر برای پذیرایی را میتوان با انواع والان ست کرد. اغلب پردههای سلطنتی دارای والان پرده نیز هستند؛ که بهتر است برای جلوگیری از شلوغی دکوراسیون پذیرایی پارچه والان و یا پارچه پرده را از بین طرحهای ساده انتخاب کنید.

انتخاب پرده اتاق کودک با انتخاب پرده پذیرایی یا پرده آشپزخانه متفاوت است. پرده حاشیهدار: در این مدل پرده ، قسمت بالا و پایین پرده از حاشیههای تزئینی استفاده شده است.این پردهها معمولاً برای آشپزخانه یا اتاقخواب استفاده می­شوند. اگر میخواهید سقف خانهتان بلندتر به نظر برسد، چوب پرده را هر قدر که میتوانید بالا ببرید. همیشه پرده را در آخرین مرحله کار یعنی بعد از نظافت، گردگیری، رنگآمیزی و… سبکهایی که میخواهید در دکوراسیون داخلی به کار ببرید را در نظر گرفته و با توجه به سبک مورد نظر پرده تهیه نمایید. حتما موقع خرید به جنس و مدل پرده توجه کنید و مناسب با مکانی که میخواهید پرده را در آنجا نصب کنید جنس مناسب را تهیه نمایید. اگرهم با نور زیاد رابطه اي ندارید و میخواهید اتاق خواب تان همیشه تاریک و تیره باشد، بهترین انتخاب مخمل است؛ آن هم در رنگ هاي گرم. بهطورکلی زمانی که عرض پرده حدود پنج سانتیمتر از هر طرف بیشتر از عرض پنجره باشد، زیبایی بیشتری را برای منزلتان به همراه خواهد داشت. علاوهبر این سعی کنید بیش از دو رنگ مختلف در پرده موردنظرتان به کار نرفته باشد، تا هماهنگی لازم با بقیه اجزای موجود در خانه حفظ شود. پردهکرکرهای: در این مدل پرده امکان کنترل اندازه نور ورودی ممکن است.

برای آشپزخانه باید پرده­ای انتخاب کرد که علاوه بر حفظ حریم خصوصی شما به اندازه کافی نور را وارد محیط آشپزخانه بکند. این محصول شبیه به یک پرده عمودی است، اما دارای پنلهای بسیار گستردهتری از پارچه، به اندازه ۳۰ سانتی متر، ۴۵ سانتی متر یا ۶۰ سانتی متر عرض موجود است. پرده های زبرا برای محیط های مدرن و مینیمال امروزی بسیار گزینه های مناسبی هستند و در طرح های متنوع تولید می شوند. پرده مدرن رومن، با تاخوردن به صورت عمودی ، سادگی و هزینه نسبتاً پایین، یکی از مدلهای جدید پرده محسوب می شود. همچنین می توانید مدل پرده های جدید اتاق خواب 2022 را در سایت سبک مدرن مشاهده کنید. همچنین پرده شید رول مانند پرده رومن به شکل مکانیزه حرکت میکند. این پرده به شکل عمودی حرکت کرده و در بخش استوانهای شکل بالای خود جمع میگردد. این مدلها برای انواع اتاق پذیرایی با دکوراسیون کلاسیک مناسب هستند، در خانههایی که چیدمان اشرافی و سلطنتی دارند مدل پرده برای پذیرایی مدلهای شیک و دوخته شده با پارچههای گران قیمتی از ابریشم و مخمل و حریر است که به شکوه و جلال این خانهها میافزاید.

دیدگاهتان را بنویسید