در انتخاب نوع پارچه موثر است

مزیتهایی که با عث میشود این پرده طرفدار داران بسیار داشته باشد به این قرار است :پردههای شید با متریالهای مختلفی مثل پنبه، کتان، پلی استر، بامبو و… در خرید پرده با هدف مسدود کردن دید ساختمانهای دیگر و افزایش حریم خصوصی به دنبال پردههایی باشید که بافت سنگینتری دارند. گاهی حتی با اینکه هدف و اولویت هایت را می دانید، انتخاب پرده مناسب بسیار سخت و وقت گیراست چرا که در هنگام خرید پرده باید اندازه، ارتفاع سقف، تعداد و شکل پنجره ها، کارآیی اتاق، طول و عرض پارچه و رنگ پرده ها را در نظر گرفت. و یا اگر پنجره کوتاه است می توان میله پرده را بالاتر از حد معمول نصب کرد تا پنجره بلندتر به نظر آید. قدیمترها، با یک توپ پارچه از پدر خانواده تا پنجرههای بینوا، همگی صاحب لباس میشدند. سعی کنید پرده شما با یکی از عناصر سقف، دیوار، کف و یا مبلمان خانه همخوانی داشته باشد. اگر آشپزخانه کوچکی دارید، پیشنهاد میکنیم که از پرده های روشن استفاده کنید تا فضا را بزرگ و دلباز نشان دهند و اگر متراژ آشپزخانه شما بزرگ است، بسته به سلیقه خود و سبک دکوراسیون خانه می توانید از پرده های تیره و شیک استفاده نمایید.

چین ها در قسمت بالای پرده ایجاد و به قسمت آویز پرده ها کمک می کنند تا ظاهری زیباتر و رسمی تر داشته باشند. این پرده با اینکه به تنهایی یک پرده مدرن به حساب میآید، میتواند در کنار پردههای توری نیز ترکیب چشم نوازی ایجاد کند. زمانی که طرح و نقش پرده برای شما خستهکننده میشود، میتوانید روی پردههایی که قابلیت دارند، طرحهای گلدوزی، سکه و دکمهدوزی انجام دهید و ضمن ایجاد تنوع و خروج از یکنواختی، هزینه خرید مجدد پرده را صرفهجویی کنید. با انتخاب و خرید پرده مناسب میتوانید فضا را زیباتر کنید یا حتی مکانی تاریک و نه چندان زیبا و حال ناخوشایند خانه را با پردههایی مناسب درمان کنید. انتخاب پردههایی با رنگ روشن و درخشان برای پنجرههایی که در معرض تابش شدید نور خورشید هستند، انتخاب هوشمندانهای نیست. در ادامه در ارتباط با پرده مدرن و کلاسیک توضیحاتی خواهیم داد. امروزه در بسیاری از فضاهای داخلی پردههای مدرن جدید جایگزین پردههای کلاسیک قدیمی شدهاند، اگرچه پردههای کلاسیک نیز هم چنان طرفداران خاص خودش را دارد. امروزه بسیاری از افراد از مدلهای پرده مدرن برای دکوراسیون منزل خود استفاده میکنند، اما با این حال استفاده از پردههای کلاسیک هم چنان کارایی و جذابیت خود را حفظ کرده است.

اما اگر کل اتاق با رنگ های درطیف خنثی هستند، بهتر است که یک پرده رنگی و روشن برای اتاق تهیه کنید تا به محیط روح ببخشد. وجود آستر پرده به شما کمک میکند تا ضمن پوشاندن پنجرهها در بعضی از اوقات روز از نور طبیعی محیط استفاده کنید. کیفیت پارچه آنها دارای پوشش اکریلیک، آنتیاستاتیک (ضد گرد و غبار و چربی)، و آنتییووی است و به همین جهت یک انتخاب بسیار مناسب برای محیط هایی مثل آشپزخانه می باشد. آستری را در زیر پردههای اصلی نصب میکنند که در حقیقت نقش یک محافظ در برابر تابش مستقیم نور خورشید را ایفا میکند.آستریها را معمولاً بدون رنگ و طرح تولید میکنند تا باعث حفظ ظاهر پردههای توری یا حریر شود. گاهیاوقات هم میتوان از ترکیب پرده ضخیم و نازک استفاده کرد تا در زمانهایی که امکان دیده شدن فضای داخل از بیرون وجود ندارد، از پرده نازکتری که معمولا در زیر پرده ضخیمتر کار میشود، استفاده کنید.

معمولا جنس این پرده از نوع حریر است و اگر برایتان حفظ حریم شخصی مهم تلقی میشود نیاز به استفاده از پارچهای برای زیر حریر دارید که به آن آستری یا زیر پردهای میگویند. فراموش نکنید که با کلیک روی تصویر یا دکمه زیر هر آیتم، می توانید تصاویر و اطلاعات بیشتری را درباره پرده به دست بیاورید. درنتیجه باید در انتخاب آنها دقت بیشتری کرد. نکات مهمی در انتخاب نوع چوب پرده ها دخیل اند که رعایت آن ها باعث می شود که تمام جزئیات پرده تان با هم هماهنگ شود. برخی تنها پردههای لاکچری و بسیار گران قیمت و با تزئینات زیاد، مانند پردههای سلطنتی را برای پذیرایی مناسب میدانند. اغلب پرده های سلطنتی دارای والان پرده نیز می باشند که بهتر است برای جلوگیری از شلوغی دکوراسیون پذیرایی پارچه والان و یا پارچه پرده را از بین طرح های ساده انتخاب نمایید. پذیرایی یکی از مهم ­ترین قسمت ­های خانه است و اغلب افراد برای انتخاب وسایل برای دکوراسیون پذیرایی حساسیت به خرج می­ دهند. چگونه بهترین پرده را برای پذیرایی خود خریداری کنیم؟ شاید یک تور ساده بهترین انتخاب برای یک پنجره کوچک باشد. میله پرده را به بلندی پنجره دیگر نصب کنید تا هر دو پنجره به یک اندازه به نظر آیند.

دیدگاهتان را بنویسید