در انتخاب نوع پارچه موثر است

مثلا پرده پذیرایی در سبک مدرن میتواند ساده با رنگهای تند باشد. اگر پنجرههای کوچکی دارید، به هیچ عنوان با پارچههای سنگین و پرکار پنجره را خفه نکنید. اندازهگیری نسبت به کف زمین: اگر پردهای بلند برای پنجره انتخاب میکنید باید حواستان باشد که طول پرده آنقدر بلند نباشد که روی زمین کشیده شود. گاهی برای انتخاب یک پرده با پارچه ساده یا پرده های پر نقش و نگار ممکن است بر سر دوراهی قرار بگیرید. علاوه بر این مشاوران متخصص ما در فروشگاه پذیرای شما خواهند بود و شما را برای بهترین انتخاب پرده راهنمایی خواهند کرد. رنگ زرد احساساتی شبیه رنگ نارنجی در شما ایجاد می کند وعلاوه بر آن حس دوستی و صمیمیت در فضا را افزایش می دهد. حتی اگر پنجره پذیرایی خانهتان قدی نیست و به صورت نیمه است، دلیل بر این نمیشود که شما حتما مجبورید پردهای با همان ارتفاع آویزان کنید. این بستگی به نیاز شما به نور یا حفظ حریم خصوصی دارد. اگر برای دکوراسیون منزل مبلمانی با رنگ های روشن در نظر گرفته اید، پس بهتر است برای روح بخشیدن به دکوراسیون داخلی اتاق تان از رنگ های شاد برای پرده یا فرش استفاده کنید. اگر مبلمان و فرش پر نقشی دارید، مدل پرده ساده می­ تواند از شلوغی زیاد فضای پذیرایی جلوگیری کند.

یکی دیگر از دلایل نصب پرده در منزل برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و حشرات موذی به داخل منزل است. شما حتی برای این نوع پنجرهها هم میتوانید پردههای قدی بیاویزید. اگر قیمت برایتان مهم نیست و به دنبال طرحهای خاص و گرانتری از پرده هستید، خرید پرده از خیابان زرتشت به شما پیشنهاد میشود. بازار پرده به بازار پارچه و این بازار به نرخ ارز گره خورده است، چون حتی قیمت تولیدات داخلی هم با نرخ ارز نوسان میکنند. مخمل نسبت به بقیه انواع پارچه های پرده ای قیمت بالاتری دارد. باید نسبت بهشدت نور روزی که نیاز دارید جنس پارچه آن را انتخاب کنید. اگر نمیخواهید مانع از ورود نور به درون منزل خود شوید، از پارچههای حریر و تور استفاده کنید. امروزه از پرده علاوه بر کاربردهای گفتهشده برای تنظیم شدت نور و همچنین زیبایی داخلی محیط زندگی استفاده میشود. جنس پرده علاوه بر تاثیری که در جلوه و زیبایی آن دارد؛ زمان شستشوی آن اهمیت زیادی پیدا میکند. پرده پذیرایی یکی از عناصر مهم در طراحی دکوراسیون داخلی خانه است که با انتخاب آگاهانه و صحیح آن زیبایی منزل دو چندان می شود. سبک پرده یکی از مهمترین موارد تاثیرگذار بر روی انتخاب پارچه است.

پرده بازار در محصولات تولیدی خود از مواد اولیه مرغوب و پارچه های تولید شده بنام بین المللی استفاده می کند و با تکیه بر این اصل کلیه محصولات خود را از پارچه گرفته تا قطعات استفاده شده در پرده را به مدت 18 ماه ضمانت می کند. انتخاب پرده اتاق خواب کودک، بیشتر از اتاق خواب بزرگسالان اهمیت دارد زیرا کودکان بیشتر روز را در اتاق خود مشغول بازی و درس خواندن هستند و از نظر روان شناسی، وسایل و سبک دکوراسیون اتاق خواب بر روحیه و خلاقیت کودکان تاثیر مستقیم دارد. مورد بعدی که باید در اندازهگیری پرده در نظر داشته باشید، ارتفاع پرده است. در مکان هایی که زیر پنجره رادیاتور قرار دارد، پرده ها را مماس با ارتفاع رادیاتور در نظر می گیرند تا گردش هوا به خوبی اتفاق بیفتد. یعنی طرح از پایین پرده به صورت پر رنگ شروع شده و تا ارتفاع 2.5 متری کمرنگ و سپس محو می شود. یکی از مزایای پارچه مخمل این است که میتوان آن را هم به سبک کلاسیک برای دکوراسیونهای کلاسیک و هم به سبک مدرن برای دکوراسیونهای مدرن طراحی کرد.

پارچه هایی که می توانید از آنها برای دوخت این وسیله خانه استفاده نمایید عبارتند از: حریر، تور، مخمل، ساتن و کتان. بنابراین بحث در انتخاب پارچه ساتن برای پرده بیشتر سلیقهای است. این روزها ساتن در بازار طرفدارهای زیادی پیدا کرده است. بازار پردههای رنگارنگ در قیمتهای مختلف هم در مولوی به راه است. پردههای چین دار مدادی دارای چینهای باریکتر و یکپارچهای هستند که کار با قلاب یا میلههای مختلف نصب آن را آسانتر میکنند. در انتخاب پرده والان دار حتما باید در انتخاب نوع طرح توجه کنید، زیرا اگر پرده زیرین ساده است، پرده والان بهتر است طرح دار بوده و بالعکس اگر پرده زیرین طرح دار و شلوغ است، پرده والان می بایست طرحی ساده تر داشته باشد. پرده ساده و شیک زمینه روشن با حاشیه گل دار صورتی کمرنگ, حال و هوای بهار را به مکان شما می بخشد و روح تازه ایی را به خانه شما منتقل می کند. شما می تونید برای زیباتر شدن دکوراسیون خونه ی پر مهرتون، برای زیر دکور همین طرح پرده مخمل ، از پرده تور و حریر همین طرح استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید