در انتخاب نوع پارچه موثر است

اول اینکه جنس پارچه های بکار رفته در این پرده از جنس پارچه های پرده ای است و به طور کل متفاوت است و دوم اینکه این پرده ها دیگر قاب ندارد و رول نمیشود و به صورت لایه ای بر روی هم جمع میشود. این بازار برای خرید پرده های مخصوص اتاق خواب مناسب است و در آن انواع نوار پرده، حلقه، گیره، تزئینات و … این پرده فروشی ها انواع مختلف پرده با تزئینات متنوع را به مشتریان ارائه و آن ها را در دوخت و نصب پرده راهنمایی می نمایند. این راسته از بازار در خیابان مولوی، قبل از چهارراه مولوی، خیابان رئیس عبدالهی و همچنین خیابان اردستانی که متصل به خیابان عبدالهی است قرار دارد. قدمت بازارچه عبدل آباد به 16 سال پیش باز می گردد و در منطقه 19 تهران، بلوار شکوفه، خیابان احسانی واقع شده است. مشتریان می توانند پارچه پرده مناسب اتاق خواب، اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن را مطابق سلیقه خود در فروشگاه های این منطقه انتخاب نمایند و از پرده فروشان برای دوخت و نصب پرده کمک بگیرند. این موضوع را هم در نظر داشته باشید که انتخاب جنس پرده به عواملی مثل سلیقه فرد ، بودجه و محلی که قرار است پرده نصب شود بستگی دارد مثلا طرح و رنگی که برای آشپزخانه استفاده می شود شاید مناسب اتاق خواب نباشد.

البته هستند فروشگاههایی که پس از آنکه پارچه مورد نظر خود را انتخاب کردید، برای شما تکیه از آن به عنوان نمونه ارسال کنند تا شما از نزدیک جنس و بافت و رنگ پرده خود را رویت کنید. بارون دیزاین با تکیه بر اصول رنگ شناسی، نور شناسی و استفاده از رفلکس نور و بهره گیری از متریال های با کیفیت، بهترین خدمات طراحی دکور با پرده، نصب پرده و دیزاین پرده را به کارفرمایان خود ارائه می دهد. خرید از بورس پارچه و پرده خیابان زرتشت در پایتخت که اغلب مشتریان آن قشر پر درآمد هستند، هنگام حراج ها و تخفیف ها بصرفه است. اگر از نظر هزینه و قیمت مشکلی ندارید و به دنبال خریدی مطمئن هستید بهتر است به خیابان زرتشت سر بزنید. در این خیابان چندین فروشگاه و مجتمع تجاری جهت فروش انواع پارچه های پرده ای در طرح های مختلف موجود می باشد. این فروشگاه ها علاوه بر فروش پارچه، خدماتی نظیر دوخت و نصب پرده را نیز به مشتریان ارائه می دهند. علاوه بر فروش پارچه، لوازم جانبی و انواع تزئینات پرده نیز ارائه می شوند تا مشتریان بتوانند تمام مراحل خرید، دوخت و نصب پرده را به کمک فروشندگان محترم و نصابان انجام دهند.

هزینه دوخت و نصب پرده با توجه به عرض و ارتفاع پنجره، نوع پارچه، مدل پرده و نوع تزئینات متفاوت است. شما حتی میتوانید با توجه به عرض دیوار میانی یک بوفه هم آنجا قرار دهید. بلکه این رنگ ها یکی از بهترین هایی هستند که می توان در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار داد. در صورت قرار گیری پرده ها در معرض آلودگی و آسیب دیدگی، به صورت منظم باید آن ها را نگهداری کرد و شستشو داد. پرده های نه چندان تیره و ضخیم برای پنجره هایی که جهت شرقی یا غربی دارند مناسب می باشند، چرا که این اجازه را به شما می دهند که مقدار نور ورودی را با انتخاب رنگ آن ها تعیین کنید. استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع آنلاین نیز می تواند راهگشای شما در این زمینه باشد. همانگونه که پنجره ها بخشی جدایی ناپذیر از محیط ها و فضاهای داخلی هستند، پرده ها نیز جز لاینفک دکوراسیون داخلی به حساب می آیند. پیشنهاد ما برای آن دسته از افرادی که به دنبال ایده های طراحان داخلی هستند، استفاده از پرده های مدرن و پرده هایی با الگوهای واضح، به خصوص اشکال هندسی می باشد.

اگر­چه برخی از پارچهها بسیار جذاب هستند، اما ممکن است از لحاظ دوام و کیفیت مناسب نباشند. پارچه هایی که برای پرده انتخاب می شوند باید از کیفیت لازم برخوردار باشند، زیرا در غیر این صورت در اثر نور خورشید و گرد و غبار عمر کوتاهی خواهند داشت. در مقابل، اگر پنجره های خانه شما رو به شمال است، باید حداکثر نور جذب اتاق ها شود، بنابراین پرده های تیره برای این پنجره ها مناسب نیستند. به طور کلی یکی از عملی ترین و راحت ترین راه های ایجاد تغییرات دکوراسیونی در فضای خانه تعویض پرده است. اما چه از گرانقیمتترین و لوکسترین پردههای پذیرایی با تزئینات زیاد استفاده کنید، چه ارزانترین و بی تکلفترین پردهها لازم است حال و هوایی را که با نصب انواع پرده در پذیرایی ایجاد میشود را در نظر بگیرید. اگر انتخابتان از میان پردههایی با پارچه نخی و سبک باشد به راحتی میتوانید هر چند وقت یک بار، پرده را با دست یا ماشین لباسشویی بشویید اما پردههای سنگینی که برای هال و پذیرایی انتخاب میشوند معمولا به راحتی قابل شستوشو در منزل نیستند و اگر آنها را به خشکشویی نسپارید، سریعا خراب میشوند. اگر به دنبال فضایی الهام بخش هستید، انتخاب پرده های کرکره ای نیز پیشنهاد قابل تأملی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید