در انتخاب نوع پارچه موثر است

اغلب از این پرده ها برای فضاهای مدرن و اداری استفاده می شود و در رنگ های مختلف و با ابعاد مختلف تولید می شوند. پرده اتاق خواب به شما فرصتی برای بیان سبک خود می دهد. آیا برایتان پیش آمده در هنگام انتخاب پرده به شما بگویند که بهتر است پردهای را که برای اتاق خواب استفاده میکنید دیگر در پذیرایی منزل نصب نکنید؟ این پرده ها حالت غیر رسمی دارند و برای اتاق های خواب و یا نشیمن که تشریفات لازم ندارند، مناسبند. از این محصول ها در اتاقهای پذیرایی استفاده میشود. ایده های مختلفی برای انتخاب مدل پرده ساده برای منزل وجود دارد که در این مقاله سعی داریم ضمن معرفی این ایده ها به ارائه مدلهای متنوع و جدید انواع پرده ساده و زیبا بپردازیم تا با مشاهده و آشنایی با طرح های متنوع و جذاب بتوانید مناسب ترین مدلهای پرده را انتخاب و در منزل مورد استفاده قرار دهید و با استفاده از آن فضایی دلنشین و زیبا در منزل ایجاد نمایید. پرده نقش مهمی در دکوراسیون دارد و می تواند جلوه ای از شکوه، زیبایی و رنگ را در خانه به نمایش درآورد و تاثیر فراوانی بر چیدمان و دکوراسیون منزل دارد.

همچنین اگر شما هم از ایدههای جذاب و خاصی برای مدل پرده های جدید پذیرایی منزل خود استفاده کرده اید، میتوانید از طریق بخش “ارسال نظر” پایین همین مطلب آن را با ما و سایر مخاطبان وبسایت ستاره در میان بگذارید. هر یک از این مدلهای گوناگون پرده دارای ویژگیهای ظاهری و قابلیتهای منحصر به فرد خود هستند که در صفحات مختلف سایت ویکی دکو، هر کدام را به تفصیل معرفی کردهایم. در این مقاله از ویکیساختمون میخواهیم درباره انواع مدل پرده بگوییم و ۶ مدل پرده را از نظر نوع طراحی بالای آن به شما معرفی کنیم. در ادامه میخواهیم برخی از تفاوتهای عمده که بین انواع مدل پرده وجود دارد را برایتان توضیح دهیم. روش نصب دیوار به دیوار پرده: در این روش معمولاً از پردههای نازک و بلند استفاده میشود انتخاب رنگ مناسب نیز میتواند در حال و هوای کلی اتاق تأثیر بگذارد. پارچههای سنگینتر مثل مخمل، پارچههای پشمی و پارچههای گلبرجسته نیز میتوانند جلوی نور را بگیرند و دمای محیط را حفظ کنند. علاوه بر آن، با توجه به شرایط اقتصادی لازم است از قیمتها مطلع باشید که می­توانید برای این کار با کارشناسان پین ورک تماس بگیرید تا پس از اطلاع از نوع خدمات، شما را دقیق راهنمایی کنند.

بهتر است پیش از اقدام به خرید پرده برای اتاقخواب از وضعیت نورگیری آن مطلع شوید. در ادامه مجموعهای از انواع مدل پرده را از نظر طراحی متنوع بالای آن به شما نشان میدهیم. مثلاً وقتی رنگ سفید را انتخاب می­کنیم،بازتاب نور بیشتر می­شود و فضای خانه روشن تر به نظر می­رسد.در استفاده از رنگ های تیره بایستی سایر وسایلتان رنگ روشن و شفاف داشته باشند تا هماهنگی و بالانس در دکوراسیون شما حفظ شود. اگر فصل بهار نزدیک است و قصد گردگیری خانه را دارید، مسلما یکی از قسمت های مهمی که باید تمیز شود، پنجره و پردهاست. والانها انواع بسیاری دارند که تمام سلیقهها را پوشش میدهند و بالاخره یکی از آنها دلخواه شما میشود. میتوانید به یک پارچهسرا رفته و از بین هزاران طرح و رنگ موجود در بین پارچهها، پارچهی مدنظرتان را برای دوخت پرده انتخاب نمایید و یا یکی از نمونههای طراحی شده و موجود در پردهفروشیها را انتخاب کنید. حواستان باشد که پردههایی از جنس ابریشم واقعی حتما باید آستر داشته باشند تا در اثر برخورد نور خورشید پوسیده و مستهلک نگردند. مدل صحیح: در بسیاری از وبسایت های طراحی و دکوراسیون داخلی گفتهشده که مدل پردهتان را با توجه به سبک دکوراسیون داخلی خود انتخاب کنید.اگر دکوراسیون مدرن دارید بایستی از پردههای ساده و کم نقش تر استفاده کرده و اگر مدل کلاسیک دارید بایستی از پردههای مجلل و کلاسیک و والان دار بهره ببرید.

جالب است بدانید که هر چقدر در گذشته استفاده از پردههای تشریفاتی در دکوراسیون داخلی سنتی رایج بوده، امروزه بالعکس استفاده از پردههای ساده در دکوراسیون داخلی مینیمال و مدرن رواج پیدا کرده است. بهتر است قبل از رفتن به پردهفروشی تصمیم بگیرید که میخواهید پردهها را چقدر بالاتر از پنجره نصب کنید و آیا میخواهید آنها را روی زمین بریزید یا نه؟ این مدل پردهها که اغلب آنها را به عنوان مدل پرده سلطنتی میشناسیم، گزینه بسیار مناسبی برای خانههای اصیل ایرانی محسوب میگردند. این پرده از جمله بادوامترین پردهها نیز محسوب میشود تیغههای این نوع پرده از جنس چوب یا فلز است که امروزه نمونههای فلزی آن کمتر متداول است. بهتر است جنس پارچه پرده های خود را نیز با توجه به جنس مبلمان منزلتان انتخاب کنید. در این طرح فرقی ندارد نوع پرده شما مدل پرده های ساده حریر کوتاه باشد یا مدل پرده های کوتاه جدید پذیرایی، هر مدلی مناسب آن است و دست شما برای انتخاب انواع طرحها و رنگها باز است. پس ابتدا باید بدانید که جایگاه قرار گرفتن چوبپرده در کدام قسمت از پنجره خواهد بود. اگر برای شما هم سوال است که کدام پرده کرکره ­ای برای فضای پذیرایی مناسب است؟

دیدگاهتان را بنویسید