در انتخاب نوع پارچه موثر است

استفاده از پاپیون، روبان و پارچه حریر برای بستن پرده ساعت شنی، ترفندی است که ظاهر جذابی به این مدل پرده میدهد. یکی از عوامل ایجاد آرامش روانی و شادابی روحی هماهنگی و هارمونی میان اثاثیه منزل است. این عنصر دکوراتیو نه تنها عاملی موثر در جذابیت و زیبایی اتاق به شمار می آید بلکه برای آن حریم خصوصی ایجاد کرده و میزان تابش نور خورشید را نیز تنظیم می نماید. در استفاده از این پرده بایستی حتماً به فضای کلی دکوراسیون توجه کرده و طرح و رنگ پرده را منطبق و هماهنگ با سایر اثاثیه انتخاب کنید.به پارچهای که لایه رویی را تشکیل میدهد معمولاً دکور پرده نیز گفته می­شود. برای مثال اگر پرده را برای آشپزخانه خود میخواهید، رنگ کابینتها بسیار مهم هستند. این طرحها میتوانند با طرحهای موجود در فضای سالن شما هماهنگ شوند برای مثال با طرح پارچه مبل یا کوسن شبیه باشند. برای مثال شاید پرده باز بین پنجره بماند و رد دوده پنجره روی آن بماند. وقتی قسمتی از بالای پرده زیر سقف کاذب و یا قاب پرده میرود دیگر لازم نیست شما یک والان هم برای آن در نظر بگیرید.

پرده یک محصول بافتی است که قابلیت نرمش پذیری داشته و حائلی است میان فضای داخلی خانه و فضای بیرون.بسیاری از پردهها از جنس پارچه بوده که از آن­ها جهت جلوگیری از ورود پرتوهای آسیبزننده خورشید،جلوگیری از ورود گرد و غبار و حشرات موذی به داخل خانه،ممانعت از خروج انرژی گرمایشی در فصل های سرد،استفاده می­شود.محل نصب پردهها معمولاً در جلو پنجرهها است . قبل از خرید پرده باید از خود بپرسید که قرار است برای کدام نقطه از منزلتان اقدام به خرید پرده کنید و آن بخش از خانه چه ویژگیهایی دارد. اینکه کدام را انتخاب می کنید به سلیقه شما و کاربردی که مد نظرتان است بستگی دارد. یکی از مهمترین فضاهای قابل دید در منازل از نظر طراحان دکوراسیون داخلی قسمت مربوط به پنجره سالن پذیرایی است. اگر قرار است چوب پرده را بیرون از قاب پنجره یا به سقف متصل کنید باید عرض پنجره را در نظر بگیرید و از هر طرف ۱۰ تا ۲۰ سانتیمتر به آن اضافه کنید.

پرده نارنجی برای آشپزخانه نیز رنگ بسیار مناسبی است و باعث بهبود هضم و راحتی می شود. زیرا نور آفتاب رنگ انها را از بین نمی برد و در مقابل نور آفتاب دوام خوبی دارند. این نوع از پارچه ها جزء پارچه های ضخیم محسوب می شوند و نور آفتاب را به راحتی از خود عبور نمی دهند. این پارچه ها به دلیل دارا بودن ظرافتی خاص، در برابر نور خورشید مقاومت چندانی از خود نشان نمی دهند، به همین خاطر بهتر است به همراه پرده های حریر از آستری نیز استفاده شود. به طور کلی پرده پشت دری دارای دو میله و چهار گیره نگهدارنده است. اگر فاصله بین دو پنجره زیاد نیست می توانید از یک پرده عریض برای هر دو پنجره استفاده کنید. اول از همه باید بدانید که پردههای پشت دری دو نوع ثابت و محرک دارد. به همین دلیل اگر دوست دارید که نور محیط را در روز با جا به جایی پرده تنظیم کنید، مدل محرک انتخاب بهتری برای شما خواهد بود. این مدل که با نام پرده شید نیز شناخته میشوند، به شما کمک میکنند که تنظیم نور را به راحتی انجام دهید.

طراحان داخلی همیشه جنس پرده را با توجه به مدل پرده انتخاب میکنند و در سبکهای مختلف دکوراسیون داخلی به کار میبرند. این پردهها کمتر آلودگی و چربی را به خود جذب میکنند و به راحتی شسته میشوند. پس اگر پنجره در معرض نور مستقیم خورشید است باید پرده ای انتخاب کنید که ظاهر اولیه خود را پس از مدتی از دست ندهد. پیدا کردن فروشگاهی که بتوانید مطابق نیاز و با توجه به بودجه مورد نظر پرده مناسبی برای خانه خود پیدا کنید، کار دشواری نیست. برای پنجره های کوتاه و معمولی از پرده هایی که در حاشیه پایین آنها تزئینات بیشتری به کار رفته استفاده نمائید. از آنجایی که پرده پشت دری از بالا و پایین فیکس شده است، مانند پردههای معمولی با وزش باد به سمت شعله اجاق حرکت نخواهد کرد. اما پردههای معمولی یا کرکرهای قطعا شما را با چالشهایی مواجه خواهند کرد. بدون شک میتوان گفت که پردههای پشت دری انتخاب بی عیب و نقصی برای آشپزخانه منزل شماست. بدون شک این محصولات برای درهای کشویی یا پنجره های سقف تا کف کاملاً مناسب است. پرده آلومینیومی: این نوع پرده سبکوزن بوده و از نوع کرکرهای است، دارای تنوع و با قسمتهای مختلف خانه هماهنگ میشود، برای سالنهای روبه حیاط مناسب است، رنگ آن در مقابل نور مقاوم است و نیاز به زیر پردهای ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید