در انتخاب نوع پارچه موثر است

این نوع چوب پرده دارای سری های تزیینی هستند. همانطور که مدارک و شواهد نشان میدهد و مقامات و نهادهای رسمی آمریکا از جمله شخص «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق این کشور بارها اعتراف کردهاند، بر کسی پوشیده نیست که داعش ساخته و پرداخته دست واشنگتن است. وقتی از معاملهگرها میپرسیدی که چرا به چنین خبری، بازار دلار واکنش نشان نداده، میگفتند دلیل این است که هر دوطرف میگویند چند قدم یا دو درصد مانده است. دو درصدی که میتواند مذاکرات را به شکست برساند در واقع از این دید تمام مذاکرات برای حل این دو درصد است. بنابراین تا وقتی که دو درصد به صورت رسمی و قطعی حل نشود بازار واکنشی نشان نمیدهد. این چنین بود که بهای ارز در بازار آزاد همچنان در محدوده ۲۵ هزار تومان باقی ماند و سیگنالهای مخابره شده از سوی رییس کل بانک مرکزی نیز نشان میداد سیاستگذار دور جدید حمایت از بازار و مهار قیمتی را در دستور کار دارد . در استفاده از این مدل توجه داشته باشید اگر پرده زیرین شما ساده است، از پارچه ای طرح دار برای والان استفاده نمایید و در مقابل اگر قصد دارید از پارچه ای طرح دار برای پرده زیرین استفاده کنید، والان پرده باید پارچه ای ساده و بدون طرح باشد.

حواستان باشد رنگ پارچه پردهای که شما در فروشگاه دیدهاید لزوما همان رنگی نخواهد بود که شما در خانه خواهید دید. هیچگاه لازم نیست که پارچه های مخمل را برای آشپزخانه استفاده کنید زیرا تنها انها را هدر داده اید. بایستی بگوییم به علت بافت فیبری پرده بکارت پس از پاره شدن امکان ترمیم و بازسازی آن وجود ندارد زیرا خونرسانی در این ناحیه بسیار کم خواهد بود. واکنش بازار به صحبتهای خطیبزاده، شاهد این دسته از معاملهگران بود. در بازار ارز معاملهگران به یک الگو اشاره میکنند که تا ساعت ۱۱ اخبار منفی در کانالهای تلگرامی منتشر میشود، اما به محض باز شدن قیمت درهم، اخبار مثبت میشود. تعدادی از کانالهای معاملاتی پیشبینی میکنند که ملاقات دلار هرات با ۲۵ هزار و ۵۵۰ تومان اتفاق میافتد و به دنبال آن قیمت دلار تهران نیز نزولی میشود. درحالی که خطیبزاده گفته بود متن پیشنویس توافق آماده شده، اما قیمت دلار نزولی نشده است. از نگاه معاملهگران همان دو درصد بخش کلیدی توافق یعنی نحوه فعالیت هستهای ایران و برداشته شدن تحریمها است. وحید شقاقی شهری، کارشناس اقتصادی در این خصوص به قرن نو گفت: بازار ارز با پدیده چسبندگی بالای قیمتی روبروست چرا که وقتی قیمتی بیشتر از شش ماه در بازار حساسی چون بازار ارز دوام میآورد بدان معناست که دیگر کنده شدن از این قیمت سخت است .

بازار ارز ایران هفته جاری را در حالی سپری کرد که فشار اندکی بر این بازار وجود داشت . از طرف دیگر برخی کارشناسان ارزیابی میکنند که تروریستهای داعش با خودنمایی در افغانستان و پاکستان قصد دارند این پیام را به گوش آمریکاییها برسانند که در هر منطقهای آماده انجام عملیات هستند. می توان بر روی این نوع پرده ها انواع طرح های دلخواه را چاپ کرد. کارشناسان بر این باورند که آمریکاییها هنگام برنامهریزی برای خروج از افغانستان مقدمات ورود تروریستهای داعش از سوریه به افغانستان را فراهم کرده بودند. با این حال برخی از فعالان بزرگ بازار معتقدند دستیابی به توافق میتواند قیمت را تا دو پله عقبتر از بهای کنونی ارز نیز ببرد و برخی دیگر نیز معتقدند سیاست بانک مرکزی مهار قیمتی رد همین محدوده است. از نگاه آنها خبر توافق در بازار پیشخور شده و خبرها خیلی توان اثرگذاری روی کاهش قیمت ندارد. برای خروج از این مثلث، قیمت دلار هرات باید بالای ۲۵ هزار و ۸۵۰ تومان قرار بگیرد در غیر این صورت احتمال اینکه دلار زیر ۲۵ هزار و ۵۵۰ تومان قرار بگیرد وجود دارد که یعنی فاز جدید بازار نزولی است. جالبتر اینکه، در بسیار از موارد این افزایش کارایی با کاهش قیمت پردههای جدید همراه بوده است.

برخی از معاملهگران میگویند بازارساز کماکان از طریق دبی و هرات، دلار را در یک کنج گرفتار کرده و به همین خاطر نیز دلار طی هفته گذشته، تغییر قیمت چندانی نداشته است.بخشی از معاملهگران کف بازار معتقدند مانور روی کاهش قیمت دلار با دو هدف است : اول، اذهان برخی سرمایه گذاران را از این بازار دور کند. این سبکها آنقدر در فرهنگ عمومی اجتماع جا افتادهاند که از یک طرح و نقش از پردههای کانتری هم در اتاق خواب و هم در آشپزخانه استفاده میشود بدون آن که یکدیگر را تحت تأثیر قرار دهند. این نوع پرده ها پوشش کاملی را برای جلوگیری از نور طبیعی فراهم می کنند و جلوه ای لوکس و زیباتر را در دکوراسیون داخلی ایجاد می کنند. پرواضح است که عناصر داعش با وجود تشدید تحرکات خود در سوریه و عراق و مناطق مرزی آنها ، اما قدرت بازسازی و احیای خود در این کشورها را ندارند. به ویژه اینکه سازمان اطلاعات خارجی روسیه اعلام کرد که پایگاه التنف که تحت کنترل نیروهای آمریکایی در سوریه است شاهد آماده سازی و آموزش تروریستهای وابسته به داعش برای انتقال آنها به اوکراین و استفاده از آنها در دونباس بوده است. اکنون نیز درحالی که حمایتهای آمریکا از داعش در کشورهای عربی غرب آسیا همچون عراق و سوریه طی دوره اخیر با شدت بیشتری دنبال میشود، شاهد خودنمایی این گروه تروریستی در افغانستان و پاکستان نیز هستیم و بر همین اساس سوالاتی درباره پشت پرده این انفجارها به ویژه در زمانی که همه دنیا سرگرم اخبار جنگ اوکراین و روسیه هستند، مطرح میشود.

دیدگاهتان را بنویسید