در انتخاب نوع پارچه موثر است

و برعکس اگر کاغذ دیواری یا دیگر متریالهای دکوراسیون منزلتان ساده هست می توانید پرده زبرای طرح دار استفاده کنید . اگرهم خیلی علاقه مند به خرید آن بودید ایرادی ندارد فقط باید حتماً پشتش آستر بزنید تا دیگر آفتاب نتواند کاری با تار و پود پرده تان داشته باشد. جهت خرید اینترنتی پرده شما میتوانید با سر زدن به وبسایت فروشندگان و عرضهکنندگان بزرگ محصولات دکوراسیون داخلی و پرده فروشیها از میان انواع و اقسام مدل ها، رنگها و اشکال مدل مورد نظر خود را یافته و آن را به صورت اینترنتی خریداری کنید. اما همیشه این موضوع را مد نظر داشته باشید که این زیبایی و جذابیت وقتی تکمیل می شود که با قدم زدن در قسمت های مختلف خانه متوجه یک تناسب و هارمونی باشید و وقتی که فضای اتاق خواب شما طوری چیده شده باشد که هم همخوانی خیلی زیادی با فضای دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن داشته باشد این زیبایی از دید شما و میهمانان چندین برابر می شود. پرده ها در کنار طرح و سبکی که یک پنجره دارد، می توانند بر زیبایی ویژه پنجره ها بیفزایند استفاده از پرده هایی که با طرح و رنگ و چیدمان خانه شما تناسب بیشتری داشته باشد، نیازمند رعایت یکسری نکات است.

پرده ها می توانند جلوه هایی از رنگ و زیبایی را در خانه شما به نمایش بگذارند و چیدمان آن را تحت تاثیر قرار دهند. عبدل آباد هم از آن بازارهایی است که مثل مولوی پر است از فروشگاههای بزرگ و کوچک و اگر حوصله به خرج بدهید، از میان انبوه مغازهها و جنسهای مختلف میتوانید به گزینه دلخواهتان برسید. برای مثال رنگ های تیره فضا را خیلی تاریک و کوچک نشان می دهند و نصب پرده هایی به رنگ تیره در اتاق های کوچک فضا را خیلی بسته خفه و کم نور می کند. به گونه ای که بعد از نصب پوشش کامل داده و اجازه عبور نور را نمیدهد و فضای داخل را کاملا تاریک میکند. بخشی از این جلوه با نصب پردههای متنوع و ملون ایجاد میشود، پرده چیدمان و زیبایی یک خانه را مضاعف میکند و منظومهای از تنوع رنگ و تطور طرح را به نمایش میگذارد. برای سالن های کاملا رسمی و با استایل کلاسیک، از پرده های والان دار استفاده می شود که تزیینات خیلی زیادی دارند. پارچه نازک: در صورتی که می خواهید به صورت همزمان از نور طبیعی خورشید و همچنین ظرافت پرده در منزل خود بهره مند شوید، پارچه های نازک گزینه مناسبی هستند.

پس برای اتاق های پر نور بهتر است از پرده های تیره تر استفاده کنید. قبل از اینکه برای خرید پرده به بازار مراجعه کنید، باید پنجره مورد نظر را به صورت دقیق اندازه گیری کنید تا اندازه محصول انتخابی کاملا با پنجره تطابق داشته باشد. پردههای با پارچهی ضخیم برای پنجرههای در معرض تابش آفتاب مناسب هستند اما بهتر است پنجرههای روبه سایه پارچه نازک داشته باشند. طرح پرده نیز نقش بسیار مهمی در دکوراسیون منزل دارد. برای مثال در صورتی که پرده فقط نقش زیبایی دارد، می توان از مدل های نازک تر استفاده کرد اما در صورتی که هدف از خرید پرده جلوگیری از ورود نور یا حفظ حریم بخشی از خانه است، باید مدل های ضخیم تری را انتخاب کرد. پردهی کلاسیک یا سلطنتی: جنس این نوع پردهها از پارچههای ارزشمند و پر نقش است، ابزار و یراق بیشتری در نصب آنها به کار میرود، برای نشیمن و اتاقهای خواب بزرگ، گزینهی جالبیاند و به محیط رسمیت میبخشند.

پارچه دانتل: این نوع پارچه از محبوبترین پارچههای پردهای هست که با طراحی خاصش مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است.این نوع پارچه از ظاهری بسیار شیک و زیبا برخوردار است یک انتخاب خوب برای اتاق نشیمن و پذیرایی محسوب میشود. این محصول دقیقا همانند پرده های تصویری است با این تفاوت که امکان چاپ تصاویر کودکان مانند شخصیت های کارتونی و فانتزی و همچنین تصویر کودک شما را دارد. مانند هر وسیله دیگری، در زمان خرید پرده نکاتی وجود دارد که دانستن و رعایت کردن آن ها کمک می کند بهترین گزینه را متناسب با نیاز خود تهیه کنید. در زمان انتخاب توجه داشته باشید که پرده را می توانید هر سال یکبار تعویض کنید اما تعویض کاغذ دیواری و کفپوش ها معمولا چند سال یکبار اتفاق می افتد. در زمان اندازه گیری عرض پرده هم 10 تا 20 سانتی متر از دو طرف پنجره اضافه بگیرید تا از پر بودن پرده مطمئن شوید. این نوع پارچه حریر گزینه مناسبی برای اتاق های کوچک است زیرا فضای کمی اشغال می کند و در عین حال با فراهم کردن نور طبیعی باعث می شود اتاق بزرگتر به نظر برسد. دوام پارچه: در اتاق های آفتابگیر بهتر است از پارچه های با دوام استفاده شود چرا که نور خورشید می تواند به مرور به پرده ها آسیب برساند.

دیدگاهتان را بنویسید