در انتخاب نوع پارچه موثر است

رنگ، جنس و طرح پرده شما در تاثیرگذاری آن اهمیت بسیار زیادی دارند. در پرده لند ما تنوع وسیعی از انواع پرده شامل پرده زبرا ، پرده شید ، پرده لوردراپه ، پرده عمودی ، پرده کرکره ، پرده کرکره فلزی ، پرده کرکره چوبی ، پرده اتاق خواب ، پرده اتاق خواب پسرانه ، پرده اتاق خواب دخترانه ، پرده آشپزخانه ، پرده پذیرایی ، هتلی ، پرده تالاری ، پرده سالنی ، پرده شید رول ، پرده شید تصویری ، پرده شید بلک اوت ، پرده زبرا تصویری ، پرده زبرا طرح کودک ، پرده اداری ، پرده شرکتی را برای شما به همراه آورده ایم. برای پرده اتاق خواب ها معمولا از جنس های زخیم تری مانند هازان و مخمل و پرده زبرا استفاده میکنن که مانع تابش مستقیم نور خورشید شود . پرده پانچ، توری، حریر، زبرا و مدل پرده های ساده، شیک ترین و محبوب ترین مدل پرده های اتاق خواب سال 2022 هستند. اگر دکوراسیون شما کلاسیک و سنتی است، مثلا از مبلمان سلطنتی و تابلوهای قدیمی استفاده کرده اید، پس باید به دنبال پرده هایی باشید که بیشترین تناسب را با سبک کلاسیک دارند مانند پرده های ساده حریر، اما اگر سبک خانه شما معاصر یا مدرن است، می توانید از بین پرده های مدرن مانند پرده زبرا و پرده پانچ که تنوع بسیار زیادی دارند، انتخاب کنید.

اسم این مدل را به این دلیل زبرا یا گورخر گذاشته اند چون ظاهر آن دقیقا مانند گورخر راه راه و به صورت لایه های موازی از شید رول و کرکره می باشد. پرده های نازک و سبک تر از تور و پارچه آکریلیک تهیه می شوند این مدل پرده ها ظاهر زیبا و متفاوتی دارند و بیشتر حالتی رویایی و رمانتیک به محیط می دهند و برای طراحی داخلی و تزیین خانه کاربرد دارند. با توجه به ساختار ظریف پرده ها، این سبک پرده ها برای جاهایی که پرده ثابت بی حرکت باقی می ماند مناسبند و اغلب برای تزیین پنجره ها ازشان استفاده می شود. بدون شک این محصولات برای درهای کشویی یا پنجره های سقف تا کف کاملاً مناسب است. در حالت معمول و ایده آل بهترین روش اندازه گیری برای عرض پرده ها این است که از دوطرف ۶ تا ۲۰ سانتی متر به آن اضافه کرده و اندازه کل آن را دوبرابر کنید تا پرده تان پرتر به نظر برسد.

چین ها در قسمت بالای پرده ایجاد و به قسمت آویز پرده ها کمک می کنند تا ظاهری زیباتر و رسمی تر داشته باشند. در این مدل پرده از انواع گره های مختلف، پاپیون و دکمه برای استحکام بیشتر پرده استفاده می کنند. اغلب از این پرده ها برای فضاهای مدرن و اداری استفاده می شود و در رنگ های مختلف و با ابعاد مختلف تولید می شوند. البته آستر پرده هم جنس ها و رنگ های متفاوتی دارد که کاربرد آن با توجه جنس پرده و موارد دیگر متفاوت است. متاسفانه بسیاری از افراد فقط به جنس و علاقه فردی شان توجه می کنند اما باید توجه داشت که یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب و خرید پرده توجه به تناسب آن با خانه و وسایل خانه است. برای پرده آشپزخانه بهترین انتخاب پرده کتان است، این پارچه ها به راحتی شسته می شوند و به نسبت پلی استر قابلیت اشتعال کمتری داشته و بو را نیز کمتربه خود جذب نمی کنند. این محصولها به طور کلی از طراحی مدرن استقبال می کنند. همان طور که میدانید فضای آشپزخانه به دلیل طبخ غذا خیلی سریع تر از مکان های دیگر خانه کثیف می شود و در نتیجه پرده آشپزخانه هم باید بیشتر از سایر پرده شسته شود، در نتیجه جنس پرده آشپزخانه باید به گونه ای باشد که با شستشوی مداوم، کیفیت آن تغییر نکند و رنگ آن عوض نشود.

وقتی پرده حصیری بسته شود، نور خورشید به طور کامل فیلتر می شود، بنابریان این مدل برای افرادی که از تم اتاق تاریک خوششان می آید انتخاب ایده آلی است. رنگ نارنجی به شما احساس راحتی می دهد، به گونه ای که پذیرش تغییرات آسان می شود، و انرژی مورد نیازتان را تامین می کند. با این وجود مقدار دقیق آن را سبک و مدل مورد نظر شما تعیین می کند. اگر می خواهید تمام نور ورودی خورشید را مسدود کنید، بهتر است از دوطرف عرض بیشتری برای پرده در نظر بگیرید. اما معمولا برای پرده پذیرایی از پارچه های سنگین و شیک تر استفاده میکنند زیرا محل گردهمایی اعضای خانواده و مهمان ها اتاق نشیمن است. قیمت تمام پردههای مناسب پذیرایی که در سایت موجوداند، بر اساس متر مربع درج شده است. قیمت پردههای حریر، هازان (یا کتان)، شید و برخی از پردههای آمادهی پانچی جزو از ارزانترین ها، پس از آن پردههای زبرا، کرکره و اوردراپه متوسط و قیمت پردههای مخمل، دو مکانیزم و ورتیلاین (زبرای عمودی) از گرانترینها به شمار میآیند. مخمل نسبت به بقیه انواع پارچه های پرده ای قیمت بالاتری دارد. برای پرده های سنگین وزن، مواد مبهم و مات مانند ابریشم، مخمل را انتخاب کنید که وقتی به زمین می ریزند یا خیز می شوند، بسیار زیبا به نظر می رسند.

دیدگاهتان را بنویسید