دکور پرده یا پنل پرده – پرده اردیبهشت

این مدل پرده ها، حالت بالا رونده دارند و به هنگام جمع شدن درون محفظه ای استوانه ای شکل قرار می گیرند. پرده شید رول حالت تزئینی نداشته و شما می توانید در صورت دلخواه در کنار آن ها از پرده های تزئینی نیز استفاده نمائید. مکانیزم حرکت و تنظیم پرده رومن مشابه پرده شید رول است و جزء پرده های مدرن محسوب می شود. استفاده از پرده مدل شید رول، برای پنجره هایی که رو به داخل باز می شوند بسیار مناسب است. در پرده های والان دار برای والان پرده پارچه ای به عنوان شال یا والان بر روی پرده زیرین استفاده می شود. نمونه های ضخیم مانع از ورود نور به داخل منزل می شوند و فضا را تاریک نشان می دهند اما پرده های حریر علاوه بر زیبایی بی نظیری که دارند فضای خانه را روشن تر نشان می دهند. استفاده ترکیبی از این جنس پرده دکوراسیون بی نظیری را خلق می کند. این مدل پرده از الیاف طبیعی و یا نی بامبو ساخته میشوند و دارای تنوع بی نظیری هستند. از مزایای پرده زبرا می توان به جمع شدن راحت این مدل پرده اشاره کرد. میتوان از یک جوراب یا یک دستمال نرم برای پاک کردن گردوغبار از روی پردهها استفاده کرد.

به جرات میتوان گفت که در دکوراسیون منزل شما، رنگ پرده بسیار بیشتر از سبک آن جلبتوجه خواهد کرد. این وسط تنها مشکل یک دست شدن محیط است که میتوان با کمی ایده آنرا هم اصلاح کرد. از ویژگی های ظاهری این مدل پرده می توان به چین های عمیق آن اشاره کرد. این در حالی است که در طراحی به سبک روستیک می توان از وسایل پر زرق و برق عربی استفاده کرد. در تولید پرده های چوبی از چوب هایی مانند افرا و بامبو استفاده می شود. پرده هایی که حاشیه آن ها در قسمت پایین قرار دارد برای پنجره های کوتاه و در مقابل پرده هایی که حاشیه آن ها در قسمت بالای پرده قرار دارد برای پنجره های بلند مناسب می باشند. از نکات دیگر توجه کردن به طول و عرض پرده است اگر علاقمند به افزایش جذابیت اتاق منزلتان هستید از پرده های با طول بلند استفاده کنید پرده های بلند باعث پهن شدن روی زمین می شوند و باعث لوکس تر و شیک تر شدن فضای داخل اتاق می شوند.اگر علاقمند به سبک کلاسیک و سنتی هستید از پردهایی با طول کمتر استفاده کنید و یا اگر قصد جلوگیری از ورود نور آفتاب را دارید از پردهایی با عرض زیاد استفاده نمایید.

پردههای مخمل علاوه بر ظاهر زیبا، پوشانندگی خوبی دارند و دید از ساختمانهای دیگر را محدود میکنند. از دیگر نمونه پرده هایی که می توان در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار داد، پرده سلطنتی می باشد. پرده های سه بعدی نمونه ای از جدیدترین انواع پرده هایی است که می توان در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار داد. در ادامه ما به معرفی برخی از انواع جنسها و مدلهای مختلف پرده خواهیم پرداخت و نکات مهم و تاثیرگذار در تهیه و خرید انواع پرده را مورد بررسی قرار خواهیم داد. تورهای این پرده در فاصله های مشخص توسط ردیف هایی از پارچه به یکدیگر متصل گردیده اند و برای تنظیم میزان نور ورودی به اتاق می توان زاویه بین دو لایه و نوارهای میانی را تغییر داد. چرا که با هزینه کم هم میشود پرده نو خرید و پرده نو یعنی شما پوشش سطحی هر چند کوچک از اتاقتان را تغییر دادهاید. ضمن اینکه پردههای بلند و عادی بو و چربی آشپزخانه را به خود میگیرند و احتمال اشتعال آنها هم بیشتر است. البته فروشگاههای خیابان زرتشت جنسهای مرغوبتری عرضه میکنند که به نوع تقاضای آنها برمیگردد. با این حال لازم به ذکر است این پرده ها از دوام بالایی برخوردار می باشند.

انتخاب پرده های کرکره ای برای مکان هایی که کنترل دید در آن جا از اهمیت بالایی برخوردار است، انتخاب مناسبی می باشد. پرده های زبرا از تنوع بالایی برخوردار بوده و استفاده از آن ها در آشپزخانه باعث ایجاد زیبایی دلنشینی می شود. استفاده از این مدل در طراحی سبک مدرن به چشم می خورد. استفاده از این مدل پرده بیش تر در سبک های فاخر هم چون سبک کلاسیک و سبک سلطنتی به چشم می خورد. برای انتخاب رنگ آن الهام بگیرید و یا حتی از المان های جزئی مانند کوسن استفاده نمایید. همیشه نوع پارچه­ پرده را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید. شما میتوانید دکور پرده ی خود را با وسایل خانه ی خود ست کنید مثلا اگر وسایل خانه ی شما مشکی سفید است میتوانید از پرده ی مشکی سفید استفاده کنید،همچنین میتوانید دکور پرده را با دیوار ست کنید برای مثال اگر دیوار خانه ی شما سفید باشد میتوانید از پرده ی کرم یا شیری رنگ استفاده کنید. در مناطق گرمسیری برای تعدیل درجه حرارت محیط داخلی بهتر است از پارچههای سبک تر که اصطلاحا پارچههای خنک تری هستند استفاده کنید. سبک و طرح را باید بر اساس دکوراسیون اتاق هماهنگ کنید از پرده های نازک و ساده می توانید در جاهای مدرن استفاده کنید اگر شما قصد استفاده از پرده ها در فضا و اتاق های رسمی را دارید می توانید از سبک ضخیم استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید