راهنمای خرید پرده – ویرگول

لذا برای آسان تر شدن این انتخاب بایستی مواردی از قبیل وضعیت جغرافیایی اتاق و پنجره آن در ساختمان، این که اتاق برای چه استفاده می شود، مشخص شده و پس از آن نسبت به انتخاب و خرید پرده اقدام نمود. اما دقت داشته باشید که این رنگ برای همه افراد رنگ مناسبی نیست و ممکن است در صورتی که از آن بیش از حد استفاده کنید، بعضی افراد نسبت به این رنگ حساس باشند و باعث عصبانیت آن ها شود. شاید تصور شما بر این است که در طراحی ایده های پنجره، ابعاد اتاق بر روی رنگ ها تاثیر می گذارند، اما این چنین نیست. پرده های نقش دار در میان ایده های طراحی پرده ها بخصوص در زمانی که می خواهید اتاقی منحصر بفرد و مطابق با استایل شخصی خود داشته باشید، از محبوبیت برخوردار هستند. آنها را به سبک های مختلف مشاهده خواهید کرد. پرده را از کجا تهیه کنیم؟ از المان هایی مانند مبلمان، دیوارپوش، کفپوش، فرش و… با توجه به رنگ المان های موجود در دکوراسیون می توانید رنگ آن را انتخاب کرده و طرح مناسبی که با آن زمینه رنگ در بازار موجود است را خریداری و با دکوراسیون خانه خود ست کنید. برای انتخاب رنگ آن الهام بگیرید و یا حتی از المان های جزئی مانند کوسن استفاده نمایید.

مدل پرده های سلطنتی، معمولا دارای والان، کتیببه، آستر و میله پرده های بسیار لوکس و موارد تزئینی زیادی است و با توجه به اندازه و رسمی بودن آن بیشتر به عنوان پرده پذیرایی مورد استفاده قرار میگیرد. اگرهم خیلی علاقه مند به خرید آن بودید ایرادی ندارد فقط باید حتماً پشتش آستر بزنید تا دیگر آفتاب نتواند کاری با تار و پود پرده تان داشته باشد. این مسئله به سلیقه و ایده ای که شما برای اجرا در سر دارید، بستگی دارد. کلیه افراد با هر سلیقه که قصد خرید پرده را دارند می توانند جهت مشاوره تخصصی با ما در تماس باشند. انتخاب رنگ پرده سلیقه ایست اما بهتر است با دکوراسیون داخلی هارمونی داشته باشد. انتخاب پردههایی با رنگ روشن و درخشان برای پنجرههایی که در معرض تابش شدید نور خورشید هستند، انتخاب هوشمندانهای نیست. همانند مبلمان، انتخاب پرده های تیره برای پنجره ها باعث می شود فضای اتاق کوچک به نظر برسد، در حالی که پرده های روشن به فضای اتاق نور و جریان هوا می بخشند. در ادامه به بیان نکاتی در مورد نصب پرده و مدل های نصب می پردازیم. اما برای فضاهایی که دکوراسیون بسیار مهم هستند، اغلب چوب پرده ها در مدل ها و رنگ های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

بابت مهم بودن این موضوع در ادامه به معرفی مدل پرده های جدید پذیرایی از انواع مدل زبرا، حریر، پانچ تا مدلهای والان دار میپردازیم. در نصب پرده های دوتایی از دو پرده در دو طرف یک میله پرده استفاده می شود. اگر عرض پرده به اندازه 5 سانتی متر از هر طرف بیشتر از عرض پنجره باشد بسیار زیباتر و شکیل تر به نظر می آید. در زمان اندازه گیری عرض پرده هم 10 تا 20 سانتی متر از دو طرف پنجره اضافه بگیرید تا از پر بودن پرده مطمئن شوید. پس آن را تا یک سانتیمتر مانده به کف زمین، اندازه بگیرید. برای ایجاد یک تصویر ذهنی از چگونگی قرارگیری پرده در هنگام جمع شدن، بهتر است هنگام خرید، پارچه را جمع کنید تا نمایی که ایجاد می شود را مشاهده نمایید. با توجه به هر فصل می توانید انتخاب های بهتری نیز داشته باشید و به جای پارچه های گفته شده، از پرده های الگو دار استفاده کنید.

پرده های سه بعدی نمونه ای از جدیدترین انواع پرده هایی است که می توان در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار داد. مدل پرده پشت دری از انواع طرح های پرکاربرد پرده است که به پرده ساعت شنی نیز معروف می باشد و از این پرده برای پوشاندن پشت درب استفاده می شود. برای داشتن یک اتاق رویایی می توانید از دانتل و حریر سفید استفاده کنید.درست است که دانتل ها نازک هستند اما برای زوج های جوان فضایی دوست داشتنی ترتیب می دهند. در این صورت رنگ سفید نمای زیباتری خواهد داشت. زمینه این پرده سفید با گل های ریز طوسی و مشکی است. پرده های کلاسیک به صورت والان دار یا کتیبه دار دوخته می شوند که هر یک از این طرح ها زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارند. پنجره های شمالی در طی روز نوری یکنواخت و ملایم را دریافت می کنند. انجام این کار باید توسط شخص شما انجام شود، چرا که برای نصب پرده های دولایه قاب پرده های دوتایی به ندرت در بازار پیدا می شوند. این کار باعث می شود، فضای اتاق بزرگ تر از آنچه که هست به نظر آید. این جنس از پردهها مناسب دکوراسیون اداری و حتی منازل است، به محیط جذابیت و زیبایی میبخشد و فضای دلپذیری را ایجاد میکند.

دیدگاهتان را بنویسید