راهنمای خرید پرده – ویرگول

میزان نورگیری: برخی از انواع پرده ­ها اجازه می ­دهند نور بیشتری وارد فضای پذیرایی شود، ولی برخی از انواع پرده مانند پرده ­های والان­ دار و چند لایه نور کمتری را وارد فضا می ­کنند. این روزها پردههای آماده متنوعی در طرحها و جنسهای مختلف در انواع فروشگاههای لوازم خانه و حتی از سوی برندهای معتبری مانند ایکیا به بازار عرضه میشوند. برای انتخاب پرده سعی کنید با دیگر وسایل پذیراییتان مانند مبلمان، ست باشد. آستر پرده: اگر قصدتان از خریدپرده، فقط جلوگیری از ورود نور به خانه است، باید پرده ای را خریداری کنید که آستر داشته باشد. طرح پرده: ممکن است خیلی از شما دوستان ندانید که طرحپرده را چگونه باید انتخاب کنید. پرده برقی بهترین انتخاب برای شما است. و برای پرده های بزرگ تر گاها نیاز است تا از موتور های تا توان ۶ نیوتن استفادi کرد. از دیگر نمونه پرده هایی که می توان در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار داد، پرده سلطنتی می باشد. در صورت نیاز مشتری می توان باز و بسته کردن پرده های کرکره ای را به صورت اتوماتیک یا برقی طراحی نمود که با توجه به طرح و تنوع زیادی که دارند، هم به صورت افقی و هم عمودی (لودراپه) نصب می شوند.

اگر رنگ های سرد و خنثی انتخاب نمایید، مسلما بر روحیه ی فرزندتان تاثیر می گذارد. هنگام انتخاب پردهآشپزخانه، باید به رنگ کابینت ها هم دقت کنید. برای اینکه نمای خانه را با پردهها زیباتر کنید، سوای جنس خاصی که برای پردههای پذیرایی در نظر گرفته میشود باید به طرح مناسبشان هم فکر کنید. این رنگ ها هم باعث می شود کودک، خواب راحتی داشته باشد و هم اینکه در طول روز انرژی لازم را به دست آورد. ضمن اینکه به حفظ انرژی گرمایی و سرمایی به ترتیب در تابستان و زمستان کمک شایانی میکند. انجام این کار باید توسط شخص شما انجام شود، چرا که برای نصب پرده های دولایه قاب پرده های دوتایی به ندرت در بازار پیدا می شوند. در استفاده از این مدل توجه داشته باشید اگر پرده زیرین شما ساده است، از پارچه ای طرح دار برای والان استفاده نمایید و در مقابل اگر قصد دارید از پارچه ای طرح دار برای پرده زیرین استفاده کنید، والان پرده باید پارچه ای ساده و بدون طرح باشد. این وب سایت شعار خود را بازگرداندن طراوت به خانه گذاشته است. همچنین تاثیر پردهها بر نورپردازی به داخل اتاق ازموارد خیلی مهم برای انتخاب پرده است. جلوگیری می کند. همچنین پرده می تواند برای منازلی که آپارتمانی هستند یا خانه های دیگر، محیط اتاق را به راحتی می بینند، به عنوان یک مانع عمل کند و داخل منزل مشخص نباشد.

البته نوع موتور پرده و ریل های هر کدام متفاوت است. اگر شما هم از از طرفداران سبکهای سنتی هستید و در عین حال دلتان میخواهد کمی متفاوت و خاص عمل کنید، پردههای مدل جدید افغانی، گزینه خوبی برای شماست. پرده­­­­­­­هایی نیز وجود دارند که به صورت دولایه هستند و می­توانند نور ­کافی را ازخود عبور دهند و در عین حال حریم خصوصی داخل خانه را تضمین کنند. مدل، پارچه و رنگ پرده اتاق خواب باید به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی، آرامش و اطمینان از حفظ حریم خصوصی را به اتاق هدیه دهد. برای انتخاب پرده اتاق خواب سوای رنگ و طرحی که باید مورد علاقه شما باشد به مقاوم بودن جنس آن هم توجه کنید وگرنه مجبورید هرازگاهی پردههای رنگ و رو رفتهتان را کنار بگذارید. رنگ زرد احساساتی شبیه رنگ نارنجی در شما ایجاد می کند وعلاوه بر آن حس دوستی و صمیمیت در فضا را افزایش می دهد. پس رنگ های مناسب برای پردهآشپزخانه، رنگ های قرمز، نارنجی و زرد است. بهترین رنگ برای پردهی اتاق او، رنگ آبی با تلفیق زرد و سبز است. پردهاتاق کودک و نوجوان: روانشناسان معتقدند که رنگ اتاق خواب کودک و نوجوان ارتباط مستقیمی با رشد خلاقیت و استعداد او دارد.

لین نوع از پرده های بیشتر برای اتاق خواب و اشپزخانه و محیط های اداری کار برد دارند. تقریبا همه مدل های پرده کنار جمع شو پنجره های سایز کوچک تا پرده های پنجره های بزرگ با هر نوع متریال از پارچه و تور گرفته تا مخمل و … برای فصل سرما هم بهتر است مدل های پشمی و مخملی را انتخاب نمایید تا سرما از درون آن ها نفوذ نکند و باعث گرمای خانه شوند. استفاده از پرده های سفید رنگ طرح دار یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب می باشد. فقط هنگام خرید پردهبرای اتاق کودک دلبندتان، پردهی تک رنگ و با رنگ های ساده را انتخاب ننمایید. ولی برخی از انواع پرده هستند که با وجود تزیینات بسیار ظریف و فرم جالبی که دارند جزو پرده­ های مدرن محسوب می ­شوند. پردهپذیرایی: به طور کلی پذیرایی هر خانه جزو اصلی ترین مکان ها در خانه محسوب می شود. آشپزخانه یکی از مکان های پر رفت و آمد در منزل محسوب می شود که خانمهای خانه دار بیشتر وقت خود را در آن می گذرانند. سعی کنید ترکیبی از رنگ های شاد و انرژی دهنده باشد. اگر به دنبال همخوانی رنگ پرده با دکوراسیون هستید، سعی کنید رنگی پر رنگ تر از سایر وسایلتان بپسندید.

دیدگاهتان را بنویسید