راهنمای خرید پرده – ویرگول

در صورتی که سبک سنتی دوست دارید یا دکوراسیون غالب منزل شما کلاسیک است می توانید از پرده های کوتاه تر استفاده کنید که چند سانتی متر با کف زمین فاصله دارند. امروزه علاوه بر مکان ها و فروشگاه های مختلف که جهت خرید و انتخاب پرده نیاز به مراجعه حضوری دارند، فروشگاه های اینترنتی و آنلاین فروش انواع پارچه پرده و خدمات آن نیز موجود می باشد که امکان انتخاب را چه از منظر نوع محصول و چه از منظر قیمتی تسهیل می نماید. برای خرید پرده پانچ با بهترین قیمت می توانید از بین طرح و مدل های مختلف، محصول نهایی را انتخاب و به صورت اینترنتی سفارش دهید. در اتاق ها می توان از پارچه های نخی هم به عنوان پرده و متنسب با رنگ دیوارها استفاده کرد. علاوه بر این، انتخاب پرده مناسب برای این پنجره آن هم به عنوان یکی از سطوح بزرگ اتاق، در دکوراسیون فضا بسیار موثر است. جلوگیری می کند. همچنین پرده می تواند برای منازلی که آپارتمانی هستند یا خانه های دیگر، محیط اتاق را به راحتی می بینند، به عنوان یک مانع عمل کند و داخل منزل مشخص نباشد.

پرده های زبرا ساده یا کلاسیک از نوع چاپی عمر و دوام بیشتری دارند و ارزان ترین نوع پرده زبرا نیز هستند. اما از نظر میزان چین پرده هم می توان تا حدودی قیمت پرده را تعدیل کرد. پرده چین دار محبوبترین نوع این دسته است. اتاق پذیرایی: انتخاب پرده برای این مکان بسیار حساس است. اگر عرض پرده به اندازه 5 سانتی متر از هر طرف بیشتر از عرض پنجره باشد بسیار زیباتر و شکیل تر به نظر می آید. امروزه انواع مختلفی از پرده ها با قیمت ها و طرح های متفاوتی در بازار موجود است که هر کس با هر سلیقه ای و هر میزانی از بودجه بتواند انتخاب راضی کننده ای داشته باشد. پرده های پارچه ای مثل مخمل و حریر بسته به اندازه و ابعاد پنجره و جنس انتخاب شده می تواند موجب تحمیل هزینه در سطوح مختلفی شود. اجناس و انواع مختلفی از پرده با بازه قیمتی متفاوت در بازار ارائه شده اند. یکی دیگر از عوامل مهم تأثیرگذار در انتخاب، قیمت پرده است. با اینکه هیچ محدودتی در استفاده از پرده رومن وجود ندارد اما این مدل بیشتر برای اتاق خواب و آشپزخانه به کار میرود. در بین پارچه های مناسب پرده می توان گفت مخمل از گران ترین نوع پارچه برای پرده و حریر یکی از ارزان ترین آن هاست.

یکی از اولویت های اصلی در خرید پرده قیمت آن است که باعث می شود خریدار را با توجه به میزان بودجه ای که در دست دارد به سمت انتخاب های محدودی سوق دهد. تیغهای که در نصب پرده کرکره استفاده می شود، از جنس آلومینیوم است. در این صورت کافیست نگاهی به اطراف خود بیندازید. شما باید نوع چین را بر اساس ظاهری که میخواهید برای اتاق خود بدست آورید انتخاب کنید. عرض پرده پانچ در حالت چین شده 100 سانتی متر است. هر چند پارچه های پرده ای حریر در انواع طرح دار و ساده موجودند و در قیمت های مختلف در بازار عرضه می شوند اما به طور نسبی از بقیه پارچه های مناسب پرده، قیمت کمتری دارند. یعنی اگر قرار است پرده تا پایین طاقچه پنجره ادامه پیدا کند، بهتر است، قد یا طول پرده را تا یک سانتیمتر بالاتر از سقف پنجره یا همان طاقچه در نظر بگیرید. برای مثال میتوانید با پارچههای مدرن و غیرمنتظره طرحی سنتی خلق کنید، یا پارچههای با نقش و نگارهای سنتی در رنگهای متفاوت انتخاب کنید. اگر اتاق خوابتان ساده است، طرح و رنگهای سرزنده به چشمگیر شدن و جذابیت اتاق میافزایند. پارچههای طرح و نقشدار به شما امکان میدهند، جلوهٔ جذابی به اتاقهای ساده، بهویژه در خانههای اجارهای، بدهید.

همان طوری که گفته شد، طراحی پرده ی پانچ بسیار ساده است و همین امر نیز چاپ و ساخت و در نتیجه نصب آن را بسیار سریع و آسان کرده است. پرده پانج یه دلیل این که بسیار ساده طراحی شده است ظاهری مینیمالی دارد و برای دکوراسیون های مدرن و مینیمالی گزینه ی بسیار مناسبی به شمار می آید. همان طور که می­دانید نقش پرده در دکوراسیون داخلی منزل ما ایرانیها بسیار پر رنگ است. در انواع پرده ها یکی از به صرفه ترین و رایج ترین انتخاب ها در همین دسته قرار می گیرد. تنوع طرح و رنگ این دسته از پرده ها بی نظیر بوده و همین امر نیز باعث شده تا انعطاف پذیری خوبی با انواع دکوراسیون فضاهای مختلف موجود در خانه را داشته باشد. پرده نقطهٔ شروع خوبی برای رنگ دادن به اتاق خواب و ترکیب رنگهاست. اما اگر خیلی عجله دارید، انتخاب از میان طرحهای آماده فکر خوبی است.

دیدگاهتان را بنویسید