راهنمای خرید پرده – ویرگول

پرده سلطنتی به علت چند لایه بودن پرده و استفاده از پارچه­های گرانبها کمی به تخصص بیشتری نیاز دارد. در کشورهای آسیای شرقی معمولاً سالنهای پرده خور بخصوص پردههای بلندی که هم اندازه ارتفاع اتاق باشد محبوبیت بیشتری دارند اما مدلهای بسیار دیگری نیز وجود دارند میتوانیم از بین آنها انتخاب پرده دلخواهمان را انجام دهیم. از آنجا که سالن یا اتاق پذیرایی در بسیاری از خانههای ایرانی به عنوان نقطهی کانونی در نظر گرفته میشود، انتخاب مناسبترین و بهترین پرده پذیرایی وسواس و توجه بیشتری میطلبد. ارتفاع پرده نیز معمولا برای سالن نشیمن و پذیرایی از اتاق خواب و آشپزخانه بیش تر در نظر گرفته می شود. میتوان گفت کمترین میزان حریم شخصی را دارند و پرده کریستالی هستند که در پذیرایی و اتاق نشیمن از آن استفاده میکنیم. تقریباً همه ی طراحان داخلی معتقدند که پرده ها اگر درست انتخاب بشوند تاثیر زیادی بروی زیبایی دکوراسیون اتاق نشیمن و هال پذیرایی می گذارند. به همین علت تنوع بسیار زیادی دارند. در زمان خرید پرده زبرا به اندازه و طول و عرض و کیفیت آن توجه نمایید.

1. در زمان تهیه پرده مطمئن شوید متراژ مناسبی انتخاب می کنید. جنس پرده علاوه بر تاثیری که در جلوه و زیبایی آن دارد؛ زمان شستشوی آن اهمیت زیادی پیدا میکند. گاهی تمایل داریم که برای در یا پنجرهای قدی پرده نصب کنیم، علاوه بر این گاهی انتخاب پرده به صورتی است که برای جدا کردن دو بخش خانه از هم استفاده میکنیم که اینجاست که این پردهها کاربرد خود را نشان میدهند. طراحان همیشه در کشمکش برای یافتن راه حلی مناسب برای انتخاب پرده های مناسب هستند که نه تنها نمای منحنی پنجره ها را از بین نبرد بلکه پوشش مناسبی برای حفظ حریم شخصی نیز باشد. در ابتدا هدف اصلی از این کار پوشش دادن کامل میل پرده بوده است. بنابراین مشتری با اعتماد کامل اقدام به ثبت درخواست می­کند. با پینورک دیگر دغدغهای برای پیدا کردن خیاط ماهر پرده و نصاب پرده نخواهید داشت. این پردهها برای اتاقهایی که بیشتر ساعات روز پنجره بازی دارند مناسب است و معمولاً در آشپزخانه، سرویس بهداشتی و پنجرههای کوچک بکار میروند.

در قدیم متداول­ترین نوع پرده، پرده کرکره­ای بود، که امروزه بیشتر در فضاهای کاری پیشنهاد می­شود. معمولاً در خانه­های سبک کلاسیک از نصب پرده سلطنتی استفاده می­شود. معمولاً در طراحی و کاربرد پرده سلطنتی از والانهای زیبا و دلفریب استفاده می­شود. قد این پردهها معمولاً از اندازه واقعی دیوار خیلی بلندتر است و بخشی از آن مشابه دنباله لباس عروس روی زمین رها میشود. اگر این پردهها را ببندیم با اتاقی تاریک مواجه میشویم که معمولاً پردههای چاپی و پردههای پانچی را شامل میشوند. پرده آشپزخانه: از مهمترین نکات در انتخاب پرده آشپزخانه تناسب طرح و رنگ آن با دیگر وسایل موجود در آشپزخانه و همین طور سادگی آن است. از سوی دیگر بسته به نوع پنجرهای که داریم میخواهیم که حریم شخصیمان هم حفظ شود. جالب است بدانید که این مدل شست و شوی بسیار راحتی دارد و دیگر هزینههای خشکشویی را به شما تحمیل نخواهد کرد. در هنگام خرید این موضع را به دقت بررسی نمایید.

در مقابل اگر به سبک سنتی علاقه دارید و یا بچه یا حیوان خانگی دارید، می توانید از پرده کوتاه استفاده کنید. با نصب پرده جدید، یک خانه جدید تجربه کنید! پین ورک؛ مرکز تخصصی دوخت و نصب پرده، صفر تا صد کار را به متخصصین می­سپارد تا متناسب با سلیقه شما پیش بروند. تنوع در دکوراسیون حتی با کار ساده­ای مثل دوخت و نصب پرده جدید، می­تواند تأثیر زیادی بر روحیه افراد ساکن در خانه یا اداره داشته باشد. در اتاق پذیرایی اغلب تلفیقی از سه یا چهار پرده را در قالب والان، دکور، پرده اصلی زمینه و پرده آستری آویزان می کنند که به لحاظ جنس و حتی ضخامت با هم متفاوت هستند. بدین ترتیب در پایان آویزان کردن پرده پلیسه ظاهر پرده زیباتر خودش را نشان می­دهد. پارچههای سنگینتر مانند مخمل را باید روی میلههای بزرگ و حتی دکوری آویزان کرد، در حالی که برای پردههای ابریشمیِ سبک و پارچههای نازک میتوان از میلههای ظریفتر استفاده کرد. کاربردشان نیز اتاق خواب و یا مکانهایی است که میخواهیم نور خورشید کمتر به آن وارد شوند و تمرکز را روی چراغ و یا لامپهای روشنایی قرار دهیم. داشته باشیم، بهتر است با نکاتی را در این رابطه بدانیم.

دیدگاهتان را بنویسید