سوالاتی که باید قبل از خرید پرده از خودتان بپرسید – درجه

تا جایی که مقدور است، پرده را نزدیک به سقف نصب کنید، این کار دیوار را کشیده تر جلوه می دهد و به شیک بودن اتاق کمک می کند. اگر نمیدانید پرده طرح دار انتخاب کنید یا ساده یک قانون کلی را باید بدانید آن هم این است که اگر مبلمان تان ساده است بهتر است پرده طرح دار انتخاب کنید و اگر مبلمان تان طرح شلوغی دارد پرده را ساده انتخاب کنید. در انتخاب مدل پرده سالن پذیرایی می توان از سبک پرده های فرانسوی، اتریشی یا مخمل و حتی والان دار استفاده کرد. این پرده گل دار زرد با خطوط سفید, طوسی به آرامش بیشتر خانه کمک می کند. این روزها، پرده های آماده مختلفی در فروشگاه ها به فروش می رسند. پرده آماده بخریم یا خودمان بدوزیم؟ نور و روشنی محل زندگی: اگر نور کافی به داخل منزل و اتاقتان میتابد و یا طالب محلی روشن هستید، از پردهی حریر و شیشهای استفاده کنید. مثلا اگر می خواهید با پرده، جلوی دید ساختمان های دیگر به داخل منزل تان را بگیرید باید از پرده های سنگین تری از جنسی مانند مخمل استفاده کنید. گاهی اوقات هم می توان از ترکیب پرده ضخیم و نازک استفاده کرد تا در زمان هایی که امکان دیده شدن فضای داخل از بیرون وجود ندارد، از پرده نازک تری که معمولا در زیر پرده ضخیم تر کار می شود، استفاده کنید.

در مدل دو پنل، دو عدد پنل در سمت چپ و راست پنجره قرار دارند که برای تاریک تر کردن اتاق می توان آنها را کنار هم بچسباند و در حالت عادی هم هر کدام از پنل ها در یک طرف پنجره باشند. حالا اروپا در پرونده ایران با دو سوال اصلی مواجه شده. در پنج، شش روز گذشته، نگاه اروپا به پرونده ایران به کل تغییر کرده است. چون به نظر میرسد از روز حمله روسیه به اوکراین، ادبیات مذاکرات تغییر کرده است. در سومین روز ورود روسیه به اوکراین، روسیه رسما اعلام کرد صادرات گاز خود به اروپا را قطع میکند. در این مطلب از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ نکاتی کاربردی را در رابطه با پرده آشپزخانه بیان خواهیم کرد. گاهی اوقات میتوان پارچههای مخملی را با دیگر پارچهها چون کتان ترکیب کرد. مهم ترین مسئله در زیبایی پرده نوع چیدمان و تناسب آن با خانه ی شماست، گاهی با رعایت این تناسب می توانید با صرف هزینه ی کم خانه ای زیبا داشته باشید. بلندای پرده امری سلیقه ای است، گاهی پرده با زمین مماس است، گاهی ممکن است روی زمین کشیده شود یا تنها فضای پنجره را پوشش دهد، بااین حال پرده بلند موجب ابهت و شکوه خانه می شود.

2 : برده ها را به اندازه کافی بلند بخرید تا شکوه و جلوه زیادی به اتاق های شما بدهد. پردهها علاوه بر تاثیر فراوان در زیبایی دکوراسیون، کاربردهای زیادی نیز در داخل خانه دارند. ممکن است شما هزینه زیادی برای خرید بهترین پارچه متحمل شوید، اما وقتی پرده را نصب کردید، از نتیجه راضی نباشید. طراحان توصیه می کنند که پارچههایی از جنس کتان، ابریشم، ابریشم مصنوعی و مخمل گزینههای خوبی برای دوخت پرده هستند زیرا بهترین کیفیت را برای آویزان شدن پارچه دارند. از دیگر مزیت های این محصول میتوان به رنگ بندی جداب و متنوع ، مقاوم در برابر آفتاب ، قابلیت شستشو ، دوخت تمیز و … مخصوصا اگر به دنبال فضایی ساده و بزرگ هستید، این انتخاب بیشتر نقش خود را نمایان می کند. پرده کلاسیک: پرده های کلاسیک یا سلطنتی از پارچه های فاخر و پرنقش تهیه می شوند، ابزار و یراق بیشتری دارند که در فضای نشیمن و اتاق های خواب بزرگ نصب می شوند و حالت رسمی به محیط می دهند.

اتاق خواب در کل باید دو نوع پرده داشته باشد یک نوع پرده مناسب برای فصل بهار و تابستان (جنس : حریر یا ساتن) برای اینکه مانع گرم شدن بیش از حد اتاق شود و نوع دیگر آن مناسب برای فصل پاییز و زمستان (جنس : مخمل ، پشمی سبک) برای جلو گیری از سرد شدن اتاق. مثلا دقیقا می توانید ابعاد پنجره ها را اندازه گیری کنید و پرده ای کاملا مناسب برای آنها خریداری کنید. پرده های آماده براساس اندازه های استاندارد عمومی پنجره ها دوخته می شوند و اگر ابعاد پنجره منزل تان با آنها در هماهنگی باشند، استفاده از آنها خیلی راحت و بی دردسر خواهد بود. توجه به اندازه و ابعاد اتاق نیز برای انتخاب پرده خیلی مهم است. انتخاب پرده می تواند دو ویژگی مهم فضا را برجسته کند، یکی اینکه ساختار طراحی دکوراسیون را بهبود می بخشد، دیگری اینکه میزان نفوذ نور را مشخص می کند. از جمله عواملی مهم در این زمینه محسوب می شوند. این سوالی است که مهرداد عمادی، مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا در پاسخ به آن به تجارتنیوز میگوید اعتماد به روسیه صفر شده و اعتماد در مذاکرات وین به کمترین حد خود رسیده است. زمانی که طرح و نقش پرده برای شما خسته کننده می شود، می توانید روی پرده هایی که قابلیت دارند، طرح های گلدوزی، سکه و دکمه دوزی انجام دهید و ضمن ایجاد تنوع و خروج از یکنواختی، هزینه خرید مجدد پرده را صرفه جویی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید