قبل از خرید پرده به چه نکاتی توجه کنیم؟

موضوع مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، رنگ پرده است. یکی از ایده هایی که می توانید در این زمینه اجرایی کنید، استفاده از انواع کاغذ دیواری الگودار در کنار پرده هایی به رنگ خنثی می باشد. پیدا کردن فروشگاهی که بتوانید مطابق نیاز و با توجه به بودجه مورد نظر پرده مناسبی برای خانه خود پیدا کنید، کار دشواری نیست. طرح و رنگ پرده چاپی گلدار با طرح و رنگ فرش و مبلمان برای پذیرایی و سرویس خواب و روتختی برای اتاق خواب از هر نظر قابل ست شدن است. آستر پرده معمولا در مواردی به کار میرود که پارچه پرده اصلی نازک است و برای حفظ حریم خصوصی آستر را زیر آن نصب میکنند. پارچه پرده مهمترین فاکتور در انتخاب مدل پرده هاي پذیرایی و اتاق نشیمن است چرا که مواد به کار رفته در پرده تعیین میکنند چه مقدار پرده شما در طول زمان شکل و زیبایی خودرا حفظ میکند.

طراحان داخلی توصیه میکنند از رنگهای خنثی استفاده کنید تا به راحتی با رنگ دیگر وسایل هماهنگ شود. آن چه که در هنگام انتخاب پرده باید به آن توجه داشته باشید، تطبیق پذیری رنگ و طرح پرده با مبلمان می باشد. نوع جنس پارچه پرده گل دار می تواند بر روی شکل و ظاهر آن تاثیر زیادی داشته باشد وحتما باید با توجه به جایی که می خواهید آن را نصب کنید دقت کنید. وقتی وارد دنیای پرده ها می شوید با تنوع بالای آن ها روبرو می شوی که قطعا این تنوع درهنگام خرید بسیار گیج کننده است. به قاب هایی که در بالای پنجره قرار گرفته و پرده درون آن نصب می شود، کتیبه پرده می گویند. انواع مدل پرده های جدید پذیرایی ساده مدرن بدون والان و کتیبه دوخته می شوند. پرده های کلاسیک به صورت والان دار یا کتیبه دار دوخته می شوند که هر یک از این طرح ها زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارند. پرده به صورت راه راه مساوی و با ظرافت هرچه تمام بافته شده است، پرده های زبرا جایگزین پرده کرکره ای میباشد. چرا که با استفاده از این پردهها -فارغ از هر رنگی که داشته باشند- میتوانید حالات مختلف نوردهی مناسب اتاق خود را تنظیم کنید.

در حقیقت، رنگ ها در صنعت دیزاین از اهمیت ویژه ای برخوردارند، چرا که قابلیت تاثیر گذاری بر محیط را داشته و این امر در طراحی ایده های پرده، به وضوح قابل مشاهده می باشد. پرده های نه چندان تیره و ضخیم برای پنجره هایی که جهت شرقی یا غربی دارند مناسب می باشند، چرا که این اجازه را به شما می دهند که مقدار نور ورودی را با انتخاب رنگ آن ها تعیین کنید. با توجه به هر فصل می توانید انتخاب های بهتری نیز داشته باشید و به جای پارچه های گفته شده، از پرده های الگو دار استفاده کنید. استفاده از رنگ های خنثی به معنای استفاده از رنگ های کسل کننده نیست. بلکه این رنگ ها یکی از بهترین هایی هستند که می توان در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار داد. استفاده از رنگ قرمز در طراحی داخلی باعث القای گرما به فضای اتاق می شود. نکته ای که در استفاده از پرده قرمز رنگ باید به یاد داشته باشید، استفاده از آن در کنار رنگ های خنثی می باشد. برای پذیراییهای مجلل و بزرگ بهتر است از پردههایی با والانای پیچیده و پارچههای فاخر استفاده شود.

با اهمیت ترین بخش هر خانه برای دکوراسیون، اتاق و سالن پذیرایی است. پرده پذیرایی بخش مهمی از هویت فضا را می­ سازد. اگر به دنبال فضایی الهام بخش هستید، انتخاب پرده های کرکره ای نیز پیشنهاد قابل تأملی می باشد. با این حال در کنار خصوصیات مثبت، خصوصیات منفی هر کالا نیز بیان میشود. با این کار از آسیب رسیدن کودک، پرده و وسایل منزل جلوگیری خواهید کرد. نور طبیعی و وسایل روشنایی هردو در در زمانی که پرده ای برای پنجره انتخاب می کنید مهم هستند و اهمیت آن در شرایطی که پنجره کوچک باشد دوچندان می شود. شما می توانید باانتخابی بجا، پرده ای زیبا و رویارویی برای خانه خود انتخاب کنید بدون اینکه متحمل هزینه اضافی شده باشید. به همین خاطر بهتر است همیشه راه حل مقرون به صرفه را انتخاب کنید که در طولانی مدت متحمل هزینه های گزاف نشوید. در نظر داشته باشید که خرید این پرده ها متحمل هزینه زیادی است، اما به دلیل پوشش مناسب در مقابل نور خورشید و ظاهر لوکس منحصر بفرد، ارزش این هزینه را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید