قیمت پرده مدرن و بررسی انواع و کاربردهای آن – پنجره شهر

پرده ها که عناصری عمودی هستند که معمولا بزرگ هم می باشند، خیلی زیاد در معرض دید ما قرار دارند و اگر رنگ آن ها به درستی انتخاب نکنیم، تاثیر بدی روی ظاهر خانه مان می گذارند. توجه داشته باشید که پارچه زیرین و والان پرده بهتر است باهم در تضاد باشند، مثلا اگر پارچه زیرین ساده است سعی کنید والان را طرح دار انتخاب کنید. البته لزومی ندارد حتما این کار را انجام دهید، اما کلا بدانید که پارچه های سنگین و شق و رق برای دکوراسیون کلاسیک بهتر هستند و پارچه های سبک و نازک برای دکوراسیون مینیمال مناسب تر می باشند. اتاق خواب ها هم همین طور، مگر این که پنجره شان تا کف باشد، اما برای نشیمن و پذیرایی، بهتر است حتی اگر پنجره ها از کف فاصله دارند، پرده را بلند در نظر بگیرید. آورده شده است تا انتخاب برای شما راحتتر باشد و بهترین و مناسب ترین پرده را برای پذیرایی خود انتخاب کنید. به طور کلی پرده شید بیشتر برای سبکهای مدرن و مینیمال مناسب است.

نکته دیگری که باید برای تصمیم گرفتن درباره انتخاب پرده به آن توجه کرد، در نظر داشتن ضخامت پرده است. همان طور که پیش تر گفته شد، جنس های مختلفی از پارچه پرده وجود دارند که هر کدام از ضخامت مخصوص به خود برخوردار هستند. پرده ها نیز سبک های متنوعی دارند و تقریبا برای هر سبکی از دکوراسیون، یک نوع پرده با سبک مشابه وجود دارد. پرده ها پارچه های متنوعی دارند که متناسب با نیازها و سبک های مختلف ساخته می شوند. اگرچه پرده توری را در دکورهای مختلف استفاده می کنند. انتخاب کردن پرده برای هر فضایی نیاز به در نظر گرفتن نکاتی دارد که کمک می کنند کاربری و زیبایی آن فضا بیش تر شود. این مطلب، به شما در انتخاب بهترین پرده برای اتاق خوابتان به شما کمک میکند. حتی قیمت، نحوه شستشو، دوام و نور عبوری از آن، سنگین یا سبک بودن پارچه (برای جمع و باز کردن آسان آن) باید در موقع انتخاب پارچه ها مدنظر قرار بگیرد.

پرده زبرا مثل سایر پرده های شید، یکپارچه است و با توجه به طریقه نصب پرده زبرا این پرده ها به راحتی جمع و باز می شوند. برای حمام یا اتاق خواب و یا برای هر اتاقی که در آن شما احساس راحتی در شب را می­خواهید، پردههایی را انتخاب کنید که میتوانند بسته شوند. پرده های دو مکانیزم (شب و روز) در واقع شامل دو عدد پرده به صورت کاملا مجزا و مستقل است، هر کدام به تنهایی نمی توانند این زیبایی و جذابیت را به وجود آورند. می توانید دو رنگ اصلی دکوراسیون را ملاک قرار داده و پرده ها را مطابق همان دو رنگ سفارش دهید. این روش می تواند انتخاب خوبی برای طراحی پرده های هر پنجره بوده و در هر دو قالب سنتی و مدرن به یک نسبت قابلیت اجرا داشته باشد. طراحی دکوراسیون اتاق خواب؛ چگونه یک اتاق خواب دلپذیر داشته باشیم؟ پارچه پرده را باید متناسب با دکوراسیون پذیرایی خود انتخاب کنید و رنگ و مدل پرده باید با دکوراسیون داخلی منزل شما مطابقت و همخوانی داشته باشد. بعد از این که رنگ پرده را تعیین کردید، باید به سراغ طرح و نقش آن بروید. اگر مایل به استفاده از این پرده های نقش دار با هر قیمتی در طراحی خانه خود هستید، الگوهای ساده و منطبق با فضا را انتخاب کنید چرا که در این صورت تسلط کافی برای طراحی ایده های خود خواهید داشت.

به طور کلی، سعی کنید تعادل را رعایت کنید تا فضا بی روح یا شلوغ نشود. برای انتخاب بهترین رنگ، به کاغذ دیواری ها، مبلمان، فرش ها و لوازم دکوریتان نگاه کنید و ببینید رنگ های غالب در فضا چه رنگ هایی هستند. به طور معمول، آشپزخانه ها پنجره هایی دارند که بالا قرار می گیرد. تزیینات به کار رفته در این پرده ها بسیار کم است. پردهی مدرن: سبک این نوع پردهها ساده می باشد و وسایل کمتری در طراحی آن ها به کار رفته است. مدل های ساده هیچ محدودیت مکانی ندارند و برای هر فضایی در خانه و محل کار می توان از آنها استفاده نمود، از جمله پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه. ظاهر نسبتا ساده این پرده ها، برای دکورهای مدرن و کلاسیک بسیار مناسب است.پرده های حریر را می توان به عنوان لایه ثانویه و مکمل با پارچه های ضخیم تر به کار برد. از طرفی، با برخی از پردههای دارای مکانیزم که در پذیراییها استفاده میشوند میتوان والان استفاده کرد؛ در این مورد پرده والانهای سادهتر مانند باکس پلیسه ای و ساده بیشتر کاربرد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید