قیمت پرده مدرن و بررسی انواع و کاربردهای آن – پنجره شهر

پرده آشپزخانه: از مهمترین نکات در انتخاب پرده آشپزخانه تناسب طرح و رنگ آن با دیگر وسایل موجود در آشپزخانه و همین طور سادگی آن است. البته نکات دیگری نیز وجود دارد که بهتر است آنها را به خاطر بسپارید. در خانههای کوچک که اتاق نشینمن و پذیرایی یکی است در نتیجه لزوم وجود پرده مناسب برای ایجاد دکوراسیونی زیبا بیشتر احساس میشود. اصولا از این نوع پرده در پذیرایی خانه ها استفاده میشود و فضایی خاص و لاکچری به دکوراسیون خانه شما میبخشد. اگر سبک مدرن را در طراحی دکوراسیون خانه خود اجرا نموده و مدل والان دار را برای پرده در نظر گرفته اید، بهتر است از یک والان ساده در یک گوشه از پرده استفاده کنید. در سایر قسمتهای خانه هم باید به این نکته توجه داشته باشید. این روزها مدل های متنوعی برای دوخت پرده ارائه می شوند که با توجه به سبک به کار رفته در طراحی داخلی منزل و سلیقه مخاطب می توان از آن ها استفاده نمود. از پرده های ساده و سبک گرفته تا پرده های سنگین و طرح دار، همه در دسترس عموم قرار دارند و هر فرد با توجه به سلیقه و میزان بودجه خود می تواند متناسب با دکوراسیون داخلی منزل پرده مناسب را انتخاب کند.

بدیهی است که برای انتخاب رنگ پارچه با هر جنسی باید به سایر قسمتهای منزل توجه داشته باشید. پرده زیبایی فضای اتاق را دوچندان می کند، از این رو در طراحی دکوراسیون منزل از آن به عنوان یک المان دکوراتیو ضروری استفاده می شود. فضاهای مختلف خانه ما بر خلاف اصطلاح رایج ، فقط یک چهار دیواری صرف نیستند حتما حداقل بخشی از یکی از دیوارها را پنجره ای اشغال کرده است که با توجه به نمای خارج از پنجره ، نقش مهمی در فضای داخل اتاق دارد.علاوه بر این، انتخاب پرده مناسب برای این پنجره آن هم به عنوان یکی از سطوح بزرگ اتاق ، در دکوراسیون فضا بسیار موثر است.به طور کلی یکی از عملی ترین و راحت ترین راه های ایجاد تغییرات دکوراسیونی در فضای خانه تعویض پرده است هنگام انتخاب پرده با آپشن های زیادی رو به رو می شویم و انتخاب از بین آن ها کمی دشوار است.این راهنما تا حدودی کار را راحت تر کرده و در انتخاب پرده برای قسمت های مختلف خانه به شما کمک می کند. امروزه پرده های زبرا تنوع رنگ و طرح بالایی دارند و در طراحی دکوراسیون داخلی نقش برجسته ای را ایفا میکنند. پرده سلطنتی: این نوع پرده بیشتر برای سبک های کلاسیک دکوراسیون جذاب است.

پرده های مخملی با رنگ های کلاسیک برای خانه های بزرگ مناسب است و پرده های ساده و نازک برای خانه های کوچک و ویلایی. فراموش نکنید که استفاده از پرده های بلند به اتاق حالتی رسمی و کلاسیک می دهد. آستری پرده را فراموش نکنید. گرچه انتخاب رنگ پارچه پرده کاملا سلیقهای است، اما توصیه میشود پردهای را خریداری کنید که با رنگ مبلمان، فرش و دیگر وسایل خانه شما هارمونی داشته باشد. اگر می خواهید سقف خانه شما بلندتر از آن چه که هست به نظر بیاید، باید میله پرده را در بالاترین قسمت ممکن نصب کنید، در این صورت با افزایش طول پرده سقف اتاق نیز بلندتر به نظر می رسد. به همین دلیل در استفاده از پرده های کتان و ساتن، نیاز به نصب آستری نیست. اگر فاصله بین دو پنجره زیاد نیست می توانید از یک پرده عریض برای هر دو پنجره استفاده کنید. اگر کاشی و دیوارهای آشپزخانه شما طرح دار است، بهتر است از پرده ساده استفاده نمایید. بهتر است برای انتخاب رنگ پرده از طیف رنگی برابر با رنگ مبلمان استفاده نمایید. این پارچه ها به دلیل دارا بودن ظرافتی خاص، در برابر نور خورشید مقاومت چندانی از خود نشان نمی دهند، به همین خاطر بهتر است به همراه پرده های حریر از آستری نیز استفاده شود.

این عنصر دکوراتیو نه تنها عاملی موثر در جذابیت و زیبایی اتاق به شمار می آید بلکه برای آن حریم خصوصی ایجاد کرده و میزان تابش نور خورشید را نیز تنظیم می نماید. پرده ها علاوه بر زیبایی، میزان نور طبیعی ورودی به محیط را کنترل و از مبلمان و تجهیزات خانه در برابر نور خورشید محافظت می کنند. همانگونه که میدانید پرده ها بر اساس نور آفتاب درخشندگی خودرا از دست میدهند. استفاده از آن برای فضایی که طراحی آن ساده بوده و بیش از یک دست مبلمان در آن استفاده شده، مناسب است. پردههای ریموت دار علاوه بر اتاقهای معمولی، برای اتاق سالمندان، اتاق کودکان یا اتاقهایی که پنجرهی آنها در مکانی با دسترسی دشوار قرار دارد، بسیار کاربردی هستند. بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند که در انتخاب نوع مدلهای پرده آشپزخانه، به دلیل شلوغ بودن فضای داخلی آن از پردههای ساده و بدون طرح استفاده کنند تا از این طریق چشمنوازی بیشتری برای بیننده بوجود آید. همچنین با جست و جوی عبارت The behind door curtain میتوانید انواع طراحها و مدلهای جدید در دنیا را ببینید و از آنها برای انتخاب پرده مورد نظر خود ایده بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید