قیمت پرده مدرن و بررسی انواع و کاربردهای آن – پنجره شهر

بلندی پرده معمولا بستگی به سلیقهی فرد دارد، گاهی پرده با زمین در تماس است یا ممکن است فقط فضای پنجره را پوشش بدهد. در اتاقی که معمولا مهمانی های رسمی در آن برگزار می شود بهتر است از پرده های سنگین با طرح های چاپی استفاده شود. استفاده از پرده رومن برای مکانهایی که طراحی سادهای داشته و تنها یک دست مبلمان در آنجا قرار دارد مناسب است.این نوع پردهها از پارچههای بافت دار یا ساده ساخته می­شوند اما همچنین میتوان به درخواست مشتری طرح راهراه نیز به آنها افزود.یکی از ویژگی های آن این است که بدون آستری در زیر آن نصب میشوند.این نوع پرده که جزو پردههای مدرن محسوب میشود با مکانیسم باز و بسته شدن رولی شبیه به پردههای شید عمل می­کند. برای انتخاب رنگ پرده موضوعات متفاوتی مثل سبک اتاق، رنگ دیوارها، فرش و مبلمان مهم است. از انواع ساده زمانی استفاده کنید که دیگر متریالها مثل کاغذ دیواری دارای طرح هستند. پارچه هایی مثل کتان برای فضاهای غیر رسمی تر مثل اتاق خواب مناسب هستند. پارچه کتان نیز می تواند گزینه مناسبی باشد. پردههای با پارچهی ضخیم برای پنجرههای در معرض تابش آفتاب مناسب هستند اما بهتر است پنجرههای روبه سایه پارچه نازک داشته باشند.

پارچه ای که برای تولید این محصول بکار رفته به گونه ای است که میتواند علاوه بر پوشش مناسب تا 70 درصد جلو ورود نور را بگیرید و ضمن جلوگیری از ورود اشعه های مضر خورشید فضای داخل را نیز روشن نگه دارد. خوب است که بدانید وجود پنجره در هر خانه این امکان را به شما میدهد تا فضای بیشتری برای زیباسازی داشته باشید و با نصب پردههای متنوع، علاوه بر خلق مکانی خوشایند گوشهای از ذوق و سلیقهی خودتان را به منصهی ظهور بگذارید و تحسین دیگران را برانگیزید. پرده ها می توانند جلوه هایی از رنگ و زیبایی را در خانه شما به نمایش بگذارند و چیدمان آن را تحت تاثیر قرار دهند. برای انتخاب پارچه پرده باید به اتاق مورد نظر و کاربردی آن توجه شود. اگر می­خواهید فضای شفاف و زیبا­ داشته باشید، در انتخاب نوع پارچه پرده به سراغ ابریشم واقعی یا ابریشم مصنوعی بروید. این پرده های سبک وزن بیشتر در نوع کرکره ای دیده می شوند. گیره و میله باید متناسب با وزن پرده باشد تا بتواند آن را تحمل نماید. نحوه آویزان شدن پرده و چگونگی جمع شدن آن به این دو فاکتور (نوع و وزن پارچه) بستگی دارد.

انتخاب نوع و رنگ کاغذ دیواریها و همچنین تعیین جنس، مدل و طرح پردهها علاوه بر اینکه محیطی زیبا و دلنشینی را ایجاد میکند، نقش به سزایی هم در روحیه ساکنین خانه و یا کارکنان ادارات ایفا مینماید. پرده در چیدمان خانه های ایرانی نقش پررنگی دارد. آنچه مد نظر این گفتار است، همان پارچه یا چیز دیگری است که حایل و فاصلهی بین دو جسم و مانع عبور نور میشود، پرده عموما در داخل ساختمانها و روی پنجرهها نصب میگردد. به گونه ای که بعد از نصب پوشش کامل داده و اجازه عبور نور را نمیدهد و فضای داخل را کاملا تاریک میکند. عموما دسته بندی این پرده به صورت تنوع در طرح و رنگ و از همه مهمتر میزان عبور نور خواهد بود. اگر در انتخاب یک پارچه پرده ای سردرگم شوید و از فروشنده مشاوره بخواهید، قطعا از شما راجعبه میزان نور محیط سوال خواهد کرد. 1 – نوع ریپ دار شفاف : این نوع پرده PVC به دلیل دارا بودن خطوط طولی برجسته بر روی سطح پرده PVC میزان بالاتری از صرفه جویی انرژی را در بر دارد. پرده شید رول یا Roller Blinds یک لایه ساده از پرده است که به طور کامل پنجره را می پوشاند که نوع کرکره ای آن بسیار پرکاربرد است، این نوع پرده ساده ترین مکانیزم در پرده های بالا رونده است.

اول اینکه جنس پارچه های بکار رفته در این پرده از جنس پارچه های پرده ای است و به طور کل متفاوت است و دوم اینکه این پرده ها دیگر قاب ندارد و رول نمیشود و به صورت لایه ای بر روی هم جمع میشود. پرده شید تصویری همانند مورد اول از نوعی پارچه تشکیل شده است که میتواند به طور کامل حریم خصوصی شما را حفظ کند و تا 70 درصد جلوی ورود نور را بگیرد. با بررسی و مقایسه مدلهای مختلف پرده در سایت ویکی دکو میتوانید بهترین پرده مخصوص پذیرایی خود را که بیشترین تطابق را با موارد فوق داشته باشد پیدا کنید. پارچه پرده را باید متناسب با دکوراسیون پذیرایی خود انتخاب کنید و رنگ و مدل پرده باید با دکوراسیون داخلی منزل شما مطابقت و همخوانی داشته باشد. مهم ترین عنصر دکوراسیون در زمان انتخاب رنگ پرده، رنگ یوار و کاغذ دیواری، کفپوش و همچنین فرش ها است. حتما می دانید که یکی از ارکان ساخت هر خانه ای وجود پنجره است و پنجره ها می توانند بخشی از زیبایی هر خانه را تامین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید