پرده بکارت یا هایمن چیست؟

هنگام انتخاب پرده باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید پرده هم رنگ دکور باشد یا رنگی متضاد داشته باشد.اگر می خواهید هم رنگ باشد باید رنگ پرده را کمی پر رنگ تر یا کم رنگ تر از رنگ دیوار انتخاب کنید.یا رنگی مشابه رنگ یکی از وسایل اتاق مثل فرش انتخاب کنید.اگر پرده بدون آستر انتخاب کرده اید که نور آفتاب از پشت پرده به داخل خانه می تابد رنگ پرده نیز به داخل خانه منعکس می شود.پس باید در انتخاب رنگ پرده محتاط باشید. اگر نور فضای مورد نظرتان کم است ولی دوست دارید طرفین محیطتان دکور با پارچهای ضخیم هم بخورد، در صورتی که دو طرف پنجره دیوار خالی وجود دارد، ریل محصول را بزرگتر نصب کرده و دکورها را در واقع روی دیوار نصب کنید تا فضایی از پنجره را اشغال نکرده و جلوی نور را نگیرند. طراحان میگویند بهترین اندازه برای ریختن پرده چیزی بین ۵ تا ۱۰ سانتیمتر است. معمولا چیزی بین ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر بالاتر از قاب پنجره یک مکان معمولی برای نصب شدن پردهها به حساب میآید. تا صحبت از پرده پذیرایی به میان میآید قبل از هر شکلی یک شکل ساده در ذهن همه ما نقش میبندد، این پرده ساده که به سادگی آویزان میشود شاید طرحی کلاسیک و قدیمی باشد اما همیشه مورداستفاده و محبوب است.

از خوبی والانها جلوه تزئینی آنهاست اما در حقیقت آنها نقش بیشتری دارند. والانها عیب و نقصها را میپوشانند و با به وجود آوردن خطای دید پنجرهها را بلندتر یا کوتاهتر جلوه میدهند. اما میتوانید با نصب انواع مدل پرده خیلی بالاتر از قاب پنجره، اتاق را بلندتر و با شکوهتر جلوه دهید. پرده پیلی دار: مدل پیلی دار با بهرهگیری از پردههای حریر به راحتی قابلاجرا است.پرده پیلی دار با هر شکلی از دکوراسیون قابل ست شدن است و جلوهای خاص به محیط میبخشد.از این نوع پرده بیشتر برای فضاهایی که سقف کوتاهی دارند استفاده میشود چرا که باعث سقف اتاق عریض تر به نظر برسد. پارچههای سنگینتر مثل مخمل، پارچههای پشمی و پارچههای گلبرجسته نیز میتوانند جلوی نور را بگیرند و دمای محیط را حفظ کنند. چرا که استفاده از پردههای فانتزی و خاص برای این محیط مناسب نبوده و شما ناچارا باید از پرده آشپزخانه با طرح و رنگ ساده کمک بگیرید که این یعنی سبک کانتری را انتخاب کردهاید. پرده های شید نوع کنترل از راه دور هم دارند، یعنی مکانیزم بازو بسته شدن آنها به صورت کنترل از راه دور انجام میشود. برخی از مغازه ها پارچه های پرده ای را به صورت ته طاقه و کیلویی با قیمت بسیار مناسب به فروش می رسانند.

پرده های با چین مدادی معمولا با پارچه هایی نازک ترو به صورت یک لایه قرار می گیرند و با انواع قلاب ها و آویزها قابل نصب هستند. این مدل معمولا دارای شید های رنگی ساده و شید های طرح چوب هستند. در ادامه میخواهیم برخی از تفاوتهای عمده که بین انواع مدل پرده وجود دارد را برایتان توضیح دهیم. هنگامی که برای پردهها اندازهگیری میکنید، بهتر است ابتدا از اندازهی بالای پنجره تا کف مطمئن شوید، سپس فاصله بالاتر از پنجره را به آن اضافه نمایید. پرده های حریر در لایه زیرین قرار می گیرند تا مانع ورود نور به فضا نشوند و پرده های مجلسی در رو قرار گرفته و حالت تزیینی دارند. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. اگر الان به شما بگویند که رنگ اتاق فرزندتان با میزان خلاقیت و هوشیاری او رابطه مستقیمی دارد، آن وقت باز هم برای انتخاب رنگ پرده اش سراغ رنگ های خنثی و سرد می روید؟

با توجه به تنوع بسیار زیاد رنگها و طرحها، بیشتر دکوراتورها توصیه میکنند که اگر نگران بودجه هستید و یا اگر قصد استفاده بلند مدت از پرده را دارید، بهتر است به سراغ پارچههایی با رنگهای خنثی بروید. عرض پرده شاید در زمان خرید زیاد مهم به نظر نرسد، اما وقتی آن را نصب کردید، کاملا دیده خواهد شد. اگرچه ابریشم لوکسترین پارچه است، اما ابریشمهای مصنوعی از ماندگاری بیشتری برخوردارند. برای انتخاب پرده، نوع پارچه و رنگ آن مهمترین فاکتورهایی هستند که باید در نظر بگیرید. مدل پرده پذیرایی کلاسیک به دلیل داشتن زیورآلات بسیار زیاد، والان پرده، آستر و غیره ظاهر بسیار شیکی دارد و به پذیرایی یا اتاق خواب ابهت و شکوه بسیاری می دهد. خیابان شهید شریف واقفی یکی از از مکان های عرضه انواع مدل های پرده، پارچه پرده ای و لوازم جانبی نصب پرده می باشد. در این طرح فرقی ندارد نوع پرده شما مدل پرده های ساده حریر کوتاه باشد یا مدل پرده های کوتاه جدید پذیرایی، هر مدلی مناسب آن است و دست شما برای انتخاب انواع طرحها و رنگها باز است. اگر از سبک و سیاق طرحهای سنتی لذت میبرید و استفاده از آنها را در دکوراسیون ترجیح میدهید طرحهای دستدوز و سنتی افغان که جدید و مورد توجه اند انتخاب شما میشود.

دیدگاهتان را بنویسید