پرده دوز: دوخت پرده

به ویژه اگر پرده شما در قسمت بالایی هود و یثا در کنار هود آشپزخانه نصب شده باشد، حتما باید پرده را بافاصله از قسمت انتهایی پنجره نصب کنید. با این حال، این مواد ظریف نیاز به مراقبت ویژه دارند و معمولاً فقط تمیز خشک هستند. سعی کنید پرده هایی انتخاب کنید که از بالا تا یک سوم پایانی ساده هستند و در یک سوم پایانی در قسمت پنجره های پایین، طرحدار می شوند و نقش و نگار دارند. این رنگ به شدت بچه ها را تحریک می کند یا رنگ آبی ساده کلا بچه ها را کم انرژی می کند. مناسب ترین رنگ پرده برای اتاق کودک و نوجوان خانه رنگ آبی با تلفیق زرد و سبز است چون بازتاب این رنگ ها هم خواب خوبی نصیبش می کند و هم در طول روز کلی به او انرژی می هد. این وسط رنگ پرده آشپزخانه باید با لوازم خاص آن و دکوراسیونی که برایش تعریف شده همخوانی داشته باشد به خصوص رنگ کابینت های خانه که در انتخاب رنگ پرده بسیار مهم هستند. پرده چاپی هازان رنگ طوسي در کنار رنگ سفيد و زرد ترکيب بي نظيري را بوجود مي آورد و اگر فضاي شما کوچک است از ترکيب رنگ سفيد و زرد براي دکوراسيون داخلی استفاده نمایید و ترکيب کردن اين رنگها با يکديگر باعث مي شود که فضاي شما بزرگ تر به نظر برسد.

دکوراسیون داخلی منزل نشان دهنده روحیه و سلیقه افراد آن خانه میباشد. برای اینکه دکور خانه خود را لوکس کنید به مطلب با این کاغذ دیواریها دکور پذیرایی را لوکس کنید سر بزنید. به طور کلی برای پرده پذیرایی می توان از پارچه های نازک مانند حریر و یا پارچه های توری استفاده کرد که این جنس پرده بیشتر برای خانه های کوچک و یا خانه هایی که به سبک مدرن دکور شده اند، مورد استفاده قرار می گیرد، پارچه هایی از جنس مخمل، ساتن و شانل پارچه های ضخیمی هستند که برای پرده پذیرایی بزرگ بسیار مناسب اند ولی باید در خانه هایی که بزرگ هستند و یا دکوراسیون کلاسیک و مجلل دارند، نصب شوند. 6. پرده پارچه ای و کرکره می تواند در کنار هم مورد استفاده قرار گیرد. 2. اگر اتاق نورانی و روشن می خواهید از پرده های حریری و شیشه ای استفاده کنید. جمع شدن چربی ها در میان درزها دست آخر کاری می کند که بی خیال پرده شوید و آن را کنار بگذارید. بگذارید بچه ها با آفتاب آشتی کنند. هنگام انتخاب پرده برای خانه، دقت داشته باشید که برای همه پنجره ها از یک جنس پارچه استفاده نکنید. این طوری دیگر لازم نیست برای شخصیت محبوب فرزندتان همه بازار را زیر و رو کنید.

تاثیر رنگ ها روی اعصاب و روان بچه ها خیلی بیشتر از تصور ماست؛ مثلا اگر زمانی رنگ قرمز خالص یا نارنجی در اتاق کودک تان به کار بردید، دیگر نباید مانند قبل توقع آرامش و سکوت از او داشته باشد. از جمله انواع پردهها هستند که برای خرید هر کدام از آنها باید نکاتی را در نظر بگیرید تا با خریدی مناسب و با صرفه محیط منزل یا کار خود را به محیطی دلپذیر و آرامش بخش تبدیل کنید. پس ابتدا باید بدانید که جایگاه قرار گرفتن چوبپرده در کدام قسمت از پنجره خواهد بود. برای انتخاب و خرید انواع پرده از جمله پرده اداری، پرده پذیرایی، پرده شید، پرده اتاق خواب و پرده آشپزخانه باید پارامترهایی را در نظر داشته باشید و اطلاعاتی در مورد هر کدام از آنها کسب نمایید سپس اقدام به تهیه و نصب آنها کنید. پرده با جنس نخ یا کتان به دلیل ساده بودنشان مناسب هر سبک دکوراسیونی میباشند و در بیشتر اتاقها و سالنها مورد استفاده قرار میگیرد. با انتخاب یک پرده تصویری مناسب، یک اتاق ساده را به مکانی بی نظیر تبدیل کنید. اگر پارچه مبلمان شما طرحدار است، شاید بهتر باشد پردهای ساده انتخاب کنید.

فقط نکته اینجاست که برای پرده اتاق کودکان هیچ وقت از یک رنگ تک به صورت ساده و بدون تلفیق استفاده نکنید. این وسط یادتان باشد هیچ وقت برای آشپزخانه از پرده های کرکره ای استفاده نکنید. اگر نمی خواهید یک فضا را پوشیده از پرده کنید، تنها کافی است از پارچه ای استفاده کنید که با رنگ دیوارها همخوان باشد و تضاد چندانی با آن ایجاد نکند. استفاده از دورنگ بنفش و صورتی در کنارهم صمیمیت و مهر و محبت در فضا را افزایش می دهد. اگر شما هم از طرفداران سبکهای سنتی هستید و در عین حال دلتان می ­خواهد کمی متفاوت و خاص عمل کنید، پرده ­های مدل جدید افغانی گزینهی خوبی برای شماست. این توهم که فضای بین دو پنجره هم باز است، خانه را عریض تر می کند. در دیبا شهر میتوانید جدیدترین مدلهای پرده را مشاهده کرده و بهترین مدلها را برای دکوراسیون خانه انتخاب کنید. پرده بر حسب ویژگیهایش در انواع مختلف طراحی و تولید میشوند و شما برطبق هدف و مکان خود میتوانید یکی از آنها را انتخاب و خریداری نمایید. در بازار پردههای متنوعی از جنسهای مختلف وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید