پرده چیست ؟

مکانیزم معمولی: با این مکانیزم ارتفاع پرده توسط یک زنجیر کنترل که در سمت چپ یا راست پرده قرار گرفته تنظیم می شود. با استفاده از پرده های زبرا می توان میزان دید و نور را تنظیم نمود و یا کلاً پرده را در بالا جمع نمود. در تولید پرده های بالا رونده یا لانه زنبوری، از پارچه یا متریالی سبک استفاده شده است. این نوع از پارچه ها جزء پارچه های ضخیم محسوب می شوند و نور آفتاب را به راحتی از خود عبور نمی دهند. حریر، یکی از نازک ترین و لطیف ترین انواع پارچه پرده است که به خاطر همین ویژگی هایش برای خانه هایی که نورگیر نیستند انتخاب بسیار مناسبی است زیرا نور را به راحتی عبور می دهد و اشعه خورشید به صورت زیبایی روی زمین منعکس می شود. با تغییر زاویه می توانید میزان نور و سایه را در خانه خود تنظیم کنید. به این مورد هم در هنگام خرید توجه کنید اگر قصد استفاده از پرده برای جلوگیری از نور آفتاب را دارید از پردهایی استفاده کنید که دارای جنس با کیفیت و مقاومی باشند این ویژگی باعث افزایش ماندگاری و طول عمر بالای پرده در هنگام تابش مستقیم نور خوشید می شود شما می توانید از پارچه های کتان ، ابریشم زربافت و غیره .

پردههایی از جنس حریر که انگار پشت هرکدام پنجرهای است. این روزها مدل های متنوعی برای دوخت پرده ارائه می شوند که با توجه به سبک به کار رفته در طراحی داخلی منزل و سلیقه مخاطب می توان از آن ها استفاده نمود. از این پارچه برای دوخت پرده ساده نیز استفاده می شود. پرده شید رول حالت تزئینی نداشته و شما می توانید در صورت دلخواه در کنار آن ها از پرده های تزئینی نیز استفاده نمائید. پرده های رومن از پارچه های ساده یا بافت دار تهیه می شوند اما بنا به سلیقه مشتری می توان آن ها را با پارچه های راه راه یا چهارخانه نیز طراحی کرد. اما اگر سایر اجزا تهیه شده اند. یا بالعکس برخی پردهها به خوبی حریم خصوصی محیط خانه را حفظ میکنند اما آنقدر ضخیم هستند که نه تنها زیبایی ندارند بلکه مانع از ورود نور به درون محیط نیز میشوند. شاید قیمت وسایل های منزل گران تر از قبل شده باشد، اما هنوز هم می توان پرده هایی را پیدا کرد که هم کیفیت خوب و هم قیمت مناسبی دارند. استفاده از پرده های پیلی دار برای اتاق هایی که سقف آن ها کوتاه است مناسب می باشد، زیرا آن ها باعث می شوند سقف اتاق بلندتر به نظر بیاید.

به پارچه رویی که عموما طرح دار می باشد، دکور پرده گفته می شود. البته پارچه های مخملی به دلیل ضخیم تر بودن به گرم شدن اتاق در فصل زمستان کمک زیادی می کنند و از ورود سرما از طریق پنجره به داخل اتاق جلوگیری می کنند. حلقه ها به شما کمک می کنند تا پرده ها را راحت تر بازو وبسته کنید و به همین دلیل است که این پرده ها گزینه های عالی برای اتاق خواب ها هستند. و برعکس اگر کاغذ دیواری یا دیگر متریالهای دکوراسیون منزلتان ساده هست می توانید پرده زبرای طرح دار استفاده کنید . این پرده ها روی زمین کشیده می شوند و برای پرده های سنگین و برای اتاق های خیلی رسمی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع پارچه ها خوب حالت می گیرند و فضای رسمی اتاق را دلنشین تر می کنند. گاهیاوقات هم میتوان از ترکیب پرده ضخیم و نازک استفاده کرد تا در زمانهایی که امکان دیده شدن فضای داخل از بیرون وجود ندارد، از پرده نازکتری که معمولا در زیر پرده ضخیمتر کار میشود، استفاده کنید.

در هنگام انتخاب پرده حتما رنگ پرده را مورد بررسی قرار دهید، از رنگهایی استفاده کنید که اولا طبق سلیقه همه افراد ساکن خانه یا محیط کار باشد و در ثانی با رنگ دیگر لوازم دکوراسیون منزل و رنگ دیوار پوشها و کفپوشها همخوانی داشته باشد تا محیطی زیبا و شیک ایجاد شود. کافی است به نکات توجه کنید و مقرون به صرفه ترین خرید را از بهترین پرده فروشی تهران تجربه کنید. یعنی طرح از پایین پرده به صورت پر رنگ شروع شده و تا ارتفاع 2.5 متری کمرنگ و سپس محو می شود. قبل از شروع اندازهگیری ابعاد پنجره و … استفاده از این نوع پرده ها کنترل میزان روشنایی را امکان پذیر می کند. اگر به دنبال خرید پرده شیک هستید پیشنهاد ما استفاده از این پرده می باشد. این نوع پرده گزینه ای مناسب برای پنجره های کم عرض پیشنهاد می گردد. این پرده ها را می توان به صورت پلیسه ای یا رولی توسط نخ یا زنجیر در بالا جمع نمود. این مدل پرده ها، حالت بالا رونده دارند و به هنگام جمع شدن درون محفظه ای استوانه ای شکل قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید