پرده چیست ؟

یکی از اساسی ترین اقدامات برای زیبا سازی دکوراسیون داخلی خانه انتخاب پرده دکوراتیو مناسب و با کیفیت است، بسیاری از خانه ها با وجود اینکه وسایل داخلی بسیار زیبا و گران قیمتی دارد اما دکوراسیون داخلی آن ها چندان چنگی بر دل نمی زنند و علت آن هم انتخاب نا مناسب پرده می باشد. نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که از طرح های استفاده کنید که وقتی در معرض نور آفتاب قرار می گیرند طرح خود را از دست ندهد، البته برخی از مارک ها پرده هایی را برای اتاق های آفتاب گیر ساخته اند که علاو بر مقرون به صرفه بودن بسیار مناسب هستند. ویکی دکو همواره پردههای خود را از خوشنامترین برندها همچون برند آریا تأمین کرده و پردههای مناسب پذیرایی را در این صفحه از سایت موجود کرده است. قطعا به دلیل تبلیغات کارخانه های بافت پارچه پرده ای و ارائه مدل های جدید پرده ، مدل پرده پذیرایی ۲۰۱۸ با مدل پرده پذیرایی ۲۰۱۹ متفاوته و پرده پذیرایی شما ممکنه بعد از دو ، سه سال قدیمی به نظر بیاد.

سال ها همچنان شیک و کلاسیک به نظر میرسه ، اما اگر می تونید با بودجه مناسب هر یکی دو سال پرده حداقل یکی از اتاق ها شامل پرده پذیرایی ، پرده اتاق خواب ، پرده اتاق کودک ، پرده آشپزخــانه و … بهترین و پرفروشترین مدلهای پرده پذیرایی از هر دوی این دستهها در این صفحه موجود میشود. همان طور که گفتیم در این مطلب مدلهای جدید پرده پذیرایی ۲۰۲۱ – ۱۴۰۰ برای دکوراسیون داخلی منزل را برایتان آماده کردیم. یا مثلا مدل هایی که گل های آن ها به صورت ستونی از بالا تا پائین پرده پذیرایی ادامه داشته بسیار محبوب بودند ، ولی امروز برای پرده پذیرایی بیشتر از تک قاب ها استفاده می شوند. به عنوان مثال حدود ۴ سال پیش پارچه ای برای پرده پذیرایی بسیار محبوب شده بود که زمینه ای به نام “جام” داشت. اما امروز فروش این زمینه پارچه که با نام “جام” شناخته می شد بسیار کمتر شده و پرده تور پذیرایی یا پرده حریر پذیرایی جای اون رو گرفته. مثلا در عکس زیر ببنید چطور تمام لوازم اتاق پذیرایی با پرده اتاق پذیرایی در تناسب و هماهنگی بسیار زیبا کنار هم چیده شده اند. اگر ساکن تهران هستید و میخواهید از نزدیک با انواع پرده های مدرن ما آشنا شوید، ما با افتخار میزبان شما در فروشگاه پرده پررنگ هستیم.

برای انتخاب نوع و سبک پرده باید اتاق را در نظر بگیرد و متناسب با آن اقدام به خرید پرده نمایید، اگر می خواهید پرده ها مدرن و زیبا جلوه کنند، از پرده های نازک استفاده کنید، و پرده های ضخیم را برای اتاق های رسمی در نظر بگیرد. اگر دوست دارید که نور طبیعی به داخل اتاق بتابد و روشنای ایجاد کند حتما باید نوع پرده مناسب را انتخاب کنید، مثلا اگر پرده ضخیم باشد قطعا مانع عبور روشنای آفتاب خواهد بود. نکته : برای اتاق های کوچک از پرده های ضخیم استفاده نکنید چون باعث می شود اتاق کوچکتر نشان داده شود. این رو بدونیم تعریف ما از “بهترین پرده پذیرایی“ مرتب تغییر میکنه ، چون مرتب مدل های پرده پذیرایی تغییر می کنن و مدل های جدید و شیک تر به بازار میان، پس مهمترین نکته برای انتخاب بهترین پرده پذیرایی ، به روز بودن اطلاعات ما در مورد در مورد مدل های جدید پرده پذیراییه. طرح و مدل پرده پذیرایی باید با سبک دکوراسیون داخلی پذیرایی متناسب باشد. چون مدل های جدید پرده پذیرایی بعد از مدت کوتاهی تغییر می کنند. آستری علاوه بر اینکه جلوی نور مستقیم آفتاب رو میگیره و باعث طولانی تر شدن عمر پرده پذیرایی منزل شما میشه ، همینطور باعث میشه توی ساعات روز پرده پذرایی شما جلوه زیبایی داشته باشه و در شب البته از دیده شدن داخل منزل جلوگیری میکنه.

اگر می خواهید که چندین سال پرده پذیرایی منزلتون رو عوض نکنید ، توصیه می کنم مدل های ساده تر پرده پذیرایی و همینطور دوخت ساده تر رو انتخاب کنید. نصب پرده مناسب در سالن پذیرایی و هماهنگی و ست بودن رنگ آن با دیگر وسایل می تواند زیبایی ظاهری بسیار بیشتری به منزل ببخشد. همانطور که گفتیم، پرده علاوه بر پوشاندن پنجره، از ورود نور خوشید به داخل اتاق و خانه جلوگیری می کند، پس حتما باید پرده های بادوام و مقاوم در برابر نور آفتاب را انتخاب نماید، اما سوال اینجاست چه پارچه های مقاومت بیشتری در برابر نورآفتاب دارند؟ البته به خاطر ظریف بودن باعث میشد که گل ها و نقش و نگار در پرده پذیرایی خودشون رو بهتر نشون بدهند و جلوه بیشتری داشته باشند. این زمینه پارچه چیزی شبیه به پرده تور پذیرایی بود ولی بسیار طریف تر . پرده زمینه روشن با گل های ریز سنتی رنگی سبز و بنفش و زرد انتخاب بسیار زیبایی می باشد اگر دکوراسیون خانه شما سنتی باشد. از جمله عواملی مهم در این زمینه محسوب می شوند. اینبار با ۳۵ مدل پرده پذیرایی ۲۰۲۱ – ۱۴۰۰ از جدیدترین کالکشنهای سال با جنسهای متفاوتی از پارچه از جمله حریر، تور، ابریمشی، مخمل ، کتان و نخی در خدمت هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید