پرده چیست ؟

جفت پنل به شما امکان می دهد پرده را در دو طرف پنجره نصب کنید. یکی مزیت های این محصول اندازه گیری و نصب آسان این مدل پرده است ، در صورت نیاز به خدمات مشاوره با ما تماس گرفته تا کارشناسان ما در اسرع وقت ضمن همراه داشتن نمونه ها خدمت شما حاضر شوند و پنجره ها راجهت نصب انواع شید اندازه گیری نمایند. یکی از پر طرفدارترین پرده ها که امروزه بیشتر برای فضاهایی مانند آشپزخانه و محیط اداری استفاده می شود پرده زبرا یا پرده دوبل یا دبل رول است. پردهی آلومینیومی: این نوع پرده عمدتا وزنش سبک است و به صورت کرکره مشاهده میشود، دارای تنوع است و با بخشهای گوناگون خانه قابلیت هماهنگی دارد، رنگ پردهی آلومینیوم در برابر نور مقاوم است و نیازی به زیر پرده ندارد. ابریشم مصنوعی در بین تمام این متریال ها بادوام ترین است و مخصوصا در اتاق هایی که افتاب گیر هستند و نسبت به ابریشم طبیعی مقاوم تر است.

علاوه بر جنبه های زیبایی شناختی، پرده ها سلیقه و علاقه شما را نیز به اطرافیان نشان می دهند. پردهها علاوه بر زیبایی و جلوهای که به پنجرهها و محیط زندگی میدهند نقص دیوارها و پنجرهها را نیز پوشش میدهند. پارچه ای که برای تولید این محصول بکار رفته به گونه ای است که میتواند علاوه بر پوشش مناسب تا 70 درصد جلو ورود نور را بگیرید و ضمن جلوگیری از ورود اشعه های مضر خورشید فضای داخل را نیز روشن نگه دارد. در نظر گرفتن مکان نصب پرده از نکات مهم در انتخاب جنس و مدل پرده به شمار میآید، به طبع جنس و مدل پرده اداری با پردههای داخل منزل فرق دارد. چون عمده زمانی که در منزل به سر میبرید در اتاق نشیمن میگذرد باید به موضوع نور هم توجه کنید و پردهای بخرید که مانع از ورود نور نمیشود یا اگر فضا در معرض نور بسیار شدید است، این نور را کنترل میکند. اگر فضای بین دو پنجره زیاد نیست می توانید به جای جدا کردن پرده ها آنها را یک سره درست کنید. پرده ها در کنار طرح و سبکی که یک پنجره دارد، می توانند بر زیبایی ویژه پنجره ها بیفزایند استفاده از پرده هایی که با طرح و رنگ و چیدمان خانه شما تناسب بیشتری داشته باشد، نیازمند رعایت یکسری نکات است.

این مدل معمولا دارای شید های رنگی ساده و شید های طرح چوب هستند. پرده در چیدمان خانه های ایرانی نقش پررنگی دارد. شید تصویری هم مانند شید رول به صورت دستی و برقی کار میکند و در جنس های متنوع پارچه ای و سولیت در بازار وجود دارد. با این کار از آسیب رسیدن کودک، پرده و وسایل منزل جلوگیری خواهید کرد. آیا میدانستید پرده ها در چگونه به نظر رسیدن دکوراسیون داخلی تاثیر مستقیمی دارند؟ هنگام انتخاب پرده باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید پرده هم رنگ دکور باشد یا رنگی متضاد داشته باشد.اگر می خواهید هم رنگ باشد باید رنگ پرده را کمی پر رنگ تر یا کم رنگ تر از رنگ دیوار انتخاب کنید.یا رنگی مشابه رنگ یکی از وسایل اتاق مثل فرش انتخاب کنید.اگر پرده بدون آستر انتخاب کرده اید که نور آفتاب از پشت پرده به داخل خانه می تابد رنگ پرده نیز به داخل خانه منعکس می شود.پس باید در انتخاب رنگ پرده محتاط باشید.

آنچه مد نظر این گفتار است، همان پارچه یا چیز دیگری است که حایل و فاصلهی بین دو جسم و مانع عبور نور میشود، پرده عموما در داخل ساختمانها و روی پنجرهها نصب میگردد. پردهی مدرن: این پرده ساختاری ساده دارد، هنگام نصب یراق آلات کمتری مصرف میکند و در محلهایی مثل پذیرایی، خواب و آشپزخانه آویزان میگردد. این وسط اهمیت پرده اتاق پذیرایی از همه جا بیشتر است؛ مهم ترین قسمت خانه که در دید قرار دارد و مورد قضاوت دیگران قرار می گیرد. برای اینکه نمای خانه را با پرده ها زیباتر کنید، سوای جنس خاصی که برای پرده های پذیرایی در نظر گرفته می شود باید به طرح مناسب شان هم فکر کنید. گاهی ممکن است طرح و نقش پرده برای شما تکراری و خسته کننده شود، در این صورت میتوانید روی پردهها یی که این ظرفیت را دارا هستند، طرحهای گلدوزی، سکه و دکمه دوزی ایجاد نمایید، با این کار هم تنوع ایجاد میکنید و هم مجبور نیستید پرده جدید بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید