۱۰ نکته مهم در مورد انتخاب پرده پذیرایی – همشهری آنلاین

سعی کنید پرده شما با یکی از عناصر سقف، دیوار، کف و یا مبلمان خانه هم خوانی داشته باشد. مهم ترین مسئله در زیبایی پرده نوع چیدمان و تناسب آن با خانه ی شماست، گاهی با رعایت این تناسب می توانید با صرف هزینه ی کم خانه ای زیبا داشته باشید. رعایت همه این نکات ممکن است سخت به نظر برسد، به همین دلیل در ادامه مطلب، ۲۱ مدل پرده ارزان، جذاب و زیبا را برای شما آماده کردهایم. شما میتوانید دکور پرده ی خود را با وسایل خانه ی خود ست کنید مثلا اگر وسایل خانه ی شما مشکی سفید است میتوانید از پرده ی مشکی سفید استفاده کنید،همچنین میتوانید دکور پرده را با دیوار ست کنید برای مثال اگر دیوار خانه ی شما سفید باشد میتوانید از پرده ی کرم یا شیری رنگ استفاده کنید. بلندای پرده امری سلیقه ای است، گاهی پرده با زمین مماس است، گاهی ممکن است روی زمین کشیده شود یا تنها فضای پنجره را پوشش دهد، بااین حال پرده بلند موجب ابهت و شکوه خانه می شود. پردهها نه تنها زیبایی و جلوه منحصربهفردی به پنجره و محل زندگی میدهند بلکه ناموزنی و عدم تقارن پنجرهها را میپوشاند.

پرده ها نه تنها زیبایی و جلوه منحصربه فردی به پنجره و محل زندگی می دهند بلکه ناموزنی و عدم تقارن پنجره ها را می پوشاند. استفاده از پرده رومن برای مکانهایی که طراحی سادهای داشته و تنها یک دست مبلمان در آنجا قرار دارد مناسب است.این نوع پردهها از پارچههای بافت دار یا ساده ساخته می­شوند اما همچنین میتوان به درخواست مشتری طرح راهراه نیز به آنها افزود.یکی از ویژگی های آن این است که بدون آستری در زیر آن نصب میشوند.این نوع پرده که جزو پردههای مدرن محسوب میشود با مکانیسم باز و بسته شدن رولی شبیه به پردههای شید عمل می­کند. با اینکار نه تنها ظاهر دکوراسیون اتاق را تازهتر و مدرنتر میکنید، بلکه برای تغییر دکوراسیون نیز محدود به رنگ پرده نیستید. پرده پارچه ای: پرده های پارچه ای طیف وسیعی را شامل می شوند مانند توری های ظریف، حریرهای نازک، مخمل ضخیم، ابریشمی، کتان و نخی که پرطرفدارند و هرکدام در قسمت های مختلف خانه کاربرد دارند.

اگر طالب محل زندگی و خانه ای با نور و روشنایی کافی هستید، از پرده های حریر و شیشه ای استفاده کنید. رنگ زرد سرشار از انرزی بوده و هر چه به سمت سایههای سبکتر و روشنتر برود حس آرامش بیشتری را منتقل میکند. مدل، پارچه و رنگ پرده اتاق خواب باید به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی، آرامش و اطمینان از حفظ حریم خصوصی را به اتاق هدیه دهد. او میگوید در مذاکرات دولت قبل هم روسیه قرار بود برای رفع تحریمهای نفتی ایران کاری کند که انرژی لازم را نگذاشت. تا جایی که مقدور است، پرده را نزدیک به سقف نصب کنید، این کار دیوار را کشیده تر جلوه می دهد و به شیک بودن اتاق کمک می کند. در هنگام حرکت پرده، میزان صدای موتور آن از مهمترین نکات قابل توجه به شمار می رود؛ به همین خاطرتوجه داشته باشید که نباید صدای زیاد و اذیت کننده ای را در هنگام حرکت ایجاد کند بلکه باید بدون ایجاد هیچ صدایی به نرمی حرکت کند. زیرا به راحتی توسط پرده کرکره می توان میزان نور داخل اتاق یا منزل را تنظیم نمود. همیشه پرده را در آخرین مرحله کار یعنی بعد از نظافت، گردگیری، رنگ آمیزی و…

ضمن اینکه دست تان در انتخاب رنگ ها و طرح ها هم بازتر خواهد بود. اتاق خواب در کل باید دو نوع پرده داشته باشد یک نوع پرده مناسب برای فصل بهار و تابستان (جنس : حریر یا ساتن) برای اینکه مانع گرم شدن بیش از حد اتاق شود و نوع دیگر آن مناسب برای فصل پاییز و زمستان (جنس : مخمل ، پشمی سبک) برای جلو گیری از سرد شدن اتاق. استفاده از پرده هایی که دارای طرح شلوغ هستند باعث خواهد شد که اتاق خیلی شلوغ به نظر برسد. پرده آلومینیومی: این نوع پرده سبک وزن بوده و از نوع کرکره ای است، دارای تنوع و با قسمت های مختلف خانه هماهنگ می شود، برای سالن های روبه حیاط مناسب است، رنگ آن در مقابل نور مقاوم است و نیاز به زیر پرده ای ندارد. پرده دکوراتیو را باید بر اساس نوع استفاده از اتاق خریداری نمایید تا جذابیت و زیبایی خاصی به خانه هایتان ببخشید.

دیدگاهتان را بنویسید