50 مدل پرده جدید [ شیک ترین مدل 1400] + قیمت

در صورتی که برای خواب باید اتاق شما کاملا تاریک باشد، پرده هایی که ضخامت بالایی دارند و دارای رنگ تیره هستند گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهند بود. بهتر است علاوه بر این که در انتخاب مدل پرده اتاق خواب دقت زیادی به خرج می دهید، برای انتخاب مدل پرده اتاق پذیرایی هم همینقدر دقت داشته باشید، زیرا اولین جایی که به چشم مهمانان و مخاطبان می آید اتاق پذیرایی و نشیمن است و کمتر کسی به اتاق خواب و فضای شخصی شما راه پیدا می کند. در صورتی هم که رنگ غالب دکوراسیون شما خنثی است، بهتر است برای پرده ها از رنگ های چشمگیر و برجسته استفاده کنید تا به اتاق موردنظر شما روح ببخشد. امروزه پرده های زبرا تنوع رنگ و طرح بالایی دارند و در طراحی دکوراسیون داخلی نقش برجسته ای را ایفا می کنند. بخشی از این جلوه با نصب پردههای متنوع و ملون ایجاد میشود، پرده چیدمان و زیبایی یک خانه را مضاعف میکند و منظومهای از تنوع رنگ و تطور طرح را به نمایش میگذارد. همچنین تنوع در طرح و رنگ و ظاهر شیک باعث جلب توجه بسیاری به این پرده ی محبوب شده است.

در صورتی که یکی از اجزای دکوراسیون شما مثل دیوارها یا مبلمان دارای رنگ برجسته ای است که نظر افراد را به خود جلب می کند، بهتر است برای پرده ها از رنگ های خنثی استفاده شود. برای انتخاب رنگ پرده موضوعات متفاوتی مثل سبک اتاق، رنگ دیوارها، فرش و مبلمان مهم است. همچنین می توان طرح هایی را به کار برد که رنگ آنها با رنگ مبلمان و دکوراسیون منزل متضاد باشد. البته به یاد داشته باشید که پرده های سنگین، ظاهری کاملا سنتی دارند و به همین خاطر نمی توان از آنها در اتاق هایی که دارای دکوراسیون مدرن هستند استفاده کرد. درواقع هر رنگی که یک جورهایی یادآور مواد طبیعی باشد، برای آشپزخانه مناسب است به غیر از رنگ های سرد و خنثی که به طور کلی هم اشتهای آدم ها را کور می کنند و هم ذوق و سلیقه آشپز را. این نوع پرده علاوه بر این که امکان تهویه هوای کامل را فراهم می کند تا حد زیادی مانع ورود ذرات گرد و غبار می شود. در زمان انتخاب توجه داشته باشید که پرده را می توانید هر سال یکبار تعویض کنید اما تعویض کاغذ دیواری و کفپوش ها معمولا چند سال یکبار اتفاق می افتد.

در صورتی که زمان خرید پرده تمامی نکات ذکر شده در این مقاله رعایت شود، متحمل هزینه های اضافی نخواهید شد و می توانید بهترین و مناسب ترین مدل موجود در بازار را انتخاب کنید. بنابراین با اعتماد به نفس به سراغ آنچه می پسندید بروید. نحوه آویزان شدن پرده و چگونگی جمع شدن آن به این دو فاکتور (نوع و وزن پارچه) بستگی دارد. کافی است پارچه را از جایی که بریده شده کمی بکشید. دوام پارچه: در اتاق های آفتابگیر بهتر است از پارچه های با دوام استفاده شود چرا که نور خورشید می تواند به مرور به پرده ها آسیب برساند. برخی از پارچه ها نیز دوام بیشتری در برابر نور خورشید دارند. و در عین حال باید دقت کرد که پارچه مقاومت خوبی در برابر نور خورشید و پوسیدگی داشته باشد. اما همیشه این موضوع را مد نظر داشته باشید که این زیبایی و جذابیت وقتی تکمیل می شود که با قدم زدن در قسمت های مختلف خانه متوجه یک تناسب و هارمونی باشید و وقتی که فضای اتاق خواب شما طوری چیده شده باشد که هم همخوانی خیلی زیادی با فضای دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن داشته باشد این زیبایی از دید شما و میهمانان چندین برابر می شود.

تا به اینجای صحبت در مورد نکات مختلف خرید پرده اتاق خواب صحبت کردیم و اکنون تا حدود زیادی می دانید که برای خرید پرده اتاق خواب باید به چه مواردی توجه کنید و چه نکاتی را در اولویت قرار دهید. انتخاب پرده اتاق خواب به متراژ اتاق و دکوراسیون آن بستگی دارد، اما معمولا برای اتاق خواب از پرده های ساده و مدرن که استایل کژوال و غیر رسمی دارند استفاده میکنند. موضوع مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، رنگ پرده است. توجه به اندازه و ابعاد اتاق نیز برای انتخاب پرده خیلی مهم است. در ادامه مدل های مختلف این پرده ها را مشاهده می کنید و می توانید با ایده گرفتن از آن ها و توجه به سبک منزل خود و اتاق خوابتان بهترین نمونه را برای خرید انتخاب کنید. اگر می خواهید فضای داخل اتاق در معرض دید نباشد و استتار شود، پارچه های حریر ضخیم تر را انتخاب کنید. اگر هدف شما از نصب پرده پوشاندن و تاریک کردن اتاق است باید پرده های آستر دار نصب کنید.اما اگر با نور اتاق هیچ مشکلی ندارید و پرده ها فقط حالت دکوری دارند پرده های بدون آسترنصب کنید.مزیت آستر این است که پردهها را از نور آفتاب محافظت کرده و عمر آن ها را بیشتر می کند.به علاوه پرده را سنگین تر و شیک تر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید